Akcesoria do żaluzji

W tej kategorii naszego sklepu znajdą państwo wszystkie elementy do żaluzji aluminiowych, zaczynając od sznurków, patyków (pokręteł do sterowania kątem padania promieni słonecznych w żaluzji), mechanizmów, zaślepek rynny górnej i dolnej, zaczepów rynny górnej (są to zaczepy które trzymają całą żaluzję u góry okna, dzięki tym zaczepom żaluzja nie...

W tej kategorii naszego sklepu znajdą państwo wszystkie elementy do żaluzji aluminiowych, zaczynając od sznurków, patyków (pokręteł do sterowania kątem padania promieni słonecznych w żaluzji), mechanizmów, zaślepek rynny górnej i dolnej, zaczepów rynny górnej (są to zaczepy które trzymają całą żaluzję u góry okna, dzięki tym zaczepom żaluzja nie spadnie), zaczepów rynny dolnej. Wszystkie te elementy dostępne są w naszym sklepie od ręki, dlatego nie musisz martwić się o długą dostawę, wszystko wysyłamy tego samego dnia roboczego, lub na drugi dzień w zależności od terminu złożenia zamówienia. 

Mechanizm do żaluzji

Mechanizm do żaluzji - główny element każdej żaluzji odpowiadający za jej podnoszenie, opuszczanie i sterowanie kątem nachylenia listków. Mechanizm znajduje się z prawej bądź lewej strony żaluzji i jest odsunięty od brzegu o około 4-5 cm. 

Mechanizm jest jednym z najbardziej trwałych elementów każdej żaluzji i wytrzymuje średnio przy codziennym użytkowaniu od 10 do 20 lat. Mechanizm składa się z dwóch części pokrętła i elementu hamującego zbudowanego z dwóch rolek. W 80% mechanizm zbudowany jest z twardego PCV, jednak można znaleźć tam także elementy stalowe, takie jak poprzeczne pręty, czy śruby. 

Uchwyty, zaczepy rynny górnej żaluzji 

Uchwyty rynny górnej żaluzji - Elementy plastikowe, wykonane z miękkiego, ale trwałego PCV w kształcie pudełek. Uchwyty zbudowane są z dwóch części mocującej i zasuwki. Przykręcane są do listwy przyszybowej okna, lub ramy okiennej i mają za zadanie utrzymać całą żaluzję. 

Mocowane są do ramy okiennej za pomocą wkrętów, lub bezinwazyjne, jak zaczepy na ramę okienną. Dostępne są w dwóch kolorach białym i przezroczystym. Do każdej żaluzji należy użyć przynajmniej 2 uchwytów, które będą stabilnie utrzymywać żaluzję przy szybie. Uchwyty są elementami najbardziej narażonymi na uszkodzenia, ze względu na stałe obciążenie, które musza utrzymać. Co kilka lat zaczepy mogą ulec złamaniu i trzeba będzie je wymienić na nowe. 

Patyk do żaluzji

Patyk do żaluzji - element sterujący kątem padania promieni słonecznych w żaluzji, wykonany z twardego PCV. Patyk z jednej strony zakończony jest haczykiem, z drugiej zaś ozdobną końcówką. Patyk występuje w dwóch kolorach białym i transparentnym. 

Standardowo każdy patyk ma długość 50 cm, jednak na specjalne życzenie klienta możemy wyprodukować patyk o dowolnej długości. 

Zaślepka dolna i górna żaluzji

Zaślepka dolna żaluzji wykonana jest z elastycznego i wytrzymałego plastiku w kolorze białym. Zaślepka wyposażona jest w specjalny trzpień mocujący,który pozwala na przyczepienie listwy dolnej żaluzji do uchwytów.

Rodzaje:

Dostępne są również zaślepki z oczkami na żyłkę, jak i zaślepki bez trzpienie jednolite. Zaślepki z oczkami na żyłkę posiadają nawiercone otwory, w które wkłada się oczka do żyłki.

Zaślepka górna żaluzji nadaje estetyczny wygląd rynnie w żaluzji. Dodatkową funkcją zaślepki jest także zabezpieczenie przed zaostrzonymi końcami rynny żaluzji. Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma obaw o zarysowania różnych powierzchni podczas transportu oraz o zadrapania na skórze.

Wkręty do żaluzji

Do montażu żaluzji używa się wkrętów do drewna kmh. Przy montażu żaluzji okiennych wystarczą wkręty w rozmiarze 3x12 mm. Szerokość wkręta to 3mm natomiast długość 12mm. Tej wielkości wkręt będzie wystarczający aby utrzymać żaluzje przy szybie.

Sznurek do żaluzji żaluzji 

Najczęściej w żaluzji przeciera się własnie sznurek sterujący żaluzją, dlatego też warto jest zaopatrzeć się w większą ilość tego produktu. W naszym sklepie znajdziesz różne kolory sznurków do żaluzji biały, kremowy oraz brązowy. Jeżeli nie będziesz wiedział jak wymienić sznurki w żaluzji możesz skorzystać z naszego bloga, w którym opisujemy jak to zrobić oraz możesz obejrzeć nasze filmy instruktażowe.

Więcej informacji o wymianie sznurka znajdziesz w poście Jak wymienić sznurek do żaluzji?


Filmy instruktażowe z kategorii części do żaluzji

Filmy instruktażowe pomocne w wymianie czeęści do żaluzji zakupionych w naszym sklpeie znajdziesz na naszym kanale Youtube.

Artykułu na naszym blogu

Jak naprawić żaluzję poziomą ?

Jak wymienić sznurek w żaluzji ?

Jak wymienić mechanizm w żaluzji ?

Jak dbać o sznurek w żaluzji?

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy uchwyty do żaluzji białe, tzw. Pudełka pasują do rynny o rozmiarze 19x25mm?

Domero.pl Białe oraz bezbarwne uchwyty przystosowane są do rynny o wymiarach 19x25mm. Uchwyty kątowe metalowe mogą być stosowane także w rynnie 25x25mm.

2. Czy prowadzenie żyłkowe można zamontować w każdej żaluzji?

Domero.pl Prowadzenie żyłkowe może być zastosowane jedynie w żaluzji do tego przygotowanej. Taka żaluzja powinna mieć wycięte otwory po bokach lametek właśnie pod prowadzenie żyłkowe, w innym wypadku trzeba by przerobić żaluzje. 


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Więcej

Akcesoria do żaluzji 

Podkategorie

na stronie

Bezbarwny korek do żaluzji Korek, zatyczka rynny dolnej w żaluzji poziomej służy do mocowania drabinki w rynnie. Korek wykonany z wysokiej jakości materiałów, a konkretnie wytrzymałego, lecz miękkiego plastiku. Cena podana jest za jedną sztukę korka.

0,50 zł

Biały korek do żaluzji Korek, zatyczka rynny dolnej w żaluzji poziomej jest niezbędnym elementem każdej żaluzji, odpowiada za mocowanie drabinki w rynnie dolnej. Korek wykonany z wysokiej jakości wytrzymałego, lecz miękkiego plastiku w kolorze białym. Cena podana jest za jedną sztukę korka.

0,25 zł 0,50 zł

Zaczepy, mocowania do rynny górnej żaluzji bezbarwne. Cena podana jest za 4 sztuki uchwytów do żaluzji. Jeden produkt, a posiada wiele nazw zaczepy górne wykonane są z wysokiej jakości materiału elastycznego PCV. Waga 0,013 kg

4,29 zł
Obecnie brak na stanie

Homonto, mocujące drabinkę z lametką w żaluzji Homonto w kolorze bezbarwnym, pasujące do każdego rodzaju żaluzji poziomej aluminiowej. Homonto wykonane jest z giętkiego, lecz trwałego plastiku. Cena podana jest za jedną sztukę homontka. 

0,50 zł

Bezbarwny uchwyt mocujący rynnę dolną żaluzji Uchwyt do żaluzji wykonany z trwałego, lecz elastycznego plastiku w kolorze bezbarwnym. Uchwyt mocuje rynnę dolną przy szybie, dzięki czemu nie ma problemu ze stukaniem żaluzji o szybę. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu. 

0,59 zł
Obecnie brak na stanie

Bezbarwna zaślepka rynny dolnej z bolcem Zaślepka rynny dolnej wykonana z twardego plastiku, służy do maskowania rynny dolnej w żaluzji poziomej. Zaślepka pasuje do każdego koloru rynny dolnej, dzięki temu że jest bezbarwna. Cena podana jest za 10 sztuk zaślepek.

8,00 zł

Uchwyt, zaczep kątowy pod żyłkę w żaluzji poziomej Uchwyt służy do zamocowania żyłki u dołu listwy szklącej przy montażu żaluzji z prowadzeniem żyłkowym. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu. Element jest płaski wykonany z plastiku i prosty w montażu.

2,50 zł

Stalowy uchwyt do żaluzji aluminiowej Uchwyt wykonany z dość grubej stali. Uchwyt przeznaczony jest do mocowania rynny górnej żaluzji poziomej w listwie szklącej, bądź ramie okiennej. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu.

1,59 zł

Bezinwazyjne uchwyty do żaluzji poziomej Bezinwazyjne białe uchwyty do żaluzji aluminiowej. Jeżeli nie chcesz wiercić w swoich oknach możesz użyć bezinwazyjnych uchwytów do żaluzji. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu.

7,90 zł

Bezbarwna żyłka do rolet i żaluzji Żyłka w kolorze bezbarwnym, cena podana jest za jeden metr bieżący żyłki. Żyłka z wszechstronnym zastosowaniem, może być użyta do rozwieszania prania oraz innych czynności. Żyłka jest wytrzymała na obciążenia i łatwa w zaplątywaniu.

0,70 zł

Bezbarwny i biały haczyk do pokrętła w żaluzji poziomej Cena podana jest za jedną sztukę haczyka do patyka w żaluzji. Haczyk jest w kolorze bezbarwnym oraz białym. W wiadomości do zamówienia należy podać kolor haczyka w inny razie zostanie wysłany losowo.

0,99 zł

Zakończenie sznurka w żaluzji w kolorze białym Cena podana jest za jedną sztukę zakończenia sznurka w żaluzji. Dzwonek do żaluzji wykonany jest z elastycznego PCV, montowany na końcu sznurka, ułatwia podnoszenie żaluzji i pełni funkcję ozdobną.

0,79 zł

Zatyczka dolna patyka do żaluzji Zatyczka służy do zaślepiania końcówki patyka w żaluzji poziomej. Zaślepka dostępna w kolorze białym i bezbarwnym, należy w wiadomości napisać preferowany kolor inaczej zostanie wysłana zatyczka w kolorze białym. Cena podana jest za jedną sztukę zaślepki.

0,99 zł

Rynna dolna żaluzji aluminiowej Rynna dolna do żaluzji aluminiowej w kolorze białym. Cena rynny podana jest za 1mb długości. W przypadku rynny o długości powyżej 1,5m wysyłanej w jednym kawałku cena przesyłki ustalana indywidualnie. Na życzenie klienta bezpłatnie wycinamy otwory pod korki w rynnie. Szerokość rynny: 24mm. Wysokość rynny: 5mm

4,99 zł

Rynna górna żaluzji aluminiowej w kolorze białym Rynna górna żaluzji aluminiowej o wymiarach: Szerokość rynny: 25mm, wysokość rynny: 19 mm. Rynna sprzedawana na metry bieżące. Cena podana za jeden metr bieżący rynny (wysyłamy w odcinkach jedno metrowych), na życzenie klienta wycinamy otwory w rynnie.

5,99 zł

Drut stalowy do żaluzji aluminiowej Drut stalowy odpowiada za sterowanie kątem nachylenia żaluzji. Cena podana za 1 mb druta do żaluzji.

2,49 zł

Sznurek do żaluzji aluminiowej w kolorze brązowym, szarym, beżowym. Cena podana jest za 1 mb sznurka. W wiadomości do zamówienia należy podać kolor zamawianego sznurka, w innym wypadku zostanie wysłany losowy kolor.  

1,39 zł
Obecnie brak na stanie

Drabinki do żaluzji poziomej w kolorze brązowym, szarym, beżowym Cena podana jest za 1 mb drabinki. W wiadomości do zamówienia należy podać kolor drabinki, w innym wypadku zostanie wysłany losowy. 

2,09 zł

Metalowy uchwyt do żaluzji 50 mm Stalowy uchwyt żaluzji typu twist, przeznaczony do zaczepienia żaluzji o szerokości rynny 50 mm. Uchwyt posiada kilka otworów, dlatego też może być montowany do ściany jak i do sufitu. Można stosować do żaluzji drewnianych jak i aluminiowych.

9,99 zł
Obecnie brak na stanie

góra