Akcesoria do żaluzji

W tej kategorii naszego sklepu znajdą państwo wszystkie elementy do żaluzji aluminiowych, zaczynając od sznurków, patyków (pokręteł do sterowania kątem padania promieni słonecznych w żaluzji), mechanizmów, zaślepek rynny górnej i dolnej, zaczepów rynny górnej (są to zaczepy które trzymają całą żaluzję u góry okna, dzięki tym zaczepom żaluzja nie...

W tej kategorii naszego sklepu znajdą państwo wszystkie elementy do żaluzji aluminiowych, zaczynając od sznurków, patyków (pokręteł do sterowania kątem padania promieni słonecznych w żaluzji), mechanizmów, zaślepek rynny górnej i dolnej, zaczepów rynny górnej (są to zaczepy które trzymają całą żaluzję u góry okna, dzięki tym zaczepom żaluzja nie spadnie), zaczepów rynny dolnej. Wszystkie te elementy dostępne są w naszym sklepie od ręki, dlatego nie musisz martwić się o długą dostawę, wszystko wysyłamy tego samego dnia roboczego, lub na drugi dzień w zależności od terminu złożenia zamówienia. 

Mechanizm do żaluzji

Mechanizm do żaluzji - główny element każdej żaluzji odpowiadający za jej podnoszenie, opuszczanie i sterowanie kątem nachylenia listków. Mechanizm znajduje się z prawej bądź lewej strony żaluzji i jest odsunięty od brzegu o około 4-5 cm. 

Mechanizm jest jednym z najbardziej trwałych elementów każdej żaluzji i wytrzymuje średnio przy codziennym użytkowaniu od 10 do 20 lat. Mechanizm składa się z dwóch części pokrętła i elementu hamującego zbudowanego z dwóch rolek. W 80% mechanizm zbudowany jest z twardego PCV, jednak można znaleźć tam także elementy stalowe, takie jak poprzeczne pręty, czy śruby. 

Uchwyty, zaczepy rynny górnej żaluzji 

Uchwyty rynny górnej żaluzji - Elementy plastikowe, wykonane z miękkiego, ale trwałego PCV w kształcie pudełek. Uchwyty zbudowane są z dwóch części mocującej i zasuwki. Przykręcane są do listwy przyszybowej okna, lub ramy okiennej i mają za zadanie utrzymać całą żaluzję. 

Mocowane są do ramy okiennej za pomocą wkrętów, lub bezinwazyjne, jak zaczepy na ramę okienną. Dostępne są w dwóch kolorach białym i przezroczystym. Do każdej żaluzji należy użyć przynajmniej 2 uchwytów, które będą stabilnie utrzymywać żaluzję przy szybie. Uchwyty są elementami najbardziej narażonymi na uszkodzenia, ze względu na stałe obciążenie, które musza utrzymać. Co kilka lat zaczepy mogą ulec złamaniu i trzeba będzie je wymienić na nowe. 

Patyk do żaluzji

Patyk do żaluzji - element sterujący kątem padania promieni słonecznych w żaluzji, wykonany z twardego PCV. Patyk z jednej strony zakończony jest haczykiem, z drugiej zaś ozdobną końcówką. Patyk występuje w dwóch kolorach białym i transparentnym. 

Standardowo każdy patyk ma długość 50 cm, jednak na specjalne życzenie klienta możemy wyprodukować patyk o dowolnej długości. 

Zaślepka dolna i górna żaluzji

Zaślepka dolna żaluzji wykonana jest z elastycznego i wytrzymałego plastiku w kolorze białym. Zaślepka wyposażona jest w specjalny trzpień mocujący,który pozwala na przyczepienie listwy dolnej żaluzji do uchwytów.

Rodzaje:

Dostępne są również zaślepki z oczkami na żyłkę, jak i zaślepki bez trzpienie jednolite. Zaślepki z oczkami na żyłkę posiadają nawiercone otwory, w które wkłada się oczka do żyłki.

Zaślepka górna żaluzji nadaje estetyczny wygląd rynnie w żaluzji. Dodatkową funkcją zaślepki jest także zabezpieczenie przed zaostrzonymi końcami rynny żaluzji. Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma obaw o zarysowania różnych powierzchni podczas transportu oraz o zadrapania na skórze.

Wkręty do żaluzji

Do montażu żaluzji używa się wkrętów do drewna kmh. Przy montażu żaluzji okiennych wystarczą wkręty w rozmiarze 3x12 mm. Szerokość wkręta to 3mm natomiast długość 12mm. Tej wielkości wkręt będzie wystarczający aby utrzymać żaluzje przy szybie.

Sznurek do żaluzji żaluzji 

Najczęściej w żaluzji przeciera się własnie sznurek sterujący żaluzją, dlatego też warto jest zaopatrzeć się w większą ilość tego produktu. W naszym sklepie znajdziesz różne kolory sznurków do żaluzji biały, kremowy oraz brązowy. Jeżeli nie będziesz wiedział jak wymienić sznurki w żaluzji możesz skorzystać z naszego bloga, w którym opisujemy jak to zrobić oraz możesz obejrzeć nasze filmy instruktażowe.

Więcej informacji o wymianie sznurka znajdziesz w poście Jak wymienić sznurek do żaluzji?


Filmy instruktażowe z kategorii części do żaluzji

Filmy instruktażowe pomocne w wymianie czeęści do żaluzji zakupionych w naszym sklpeie znajdziesz na naszym kanale Youtube.

Artykułu na naszym blogu

Jak naprawić żaluzję poziomą ?

Jak wymienić sznurek w żaluzji ?

Jak wymienić mechanizm w żaluzji ?

Jak dbać o sznurek w żaluzji?

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy uchwyty do żaluzji białe, tzw. Pudełka pasują do rynny o rozmiarze 19x25mm?

Domero.pl Białe oraz bezbarwne uchwyty przystosowane są do rynny o wymiarach 19x25mm. Uchwyty kątowe metalowe mogą być stosowane także w rynnie 25x25mm.

2. Czy prowadzenie żyłkowe można zamontować w każdej żaluzji?

Domero.pl Prowadzenie żyłkowe może być zastosowane jedynie w żaluzji do tego przygotowanej. Taka żaluzja powinna mieć wycięte otwory po bokach lametek właśnie pod prowadzenie żyłkowe, w innym wypadku trzeba by przerobić żaluzje. 


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Więcej

Akcesoria do żaluzji 

Podkategorie

na stronie

Mechanizm do żaluzji aluminiowej Mechanizm wykonany z elementów twardego transparentnego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały specjalnie wzmocniony przy miejscu gdzie wkłada się patyk do sterowania natężeniem słonecznym. 

8,00 zł

Zaczepy rynny dolnej do żaluzji Cena podana jest za komplet 10szt uchwytów. Uchwyty wykonane z miękkiego PCV, aby nie łamały się podczas wpinania rynny. Plastik z którego wykonane są zaczepy jest na tyle twardy, że ciężko jest go wygiąć, ale nie jest łamliwy. Można lekko odgiąć zaczep i nic mu się nie stanie dlatego że materiał jest elastyczny.  Waga...

8,00 zł

Uchwyty, zaczepy, mocowania, pudełka do rynny górnej żaluzji. Cena podana jest za 4 sztuki uchwytów do żaluzji. Jeden produkt, a posiada wiele nazw zaczepy górne wykonane są z wysokiej jakości materiału elastycznego PCV. Uchwyt pasuje do rynny żaluzji o wymiarach 19 mm x 25 mm. Waga 0,013 kg

4,29 zł

Zaślepka do żaluzji, zaślepka rynny górnej Cena podana jest za jedną sztukę zaślepki Zaślepka w kolorze białym, pasuje do żaluzji 25 mm, dostępna także w kolorze transparentnym. Zaślepki w kolorze transparentnym świetnie pasują do rynien w kolorze brązowym, beżowym, srebrnym.

1,00 zł

Zaślepka rynny dolnej żaluzji Zaślepka wykonana z miękkiego, elastycznego i trwałego PCV, dostępna jest w kolorze białym i transparentnym (przeźroczystym). Zaślepka ma za zadanie umocować rynne dolną żaluzji w specjalnych uchwytach do rynny dolnej, które montowane są u dołu okna. Cena podana jest za 10 sztuk.

8,00 zł

Wkręty do montażu żaluzji Wkręty do żaluzji 3 x 19. Cena podana jest za 10 sztuk wkrętów. Wkręty wykonane z mocnego tworzywa. Służą do montażu zaczepów rynny górnej żaluzji, jak i zaczepów rynny dolnej. Mogą mieć zastosowanie w innych montażach, np. przywieszenie obrazu do ściany karton-gipsowej. Służą do montażu wszystkich rodzai żaluzji, drewnianych,...

1,09 zł

Patyki, pokrętło do żaluzji Patyk wykonany z PCV dostepny w trzech dlugościach lub docinany na wybrany wymiar.

3,99 zł

Uchwyty kątowe do żaluzji w kolorze białym. Uchwyty przykręcane do kątów ramy okiennej. Uchwyt kątowy nadaje ładny wygląd każdej żaluzji. Cena podana za jedną sztukę. Wymiary rynny żaluzji, która pasuje do uchwytu to 25 mm x 19 mm. Dostępne są uchwyty na lewą i prawą stronę.

6,99 zł
Obecnie brak na stanie

Sznurek do żaluzji poziomej w kolorze białym Cena podana jest za 1 mb sznurka. Sznurek odpowiada za podnoszeni i opuszczanie żaluzji, w łatwy sposób można dokonać wymiany sznurka w żaluzji. 

1,19 zł

Drabinka do żaluzji 25 mm. Cena podana jest za 1 mb drabinki. Drabinka odpowiada za przytrzymywanie pojedynczych lamet żaluzji. Mocowana jest w rynnie górnej każdej żaluzji.

1,99 zł

Mocowanie drabinki w żaluzji. Mocowanie drabinki w żaluzji aluminiowej. Element służący do zaciskania drabinki sznurkowej w żaluzji.

1,00 zł

Zatyczka do żaluzji pod żyłkę. Zatyczka do rynny dolnej żaluzji poziomej aluminiowej pod prowadzenie żyłkowe. Zatyczka wyposażona jest w oczko pod żyłkę.

1,00 zł

Metalowy ślizgacz sznurka do żaluzji Cena podana jest za jedną sztukę ślizgacza. Ślizgacz służy do płynnej pracy sznurka w żaluzji poziomej. 

0,80 zł

Uchwyty, zaczepy metalowe do żaluzji poziomej twisty. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu do żaluzji. Produkty wykonane są z metalu, dlatego też uchwyty cechują się wysoką trwałością. Uchwyt pasuje pod rynnę o szerokości 25mm. Waga 0,023 kg

3,50 zł

Metalowy zaczepy typu twist do żaluzji poziomej. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu do żaluzji. Element wysokiej jakości, wykonany jest z metalowych elementów, co świadczy o wysokiej trwałości tych zaczepów. Uchwyt pasuje pod rynnę o szerokości 25mm. Waga 0,023 kg

4,50 zł
Obecnie brak na stanie

Patyk, pokrętło do żaluzji w kolorze białym Patyk wykonany z PCV długość 50cm. Na życzenie klienta, za dopłatą możemy zrobić patyk o dowolnej długości, maksymalnie 150 cm.

3,99 zł

Metalowo-plastikowe mocowanie przekręcane do żaluzji poziomej. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu do żaluzji. Element wysokiej jakości, wykonany jest z metalowych i plastikowych elementów, co świadczy o wysokiej trwałości tych zaczepów. Uchwyt pasuje pod rynnę o szerokości 25 mm. Zdjęcie poglądowe. Waga 0,023 kg

3,49 zł
Obecnie brak na stanie

Płaski element mocujący żyłkę w żaluzji poziomej  Uchwyt służy do zamocowania żyłki u dołu listwy szklącej przy montażu żaluzji z prowadzeniem żyłkowym. Cena podana jest za dwie sztuki uchwytów. Element jest płaski wykonany z plastiku i prosty w montażu.

7,20 zł

Mechanizm do żaluzji poziomej kolor biały Mechanizm wykonany z elementów twardego plastiku w kolorze białym, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały specjalnie wzmocniony przy miejscu gdzie wkłada się patyk do sterowania natężeniem słonecznym. 

8,00 zł

Bezbarwna zaślepka rynny górnej w żaluzji Zaślepka wykonana z dobrej jakości transparentnego PCV. Ze względu iż zaślepka jest bezbarwna, ma ona szerokie zastosowanie, ponieważ pasuje zarówno do żaluzji, gdzie rynny jest w kolorze białym oraz do żaluzji gdzie rynna jest w innym kolorze. Cena podana jest za jedną sztukę.

1,00 zł

góra