Czym i jak przykleić roletę do okna? domero.pl
Czym i jak przykleić roletę do okna? domero.pl

Czym przykleić roletę do okna? 

Chcesz w bezinwazyjny sposób przymocować roletę materiałową wolnowiszącą do okna? Szukasz sposobu, który najtrwalej przymocuje twoją roletę do okna? Bardzo dobrze trafiłeś, w tym artykule dowiesz się jak to zrobić niskim kosztem. Po przeczytani naszego artykułu na pewno nie będziesz już zadawał sobie pytania: "dlaczego roleta odpada od okna?"

Rolety przyklejane do ramy okiennej zyskały popularność dzięki wprowadzeniu nowego rodzaju tkaninę typu dzień i noc. Rolety tego typu szczególnie w kasetach montuje się przyklejając je do okien plastikowych, aluminiowych lub drewnianych. Często w tego typu roletach stosuje się prowadnice przestrzenne, dlatego też muszą być one przyklejone do ramy okna. Jakie są zalety rolet przyklejanych? 

 1. Nie niszczymy struktury okna
 2. Po zdjęciu rolety nie mamy dziur po wkrętach
 3. Nie posiadają zawieszanych uchwytów roletowych, dzięki czemu nie wgniatają uszczelki i nie wychładzają pomieszczenia.

Czym różni się montaż bezinwazyjny od inwazyjnego ?

Montaż inwazyjny - jest to montaż, który powoduje ingerencję w powierzchnie nośną danego podłoża. Kiedy mówimy o roletach tą powierzchnią najczęściej jest okno, a dokładnie rama okienna lub listwa przyszybowa. Tak listwa przyszybowa, to jest "to coś" co jest razem z uszczelką przy szybie i odznacza się od reszty okna ;). Czasami zdarza się montować rolety także do ściany, jednak w większości przypadków stosuje się montaż do okna. Najczęstszą ingerencją jest przykręcanie wkrętów, które podtrzymują roletę aby nie spadła.  

Montaż rolet bezinwazyjny - Jest to montaż, w którym nie ingerujemy w powierzchnie okna, tak zwany montaż rolet bez wiercenia. Czyli na oknie nie pozostają trwałe ślady po montażu. Do montażu bezinwazyjne zalicza się montaż na uchwyty/haczyki zawieszane za okno, przyklejanie rolet za pomocą taśmy dwustronnej piankowej oraz przyklejanie rolety na klej. W przypadku montażu bezinwazyjnego, jeżeli decydujemy się na przyklejenie rolety czy to na taśmę dwustronną, czy to na klej powinniśmy zadbać o to aby powierzchnia klejąca była odpowiednio duża. W tym celu stosuje się belki nośne w przypadku rolet wolnowiszących, które można kupić w naszym sklepie:

Belka nośna do rolet materiałowych wolnowiszących

Belka nośna dzięki specjalnym wyżłobieniom na materiał może być stosowana do rolet z tkaniną dzień i noc. Od boków w belkę nośną wsuwa się boczki rolety, natomiast z tylnej strony belki nakleja się taśmę dwustronną piankową.

Taśma do rolet

Najlepszym sposobem na przyklejenie rolety jest oczywiście zastosowanie taśmy dwustronnej piankowej. Dlaczego stosujemy taśmę piankową? Taśma piankowa dostosowuje się do wszelkich nierówności na oknie. Oczywiście "dostosowywanie" ma swoje granice, jednak często jest tak, że roletę musimy przykleić na łączeniu listwy przyszybowej z ramą okienną. Taśma piankowa może wyeliminować lekkie przesunięcie listwy przyszybowej oraz drobne nierówności. Taśma do rolet dostępna w naszym sklepie to produkt najwyższej jakości, jakością można ją przyrównać do kultowej taśmy dwustronnej od firmy 3M.

Wadą zastosowania taśmy piankowej jest to, że gdy będziemy chcieli oderwać roletę od okna po jakimś czasie, to rozerwie się pianka i część pianki zostanie skrzydle okiennym a część na rolecie. Ciężko jest usunąć tak pozostawioną piankę z okna. Jednak potwierdza to iż mocowanie rolety jest naprawdę solidne, ponieważ klej się nie odkleja, tylko rozdzierana jest pianka. Warunkiem dobrego przyklejenia rolety jest odpowiednie przygotowanie powierzchni.

Jak przygotować powierzchnię pod przyklejenie rolety zobaczysz w naszym filmie:

Klej do rolet

Ostatnią metodą bezinwazyjnego mocowania rolety do okna jest zastosowanie kleju do rolet. Nie polecamy jednak tego rozwiązani, ponieważ kleje, kiedy zwiążą bardzo mocno trzymają i odklejenie rolety o dosyć dużej powierzchni nośnej, przy zastosowaniu belki nośnej o której pisaliśmy w pierwszym akapicie może być bardzo trudne. Oczywiście podklejenie samych uchwytów/haczyków bez zaczepiania za haczyki odpada, ponieważ klejona powierzchnie będzie za mała aby utrzymać roletę.

Kleje które polecamy do ewentualnego podklejenia rolety, gdy nie ma możliwości zastosowanie taśmy dwustronnej to:

Klej kontaktowy do roletKlej epoxydowy do roletKlej konstrukcyjny do rolet

Powiązane wpisy

Jak naprawić roletę materiałową

Co nowego w kategorii części do rolet marzec 2017


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Zobacz także:

Części do rolet dzień i noc Mechanizmy do rolet Uchwyty do rolet. Prowadnice do rolet.

11 Komentarze

  • Avatar
   Marcin

   Ja zawsze kleje na taśmie dwustronnej którą jest w zestawie

   lut 7, 2019
  • Avatar
   Jadwiga

   Myśmy z mężem kupili rolety dzień noc na zamówienie na 3 okna balkonowe i już 4 raz kleje na różne taśmy i za każdym razem po tygodniu lub nie wytrzyma tygodnia i spada A nie mogę ich przekręcić bo mieszkanie jest służbowe... pomóżcie

   wrz 18, 2020
   • Avatar
    domero.pl

    W takiej sytuacji jeżeli używała Pani taśmy piankowej, to prawdopodobnie resztka taśmy została na rolecie i na oknie. Należy bardzo dokładnie wyczyścić zarówno roletę jak i ramę okienną przed ponownym przyklejeniem. A nie lepiej zastosować haczyki? poprostu zwiesić tę roletę za ramę okienną?

    wrz 30, 2020
  • Avatar
   Katarzyna Strzelczyk

   Witam
   Kupiłam rolety Dzień i Noc przykleiłam je taśmą obustronną (piankową) wytrzymują tylko ok 6h a potem spadają, nie mogę zastosować haczyków ,ponieważ te okna nie są otwierane :-( na pozostałych oknach nie spadają.Co mogę jeszcze zrobić?

   mar 7, 2021
   • Avatar
    domero.pl

    Witam, czy próbowała pani zastosować belkę nośną opisaną w tym artykule? To rozwiązanie zapewni Pani poprawny montaż rolety na taśmę. Taśma będzie trzymać na całej szerokości rolety i roleta nie powinna spadać z okna. To rozwiązanie stosujemy z powodzeniem w wielu naszych realizacjach.

    maj 25, 2021
  • Avatar
   Jola

   Mi również przyklejane rolety spadają a czy belkę nośną można zastosować do standardowego umocowania rolety?

   cze 16, 2021
   • Avatar
    domero.pl

    Belka nośna ma opisane wymiary wewnętrzne i zewnętrzne, jeżeli uchwyty wpasują się w rozmiar, to jak najbardziej ;)

    lip 12, 2021
  • Avatar
   Ania

   Czy można do klejenia zastosować rzepy command? Z tego co przeczytałam pojedynczy rzep ma nośność nawet do 4 kg. Jezeli zastosować trzy to..... Co o tym myślicie?

   sie 17, 2021
   • Avatar
    domero.pl

    Ania nie próbowaliśmy, ale wydaje się ze mogło by to zadziałać. Jeżeli ktoś testował, to niech da znać.

    wrz 29, 2021
  • Avatar
   Piotrek

   Jak szukacie ładnych rolet to polecam firmę MiD z Lublina. Mają w czym wybierać i ceny są bardzo konkurencyjne.

   lut 1, 2022

Zostaw odpowiedź