Nowości marzec 2017 element do rolet zewnętrznych
Nowości marzec 2017 element do rolet zewnętrznych

Nowości marzec 2017 elementy do rolet zewnętrznych

Nowości w kategorii osłony okienne w sklepie internetowym domero.pl. W ostatnim czasie rozszerzyliśmy nasz asortyment o części do rolet zewnętrznych.


Początkowo dodaliśmy ślizgacz do prowadnic w kolorze brązowym, szarym i antracytowym. Ten element jest szczególnie przydatny przy ochronie pancerza rolety, przy łączeniu prowadnicy ze skrzynką niezabezpieczone zakończenie prowadnicy może powodować wycieranie się pancerza i w końcowym etapie może dojść rozerwania pancerza.

Co się chowa w skrzynce rolety zewnętrznej ?

Wysokiej jakości wieszak do prowadnic. Potzrbujesz nowego wieszak, stary się zepsuł? Kup nowy wieszak na domero.pl

Kolejnym produktem był wieszak do rolet zewnętrznych, wieszak pasuje pod pancerz o wysokości 37 oraz 39 mm. Wieszaki wpinane są na rurę nawojową , dzięki czemu pancerz może się prawidłowo nawijać na rurę. Kolejnym produktem było łożysko na obsadkę oraz koło nawojowe, zewnętrzna średnica łożyska wynosi 28 mm a wewnętrzna 12 mm. Łożysko zbudowane jest z metalowych jak i plastikowych elementów. Dwa kolejne produkty, które zostały dodane to obsadka na wał o średnicy 40mm oraz obsadka na wał 60mm. Obydwa elementy do prawidłowego funkcjonowania musza posiadać łożyska. Następnie dodane zostały boczki do rolet zewnętrznych w kolorze białym oraz brązowym w różnych rozmiarach. Dostępne rozmiary boczków to 137 mm, 165 mm, 180 mm, 205 mm. Boczki są zakończeniem skrzynki w rolecie, dzięki boczkom możliwy jest montaż rury nawojowej oraz silnika, bądź sterowania ręcznego. Boczki w całości wykonane są z aluminium, rzadko się zdarza aby była konieczność wymiany boczków, ponieważ jest to bardzo trwały element. Roleta musi być naprawdę często używana i w ciężkich warunkach, aby była konieczność wymiany boczków.

Jak zabezpieczyć pancerz ?

Kolejnym produktem była zatyczka do profilu w rolecie zewnętrznej. Ten element jest nie wielkich rozmiarów i mogłoby się wydawać, że jest mało istotny, jedna nie jest to prawdą. Zatyczka pełni funkcję zabezpieczającą przed rozjeżdżaniem się piór pancerza w różne strony, Dzięki temu pancerz zwija się prawidłowo nawet wtedy gdy jest trochę nierówno zamontowany. Dobrze zamontowana zatyczka daje efekt "całości" to oznacza że pancerz, który skład się z wielu piór może tworzyć całość i nie ma obaw o przesuwanie. Ważne jest aby poprawnie zamontować zatyczki w innym wypadku może dojść do rozjeżdżania się profilu, dlatego też opublikowaliśmy film instruktażowy, w którym pokazane i omówione jest krok po korku jak montować zatyczki. U nas dostępne są również zatyczki do profilu rolety specjalnie przygotowane pod rygle. Zatyczki posiadają nawiercone otwory wzdłuż zatyczki, które służą do przełożenia linki od mechanizmu ryglującego.

Jak przejść na drugą stronę okna ?

Przelotka sznurka w rolecie zewnętrznej. Sprawdź najwyższej jakości prowadnice sznurka dostępne w naszym sklepie.

Przelotka sznurka, jest niezmiernie ważnym produktem, dzięki niej możliwe jest zastosowanie sterowania ręcznego, na sznurek. Przelotka ma za zadanie prowadzić sznurek podczas podnoszenia i opuszczania rolety. Bez przelotki nie byłoby możliwe zastosowanie napędu ręcznego. W przypadku dużych i ciężkich rolet zewnętrznych przelotka jest szybciej eksplatowana niż w przypadku tych o niewielkich gabarytach. Kiedy przelotka się zużyje należy wymienić ją na nową, w ofercie posiadamy dwa rodzaje klasyczną oraz na długim szyldzie. Ta na długim szyldzie jest szczególnie przydatna przy montażu do muru.
Kolejny dodany produkt, to były pierścienie zwiększające średnicę na rurę nawojową. Pierścienie mają za zadanie stworzyć owalną przestrzeń, aby pancerz nawijał się na wał prawidłowo. Stosując pierścienie możemy zmieścić większą ilość pancerza w skrzynce rolety zewnętrznej. Pierścienie posiadają także jeszcze jedną funkcję, zapobiegają rysowaniu się pancerza o wieszaki podczas
podciągania i opuszczania rolety. 

Jak zadbać o wygląd prowadnic w roletach zewnętrznych?

Nieco później do asortymentu wprowadziliśmy także zatyczki na wkręty do prowadnic. Zatyczki są dostępne w naszym sklepie w różnych kolorach: biały, brązowy, antracyt, złoty dąb, beżowy. Cena zatyczek to jedynie 0.70 zł, 0.80 zł za sztukę. Zatyczki zaślepiają otwory spowodowane przez przykręcania prowadnicy do ramy okiennej, lub muru. Aby każdy klient mógł kompleksowo naprawić swoją roletę dodaliśmy także nity aluminiowe zrywalne w 3 kolorach białym, brązowym oraz antracytowym. Nity w rozmiarze 4 x 8mm używane są do łączenia skrzynki z blendą rewizyjną w kasecie roletowej.


Wybrane miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Zostaw odpowiedź