Akcesoria do żaluzji

W tej kategorii naszego sklepu znajdą państwo wszystkie elementy do żaluzji aluminiowych, zaczynając od sznurków, patyków (pokręteł do sterowania kątem padania promieni słonecznych w żaluzji), mechanizmów, zaślepek rynny górnej i dolnej, zaczepów rynny górnej (są to zaczepy które trzymają całą żaluzję u góry okna, dzięki tym zaczepom żaluzja nie...

W tej kategorii naszego sklepu znajdą państwo wszystkie elementy do żaluzji aluminiowych, zaczynając od sznurków, patyków (pokręteł do sterowania kątem padania promieni słonecznych w żaluzji), mechanizmów, zaślepek rynny górnej i dolnej, zaczepów rynny górnej (są to zaczepy które trzymają całą żaluzję u góry okna, dzięki tym zaczepom żaluzja nie spadnie), zaczepów rynny dolnej. Wszystkie te elementy dostępne są w naszym sklepie od ręki, dlatego nie musisz martwić się o długą dostawę, wszystko wysyłamy tego samego dnia roboczego, lub na drugi dzień w zależności od terminu złożenia zamówienia. 

Mechanizm do żaluzji

Mechanizm do żaluzji - główny element każdej żaluzji odpowiadający za jej podnoszenie, opuszczanie i sterowanie kątem nachylenia listków. Mechanizm znajduje się z prawej bądź lewej strony żaluzji i jest odsunięty od brzegu o około 4-5 cm. 

Mechanizm jest jednym z najbardziej trwałych elementów każdej żaluzji i wytrzymuje średnio przy codziennym użytkowaniu od 10 do 20 lat. Mechanizm składa się z dwóch części pokrętła i elementu hamującego zbudowanego z dwóch rolek. W 80% mechanizm zbudowany jest z twardego PCV, jednak można znaleźć tam także elementy stalowe, takie jak poprzeczne pręty, czy śruby. 

Uchwyty, zaczepy rynny górnej żaluzji 

Uchwyty rynny górnej żaluzji - Elementy plastikowe, wykonane z miękkiego, ale trwałego PCV w kształcie pudełek. Uchwyty zbudowane są z dwóch części mocującej i zasuwki. Przykręcane są do listwy przyszybowej okna, lub ramy okiennej i mają za zadanie utrzymać całą żaluzję. 

Mocowane są do ramy okiennej za pomocą wkrętów, lub bezinwazyjne, jak zaczepy na ramę okienną. Dostępne są w dwóch kolorach białym i przezroczystym. Do każdej żaluzji należy użyć przynajmniej 2 uchwytów, które będą stabilnie utrzymywać żaluzję przy szybie. Uchwyty są elementami najbardziej narażonymi na uszkodzenia, ze względu na stałe obciążenie, które musza utrzymać. Co kilka lat zaczepy mogą ulec złamaniu i trzeba będzie je wymienić na nowe. 

Patyk do żaluzji

Patyk do żaluzji - element sterujący kątem padania promieni słonecznych w żaluzji, wykonany z twardego PCV. Patyk z jednej strony zakończony jest haczykiem, z drugiej zaś ozdobną końcówką. Patyk występuje w dwóch kolorach białym i transparentnym. 

Standardowo każdy patyk ma długość 50 cm, jednak na specjalne życzenie klienta możemy wyprodukować patyk o dowolnej długości. 

Zaślepka dolna i górna żaluzji

Zaślepka dolna żaluzji wykonana jest z elastycznego i wytrzymałego plastiku w kolorze białym. Zaślepka wyposażona jest w specjalny trzpień mocujący,który pozwala na przyczepienie listwy dolnej żaluzji do uchwytów.

Rodzaje:

Dostępne są również zaślepki z oczkami na żyłkę, jak i zaślepki bez trzpienie jednolite. Zaślepki z oczkami na żyłkę posiadają nawiercone otwory, w które wkłada się oczka do żyłki.

Zaślepka górna żaluzji nadaje estetyczny wygląd rynnie w żaluzji. Dodatkową funkcją zaślepki jest także zabezpieczenie przed zaostrzonymi końcami rynny żaluzji. Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma obaw o zarysowania różnych powierzchni podczas transportu oraz o zadrapania na skórze.

Wkręty do żaluzji

Do montażu żaluzji używa się wkrętów do drewna kmh. Przy montażu żaluzji okiennych wystarczą wkręty w rozmiarze 3x12 mm. Szerokość wkręta to 3mm natomiast długość 12mm. Tej wielkości wkręt będzie wystarczający aby utrzymać żaluzje przy szybie.

Sznurek do żaluzji żaluzji 

Najczęściej w żaluzji przeciera się własnie sznurek sterujący żaluzją, dlatego też warto jest zaopatrzeć się w większą ilość tego produktu. W naszym sklepie znajdziesz różne kolory sznurków do żaluzji biały, kremowy oraz brązowy. Jeżeli nie będziesz wiedział jak wymienić sznurki w żaluzji możesz skorzystać z naszego bloga, w którym opisujemy jak to zrobić oraz możesz obejrzeć nasze filmy instruktażowe.

Więcej informacji o wymianie sznurka znajdziesz w poście Jak wymienić sznurek do żaluzji?


Filmy instruktażowe z kategorii części do żaluzji

Filmy instruktażowe pomocne w wymianie czeęści do żaluzji zakupionych w naszym sklpeie znajdziesz na naszym kanale Youtube.

Artykułu na naszym blogu

Jak naprawić żaluzję poziomą ?

Jak wymienić sznurek w żaluzji ?

Jak wymienić mechanizm w żaluzji ?

Jak dbać o sznurek w żaluzji?

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy uchwyty do żaluzji białe, tzw. Pudełka pasują do rynny o rozmiarze 19x25mm?

Domero.pl Białe oraz bezbarwne uchwyty przystosowane są do rynny o wymiarach 19x25mm. Uchwyty kątowe metalowe mogą być stosowane także w rynnie 25x25mm.

2. Czy prowadzenie żyłkowe można zamontować w każdej żaluzji?

Domero.pl Prowadzenie żyłkowe może być zastosowane jedynie w żaluzji do tego przygotowanej. Taka żaluzja powinna mieć wycięte otwory po bokach lametek właśnie pod prowadzenie żyłkowe, w innym wypadku trzeba by przerobić żaluzje. 


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Więcej

Akcesoria do żaluzji 

Podkategorie

na stronie

Mechanizm do żaluzji aluminiowej Mechanizm wykonany z elementów twardego transparentnego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały specjalnie wzmocniony przy miejscu gdzie wkłada się patyk do sterowania natężeniem słonecznym. 

7 Recenzja (e)
8,00 zł

Zaczepy rynny dolnej do żaluzji Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu. Uchwyty wykonane z miękkiego PCV, aby nie łamały się podczas wpinania rynny. Plastik z którego wykonane są zaczepy jest na tyle twardy, że ciężko jest go wygiąć, ale nie jest łamliwy. Można lekko odgiąć zaczep i nic mu się nie stanie dlatego że materiał jest elastyczny.  Waga 0,003 kg

2 Recenzja (e)
0,79 zł

Uchwyty, zaczepy, mocowania, pudełka do rynny górnej żaluzji. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu do żaluzji. Jeden produkt, a posiada wiele nazw zaczepy górne wykonane są z wysokiej jakości materiału elastycznego PCV. Uchwyt pasuje do rynny żaluzji o wymiarach 19 mm x 25 mm. Waga 0,013 kg

7 Recenzja (e)
1,07 zł

Zaślepka do żaluzji, zaślepka rynny górnej Cena podana jest za jedną sztukę zaślepki Zaślepka w kolorze białym, pasuje do żaluzji 25 mm, dostępna także w kolorze transparentnym. Zaślepki w kolorze transparentnym świetnie pasują do rynien w kolorze brązowym, beżowym, srebrnym.

2 Recenzja (e)
1,00 zł

Zaślepka rynny dolnej żaluzji Zaślepka wykonana z miękkiego, elastycznego i trwałego PCV, dostępna jest w kolorze białym i transparentnym (przeźroczystym). Zaślepka ma za zadanie umocować rynne dolną żaluzji w specjalnych uchwytach do rynny dolnej, które montowane są u dołu okna. Cena podana jest za jedną sztukę.

3 Recenzja (e)
0,79 zł

Wkręty do montażu żaluzji Wkręty do żaluzji 3 x 19. Cena podana jest za 10 sztuk wkrętów. Wkręty wykonane z mocnego tworzywa. Służą do montażu zaczepów rynny górnej żaluzji, jak i zaczepów rynny dolnej. Mogą mieć zastosowanie w innych montażach, np. przywieszenie obrazu do ściany karton-gipsowej. Służą do montażu wszystkich rodzai żaluzji, drewnianych,...

3 Recenzja (e)
0,99 zł

Patyki, pokrętło do żaluzji Patyk wykonany z PCV dostepny w trzech dlugościach lub docinany na wybrany wymiar.

2 Recenzja (e)
3,79 zł

Uchwyty kątowe do żaluzji w kolorze białym. Uchwyty przykręcane do kątów ramy okiennej. Uchwyt kątowy nadaje ładny wygląd każdej żaluzji. Cena podana za jedną sztukę. Wymiary rynny żaluzji, która pasuje do uchwytu to 25 mm x 19 mm. Dostępne są uchwyty na lewą i prawą stronę.

1 Recenzja (e)
6,99 zł

Sznurek do żaluzji poziomej w kolorze białym Cena podana jest za 1 mb sznurka. Sznurek odpowiada za podnoszeni i opuszczanie żaluzji, w łatwy sposób można dokonać wymiany sznurka w żaluzji. 

1 Recenzja (e)
1,19 zł

Drabinka do żaluzji 25 mm. Cena podana jest za 1 mb drabinki. Drabinka odpowiada za przytrzymywanie pojedynczych lamet żaluzji. Mocowana jest w rynnie górnej każdej żaluzji.

0 Recenzja (e)
1,99 zł

Mocowanie drabinki w żaluzji. Mocowanie drabinki w żaluzji aluminiowej. Element służący do zaciskania drabinki sznurkowej w żaluzji.

0 Recenzja (e)
1,00 zł

Zatyczka do żaluzji pod żyłkę. Zatyczka do rynny dolnej żaluzji poziomej aluminiowej pod prowadzenie żyłkowe. Zatyczka wyposażona jest w oczko pod żyłkę.

3 Recenzja (e)
1,00 zł

Metalowy ślizgacz sznurka do żaluzji Cena podana jest za jedną sztukę ślizgacza. Ślizgacz służy do płynnej pracy sznurka w żaluzji poziomej. 

0 Recenzja (e)
0,80 zł

Uchwyty, zaczepy metalowe do żaluzji poziomej twisty. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu do żaluzji. Produkty wykonane są z metalu, dlatego też uchwyty cechują się wysoką trwałością. Uchwyt pasuje pod rynnę o szerokości 25mm. Waga 0,023 kg

1 Recenzja (e)
3,50 zł

Metalowy zaczepy typu twist do żaluzji poziomej. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu do żaluzji. Element wysokiej jakości, wykonany jest z metalowych elementów, co świadczy o wysokiej trwałości tych zaczepów. Uchwyt pasuje pod rynnę o szerokości 25mm. Waga 0,023 kg

1 Recenzja (e)
4,50 zł

Patyk, pokrętło do żaluzji w kolorze białym Patyk wykonany z PCV o adostepjy w trzech standardowych dlugosciach. Na życzenie klienta, za dopłatą możemy zrobić patyk o dowolnej długości, maksymalnie 150 cm.

0 Recenzja (e)
3,79 zł

Metalowo-plastikowe mocowanie przekręcane do żaluzji poziomej. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu do żaluzji. Element wysokiej jakości, wykonany jest z metalowych i plastikowych elementów, co świadczy o wysokiej trwałości tych zaczepów. Uchwyt pasuje pod rynnę o szerokości 25 mm. Waga 0,023 kg

1 Recenzja (e)
3,49 zł

Płaski element mocujący żyłkę w żaluzji poziomej  Uchwyt służy do zamocowania żyłki u dołu listwy szklącej przy montażu żaluzji z prowadzeniem żyłkowym. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu. Element jest płaski wykonany z plastiku i prosty w montażu.

4 Recenzja (e)
3,59 zł

Mechanizm do żaluzji poziomej kolor biały Mechanizm wykonany z elementów twardego plastiku w kolorze białym, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały specjalnie wzmocniony przy miejscu gdzie wkłada się patyk do sterowania natężeniem słonecznym. 

1 Recenzja (e)
8,00 zł

Bezbarwna zaślepka rynny górnej w żaluzji Zaślepka wykonana z dobrej jakości transparentnego PCV. Ze względu iż zaślepka jest bezbarwna, ma ona szerokie zastosowanie, ponieważ pasuje zarówno do żaluzji, gdzie rynny jest w kolorze białym oraz do żaluzji gdzie rynna jest w innym kolorze. Cena podana jest za jedną sztukę.

2 Recenzja (e)
1,00 zł

góra