Części do rolet zewnętrznych

Części do rolet zewnętrznych w domero.pl

Chcesz naprawić swoją roletę zewnętrzną? Czy może chcesz skompletować roletę zewnętrzną? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj znajdziesz naszą ofertę na elementy do rolet zewnętrznych. Większość elementów w naszym sklepie są to komponenty znanego polskiego producenta rolet zewnętrznych fi...

Części do rolet zewnętrznych w domero.pl

Chcesz naprawić swoją roletę zewnętrzną? Czy może chcesz skompletować roletę zewnętrzną? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj znajdziesz naszą ofertę na elementy do rolet zewnętrznych. Większość elementów w naszym sklepie są to komponenty znanego polskiego producenta rolet zewnętrznych firmę Aluprof. Firma Aluprof jest częścią grupy kapitałowej Kęty notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

Zwijacz

Zwijacze ręczne dostępne są na rynku w dwóch wersjach zwykłe oraz korbowe. Zwijacze są to bardzo ważne części rolet zewnętrznych, różnią się od siebie sterowaniem, dostępne są zwijacze na sznurek oraz na taśmę. Zwijacze sznurkowe są bardziej popularne ze względu na niższą cenę zarówno zwijacza jak i osprzętu do całej rolety. Zwijacze korbowe powinny być stosowane do rolet, które posiadają dużą powierzchnie i pancerz rolety jest dosyć ciężki. Przy dużych powierzchniach roletowych może być problem z podnoszeniem rolety, dlatego też stosuje się zwijacz z przekładnia na korbę. Zaletą zwijacza korbowego jest możliwość lekkiego podnoszenia ciężkich rolet, natomiast wadą jest wydłużony czas podnoszenia rolety zewnętrznej. 

Montaż

Zwijacz może być montowany do ramy okiennej za pomocą wkrętów do drewna lub samowiertów. Zwijacz możemy zamocować także do muru za pomocą kołków rozporowych

Zatyczka profilu

Zatyczka służy do zakończenia profilu aluminiowego w rolecie zewnętrznej. Funkcją zatyczki, zaślepki jest zapobieganie poruszania się listków pancerza. Najbardziej popularne są dwa rodzaje zatyczek do profila w rolecie, jest to zatyczka klasyczna oraz zatyczka pod rygle. Zatyczka pod rygle posiada nawiercone otwory, przez które przekłada się linkę od rygla.

Zakończenie rury

Zakończenie rury nawojowej, fachowo nazywa się obsadką. Obsadka umożliwia prawidłowe zamocowanie wału w boczku skrzynki roletowej. Aby obsadka spełniała swoje zadanie musi posiadać także łożysko, które odpowiada za prawidłowy obrót wału i powoduje że roleta może działać bez zarzutów przez kilka lat. Zakończenie rury mocowane jest do rury za pomocą samowiertów

Boczki skrzynki

Boczki skrzynki są niezbędną częścią każdej rolety zewnętrznej. Boczki maskują skrzynkę roletową z obu stron i umożliwiają montaż rury nawojowej. Boczki dobierane są pod kolor skrzynki roletowej i mocowane są za pomocą nitów w skrzynce. Boczki występują w wielu kolorach. Najpopularniejszymi kolorami jest biały, brązowy, beżowy, szary antracyt. Boczki dostępne są także w okleinach drewnopodobnych najczęściej kupowane są boczki w kolorze złoty dąb, orzech, mahoń. 

Najczęściej zadawane pytania

Czy zatyczki do profilu rolety zewnętrznej są uniwersalne?

Domero.pl Zatyczki do profilu rolety zewnętrznej należy dobierać do wysokości profilu. Najczęściej jednak występuje profil pa 39, jednak przed zakupem należy zmierzyć wysokość profilu. 

Czy mogę wymienić ślizgacze piór bez rozkładania rolety?

Domero.pl Niestety nie jest to możliwe, ponieważ aby wymienić ślizgacze należy dostać się do boczków skrzynki roletowej, które schowane są w prowadnicach. Jeżeli roleta zamontowana jest w taki sposób, że można wysunąć skrzynkę do góry i wyjąć ją z prowadnic (po wcześniejszym odkręceniu skrzynki) to prowadnice mogą zostać nie odkręcane. Jeżeli roleta jest pod dachem, lub we wnęce, gdzie nie można wysunąć skrzynki, to należy zdemontować wszysto 


Filmy instruktażowe

Jak zakładać zatyczki do profilu rolet zewnętrznych? ♦ domero.pl

Na pierwszy rzut oka zakładanie zatyczek do profilu rolety zewnętrznej może wydawać się banalne. Jednak w celu uniknięcia nadłamania zatyczki oraz sytuacji w której po zamontowaniu zatyczki pióra pancerza będą się rozjeżdżać zachęcamy do obejrzenia naszego filmu! 

Jak zamontować boczki w skrzynce rolety zewnętrznej? ♦ domero.pl

W trosce o naszych klientów prezentujemy filmy instruktażowe do wielu części w naszym sklepie internetowym, których wymiana może sprawiać kłopot. Wymiana boczków nie musi być trudna, wystarczy że zobaczysz nasz film! 

Jak zamontować łożysko na obsadce w roletach zewnętrznych? ♦domero.pl

Montujesz lub wymieniasz łożysko, to już nie problem, dzięki naszym filmom zrobisz to poprawnie za pierwszym razem! 

Zalety pierścieni w roletach zewnętrznych ♦ domero.pl

Zastanawiasz się po co są pierścienie zwiększające w roletach zewnętrznych? Oglądając ten film nie będziesz już więcej zadawał sobie tego pytania! 

Jak złożyć zwijacz, mechanizm zwijający w rolecie zewnętrznej?

Kupiłeś  nowy zwijacz do rolety zewnętrznej w sklepie domero.pl i nie wiesz jak go zamontować? Teraz to już nie problem, wystarczy, że obejrzysz ten film instruktażowy

Artykuły

Nowości marzec 2017 element do rolet zewnętrznych

Nowości do rolet zewnętrznych marzec 2017

Nowości z kategorii części do rolet zewnętrznych czerwiec 2017

Nowe produkty w kategorii akceesoria do rolet zewnętrznych czerwiec 2017

Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Więcej

Części do rolet zewnętrznych 

Podkategorie

na stronie

Koło nawojowe 40/120 Cena podana jest za 1 sztukę koła. Koło nawojowe odpowiada za prawidłowe nawijanie się sznurka w rolecie zewnętrznej. Koło nawojowe wraz z obsadką pod rurę 40.

0 Recenzja (e)
9,49 zł

Koło nawojowe 40/135 Cena podana jest za 1 sztukę koła. Koło nawojowe odpowiada za prawidłowe nawijanie się sznurka w rolecie zewnętrznej. Koło nawojowe wraz z obsadką pod rurę 40.

1 Recenzja (e)
11,50 zł

Koło nawojowe 40/155 Cena podana jest za 1 sztukę koła. Koło nawojowe odpowiada za prawidłowe nawijanie się sznurka w rolecie zewnętrznej. Koło nawojowe wraz z obsadką pod rurę 40.

0 Recenzja (e)
13,50 zł

Koło do rolety zewnętrznej 40/170 Cena podana jest za 1 sztukę koła. Koło nawojowe odpowiada za prawidłowe nawijanie się sznurka w rolecie zewnętrznej. Koło nawojowe wraz z obsadką pod rurę 40.

1 Recenzja (e)
15,50 zł

Boczki do skrzynki rolety zewnętrznej 165 mm Białe. Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 16,5 cm. Boczki są w kolorze białym wykonane w całości z aluminium. 

0 Recenzja (e)
39,80 zł

Bok do skrzynki rolety zewnętrznej 180 mm biały. Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 18 cm. Boczki są w kolorze białym wykonane w całości z aluminium. 

0 Recenzja (e)
49,80 zł

Boczki do skrzynki rolety zewnętrznej 205 mm Białe. Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 20,5 cm. Boczki są w kolorze białym wykonane w całości z aluminium. 

1 Recenzja (e)
59,92 zł

Brązowy bok do skrzynki rolety zewnętrznej 137 mm. Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 13,7 cm. Boczki są w kolorze brązowym wykonane w całości z aluminium.

1 Recenzja (e)
34,50 zł

Boki do skrzynki rolety zewnętrznej 165 mm brązowe. Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 16,5 cm. Boczki są w kolorze brązowym wykonane w całości z aluminium. 

0 Recenzja (e)
39,80 zł

Biały korbowy zwijacz do rolety zewnętrznej Zwijacz wykonana jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Zwijacz przeznaczony do podnoszenia rolet zewnętrznych o dużych gabarytach. Zwijacz do pancerza o masie 30 kg. W skład zestawu wchodzą 4 sztuki kołków rozporowych (fi 6)i 4 zaślepki na wkręty.

1 Recenzja (e)
60,00 zł

Biały zwijacz do rolety zewnętrznej na sznurek do 6 m Mechanizm zwijający do rolety zewnętrznej wyprodukowany jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Mechanizm o nie dużych gabarytach przeznaczony do stosowania wewnętrznego. Mechanizm posiada funkcję samo-zwijania się. Zwijacz jest w stanie pomieścić sznur o długości 6,5m. Cena podana za jedną...

3 Recenzja (e)
29,90 zł

Biały bufor, odbojnik do rolety zewnętrznej  Bufor do rolety zewnętrznej w kolorze białym. Bufor zabezpiecza przed wciągnięciem pancerza całej rolety do środka skrzynki. Bufory montuje się w roletach zewnętrznych sterowanych ręcznie, w przypadku rolet automatycznych stosuje się skrajne ustawienia krańcowe. Cena podana za jedną sztukę bufora.

1 Recenzja (e)
1,99 zł

Brązowy ogranicznik, bufor do rolety zewnętrznej  Element ograniczający górne, krańcowe położenie pancerza rolety zewnętrznej. Bufory zabezpieczają przed wciągnięciem pancerza do kasety rolety zewnętrznej. Cena podana za jedną sztukę.

1 Recenzja (e)
1,99 zł

Biały ślizgacz do prowadnicy rolety zewnętrznej  Element montowany w prowadnicy rolety zewnętrznej. Ślizgacz zabezpiecza pancerz rolety przed rysowaniem przez zakończenie prowadnicy. Cena podana za jedną komplet, lewą i prawą część ślizgacza.

0 Recenzja (e)
3,99 zł

Odbojnik, ogranicznik do rolety zewnętrznej w kolorze szary antracyt Element ograniczający górne, krańcowe położenie pancerza rolety zewnętrznej. Bufory zabezpieczają przed wciągnięciem pancerza do kasety rolety zewnętrznej. Cena podana za jedną sztukę.

1 Recenzja (e)
1,99 zł

Zatyczka profilu PA 39 pod rygle do rolety zewnętrznej  Zatyczka służy do zaślepiania profilu w rolecie zewnętrznej. Ten rodzaj zatyczki znajdzie swoje zastosowanie w przypadku rolety z ryglami. Zatyczka posiada specjalne nacięcia na stalową linkę pod rygle. Cena podana jest za jedną sztukę zaślepki.

0 Recenzja (e)
0,99 zł

Szary ślizgacz do prowadnic w rolecie zewnętrznej  Ślizgacz odpowiada z prawidłową pracę pancerza w rolecie zewnętrznej. Ślizgacze montuje się w boczku skrzynki rolety zewnętrznej, gdzie prowadnica łączy się ze skrzynką. Cena podana jest za komplet, tj. lewą i prawą część ślizgacza.

0 Recenzja (e)
3,99 zł

Zatyczka do prowadnicy rolety zewnętrznej złoty dąb i kremowy  Zatyczka pod otwory na wkręty w prowadnicach rolety zewnętrznej. Cena podana jest za jedną sztukę zatyczki w kolorze kremowym lub złoty dąb.

1 Recenzja (e)
0,80 zł

Rygle automatyczne do rolety zewnętrznej  Rygle automatyczne do rolet zewnętrznych. Cena podana jest za cały komplet rygli automatycznych. Rygle zabezpieczają przed podniesieniem pancerza rolety od zewnętrznej strony. Dlatego rygle są dodatkowym zabezpieczeniem każdej rolety zewnętrznej.

1 Recenzja (e)
49,00 zł

Sprężyna do rolety zewnętrznej Cena podana jest za jedną sztukę sprężyny do rolety zewnętrznej. Sprężyna umożliwia bezpieczne przeprowadzenie sznurka od rolety do mechanizmu zwijającego. Sprężyna o długości 25 cm. Sprężyna po przełożeniu przez mur powinna być docięta na odpowiedni wymiar. 

1 Recenzja (e)
6,79 zł

góra