Zamki

Zamki drzwiowe, wierzchnie, wpuszczane, solidne zamki metalowe

Zamek- metalowe narzędzie służące do zamknięcia i zabezpieczenia różnych przedmiotów. Zamki najczęściej stosowane są do drzwi, mebli, sejfów, a także w samochodach itd.

Zamek ma za zadanie szczelnie domknąć zazwyczaj drzwi i je zabezpie...

Zamki drzwiowe, wierzchnie, wpuszczane, solidne zamki metalowe

Zamek- metalowe narzędzie służące do zamknięcia i zabezpieczenia różnych przedmiotów. Zamki najczęściej stosowane są do drzwi, mebli, sejfów, a także w samochodach itd.

Zamek ma za zadanie szczelnie domknąć zazwyczaj drzwi i je zabezpieczyć. Zabezpieczenia zamka są różne w zależności od celu zabezpieczenia. Można wyróżnić zabezpieczenie klasyczne, które chroni przed otwieraniem drzwi, nie posiada atestów antywłamaniowości, jedynie zabezpiecza przed otwarciem. Występują także zamki, które posiadają specjalne atesty, które to potwierdzają klasę zabezpieczenia danego zamkaZamki zostały podzielone na kilka kategorii ze względu na potrzebę zastosowania.

Zamki wpuszczane

Pierwszą kategorią są zamki wpuszczane, które charakteryzują się mało estetyczną obudową i wyglądem. Wygląd tego rodzaju zamków jest nie istotny, ponieważ zamek jest schowany w skrzydle drzwiowym. W przypadku zamków wpuszczanych warto zwrócić uwagę na trwałość i jedynie tym się sugerować. Zamki wpuszczane posiadają różnego rodzaju zamknięcia, mogą być klasyczne, trzpieniowe itd. Zamki wpuszczane charakteryzują się rożnymi wymiarami, których jest ograniczona ilość. Zamki wpuszczane różnią się od siebie wkładkami dostępne są bębenkowe, zastawkowe i bez kluczykowe, które używane są zazwyczaj w łazienkach.

Zamki wierzchnie

Kolejnym rodzajem zamków są zamki wierzchnie, które z jednej strony posiadają ozdobną dźwignię i mają estetyczny wygląd, a z drugiej strony przymocowane są najczęściej do drzwi i obsługiwane za pomocą klucza. Zamek od strony wewnętrznej posiada dźwignię, gałkę, w zależności od rodzaju zamku rękojeść do przekręcania zasuwy jest inna. Dostępne są zamki z dwoma zasuwami, które są bardziej wytrzymałe na wstrząsy niż z jedną zasuwą. Producenci zamków tworzą coraz to nowe, podążające za nowoczesnym trendem zamki, które będą pasować do nowoczesnych wnętrz, a a także zostają w na rynku zamki retro.

Zamki meblowe

Wyróżnione zostały także zamki meblowe, które to stosuje się w szufladach, szafkach meblowych, barkach i kredensach. Często spotkać możemy się z zamkami meblowymi w szklanych witrynach. Zamki te zabezpieczają witryny sklepów, aptek, przed kradzieżą. Montowane są na szkle i posiadają zasuwę zamykaną ruchem okrężnym.


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Więcej

Zamki 

Podkategorie

Zamek wpuszczany 72/50 mm na klucz z dźwignią

2 Recenzja (e)
14,71 zł

Zamek drzwiowy do WC wpuszczany 60/50 mm 

0 Recenzja (e)
12,29 zł

Zamek wpuszczany do toalety 72/60 mm 

0 Recenzja (e)
12,93 zł

Zamek drzwiowy wpuszczany na wkład 60/50 mm 

1 Recenzja (e)
11,89 zł

Zamek drzwiowy wpuszczany na wkład 72/50 mm 

0 Recenzja (e)
12,72 zł

Zamek do drzwi wpuszczany na wkład rolka

0 Recenzja (e)
14,87 zł

Zamek do drzwi wpuszczany na klucz rolka

0 Recenzja (e)
16,34 zł

Zamek oszczędnościowy do drzwi wpuszczany. 

0 Recenzja (e)
2,89 zł

góra