Akcesoria do żaluzji

W tej kategorii naszego sklepu znajdą państwo wszystkie elementy do żaluzji aluminiowych, zaczynając od sznurków, patyków (pokręteł do sterowania kątem padania promieni słonecznych w żaluzji), mechanizmów, zaślepek rynny górnej i dolnej, zaczepów rynny górnej (są to zaczepy które trzymają całą żaluzję u góry okna, dzięki tym zaczepom żaluzja nie...

W tej kategorii naszego sklepu znajdą państwo wszystkie elementy do żaluzji aluminiowych, zaczynając od sznurków, patyków (pokręteł do sterowania kątem padania promieni słonecznych w żaluzji), mechanizmów, zaślepek rynny górnej i dolnej, zaczepów rynny górnej (są to zaczepy które trzymają całą żaluzję u góry okna, dzięki tym zaczepom żaluzja nie spadnie), zaczepów rynny dolnej. Wszystkie te elementy dostępne są w naszym sklepie od ręki, dlatego nie musisz martwić się o długą dostawę, wszystko wysyłamy tego samego dnia roboczego, lub na drugi dzień w zależności od terminu złożenia zamówienia. 

Mechanizm do żaluzji

Mechanizm do żaluzji - główny element każdej żaluzji odpowiadający za jej podnoszenie, opuszczanie i sterowanie kątem nachylenia listków. Mechanizm znajduje się z prawej bądź lewej strony żaluzji i jest odsunięty od brzegu o około 4-5 cm. 

Mechanizm jest jednym z najbardziej trwałych elementów każdej żaluzji i wytrzymuje średnio przy codziennym użytkowaniu od 10 do 20 lat. Mechanizm składa się z dwóch części pokrętła i elementu hamującego zbudowanego z dwóch rolek. W 80% mechanizm zbudowany jest z twardego PCV, jednak można znaleźć tam także elementy stalowe, takie jak poprzeczne pręty, czy śruby. 

Uchwyty, zaczepy rynny górnej żaluzji 

Uchwyty rynny górnej żaluzji - Elementy plastikowe, wykonane z miękkiego, ale trwałego PCV w kształcie pudełek. Uchwyty zbudowane są z dwóch części mocującej i zasuwki. Przykręcane są do listwy przyszybowej okna, lub ramy okiennej i mają za zadanie utrzymać całą żaluzję. 

Mocowane są do ramy okiennej za pomocą wkrętów, lub bezinwazyjne, jak zaczepy na ramę okienną. Dostępne są w dwóch kolorach białym i przezroczystym. Do każdej żaluzji należy użyć przynajmniej 2 uchwytów, które będą stabilnie utrzymywać żaluzję przy szybie. Uchwyty są elementami najbardziej narażonymi na uszkodzenia, ze względu na stałe obciążenie, które musza utrzymać. Co kilka lat zaczepy mogą ulec złamaniu i trzeba będzie je wymienić na nowe. 

Patyk do żaluzji

Patyk do żaluzji - element sterujący kątem padania promieni słonecznych w żaluzji, wykonany z twardego PCV. Patyk z jednej strony zakończony jest haczykiem, z drugiej zaś ozdobną końcówką. Patyk występuje w dwóch kolorach białym i transparentnym. 

Standardowo każdy patyk ma długość 50 cm, jednak na specjalne życzenie klienta możemy wyprodukować patyk o dowolnej długości. 

Zaślepka dolna i górna żaluzji

Zaślepka dolna żaluzji wykonana jest z elastycznego i wytrzymałego plastiku w kolorze białym. Zaślepka wyposażona jest w specjalny trzpień mocujący,który pozwala na przyczepienie listwy dolnej żaluzji do uchwytów.

Rodzaje:

Dostępne są również zaślepki z oczkami na żyłkę, jak i zaślepki bez trzpienie jednolite. Zaślepki z oczkami na żyłkę posiadają nawiercone otwory, w które wkłada się oczka do żyłki.

Zaślepka górna żaluzji nadaje estetyczny wygląd rynnie w żaluzji. Dodatkową funkcją zaślepki jest także zabezpieczenie przed zaostrzonymi końcami rynny żaluzji. Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma obaw o zarysowania różnych powierzchni podczas transportu oraz o zadrapania na skórze.

Wkręty do żaluzji

Do montażu żaluzji używa się wkrętów do drewna kmh. Przy montażu żaluzji okiennych wystarczą wkręty w rozmiarze 3x12 mm. Szerokość wkręta to 3mm natomiast długość 12mm. Tej wielkości wkręt będzie wystarczający aby utrzymać żaluzje przy szybie.

Sznurek do żaluzji żaluzji 

Najczęściej w żaluzji przeciera się własnie sznurek sterujący żaluzją, dlatego też warto jest zaopatrzeć się w większą ilość tego produktu. W naszym sklepie znajdziesz różne kolory sznurków do żaluzji biały, kremowy oraz brązowy. Jeżeli nie będziesz wiedział jak wymienić sznurki w żaluzji możesz skorzystać z naszego bloga, w którym opisujemy jak to zrobić oraz możesz obejrzeć nasze filmy instruktażowe.

Więcej informacji o wymianie sznurka znajdziesz w poście Jak wymienić sznurek do żaluzji?


Filmy instruktażowe z kategorii części do żaluzji

Filmy instruktażowe pomocne w wymianie czeęści do żaluzji zakupionych w naszym sklpeie znajdziesz na naszym kanale Youtube.

Artykułu na naszym blogu

Jak naprawić żaluzję poziomą ?

Jak wymienić sznurek w żaluzji ?

Jak wymienić mechanizm w żaluzji ?

Jak dbać o sznurek w żaluzji?

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy uchwyty do żaluzji białe, tzw. Pudełka pasują do rynny o rozmiarze 19x25mm?

Domero.pl Białe oraz bezbarwne uchwyty przystosowane są do rynny o wymiarach 19x25mm. Uchwyty kątowe metalowe mogą być stosowane także w rynnie 25x25mm.

2. Czy prowadzenie żyłkowe można zamontować w każdej żaluzji?

Domero.pl Prowadzenie żyłkowe może być zastosowane jedynie w żaluzji do tego przygotowanej. Taka żaluzja powinna mieć wycięte otwory po bokach lametek właśnie pod prowadzenie żyłkowe, w innym wypadku trzeba by przerobić żaluzje. 


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Więcej

Akcesoria do żaluzji 

Podkategorie

na stronie

góra