Jak dbać o sznurek do żaluzji?

Jak dbać o sznurek do żaluzji?

Jak dbać o sznurek do żaluzji?

Każdy z nas chciałby aby sznurki i drabinki w żaluzjach pozostawały w jak najlepszym wyglądzie przez lata. By mogły jak najdłużej spełniać swoją rolę i dodatkowo dekorować pomieszczenie. W tym artykule przedstawię Ci kilka porad, dzięki którym będziesz w stanie dłużej utrzymać w czystości Twoje żaluzje!


1. Unikaj dymu w pomieszczeniach gdzie znajdują się żaluzje.

Dym przesiąka strukturę sznurka jak i drabinki, skutecznie brudząc sznurek. Sznurki w żaluzji ciemnieją i dodatkowo przesiąkają dymem. Wielokrotnie naprawialiśmy żaluzje które było czuć dymem! Wtedy zwłaszcza na sznurkach i drabinkach  utrzymuje się zapach dymu. W takim wypadku pozostaje jedynie wymiana sznurka. Dlatego jeżeli jesteś palaczem w trosce o swoje żaluzje powinieneś palić na dworze. Uwaga, otwarte okno nie załatwi sprawy!


2. Obsługuj żaluzje czystymi rękoma.

Czyste ręce przy obsłudze żaluzji to bardzo istotna sprawa, ponieważ struktura sznurka wchłania różne rzeczy, takie jak tłuszcz, brud itd. W skutek czego sznurek twardnieje i tworzy się na nim powłoka. Przez co sznurek zwiększa swoją objętość. W skutek czego mechanizm zacina się przy opuszczaniu i podnoszeniu żaluzji. Jeżeli zdarzy nam się zabrudzić sznurek, to można go umyć nie rozkładając całej żaluzji. Wystarczy użyć gąbki nasączonej płynem do mycia naczyń lub mydłem i woda i przetrzeć sznurek. Należy przecierać aż brud zniknie. Można także rozłożyć żaluzji wyjąć sznurek i go uprać. Jeżeli nie wiesz jak wyjąc sznurek z żaluzji, przeczytaj instrukcję którą napisaliśmy w artykule : Jak wymienić zerwany sznurek?

Zobacz także

Uchwyty zaczepy do żaluzji Sznurki i drabinki do żaluzji

Powiązane artykuły

Jak naprawić żaluzje aluminiową? - wymiana sznurka, mechanizmu

6 Komentarze

  • Lifecrazy
   25 sty, 2019

   Bardzo przydatny i praktyczny wpis. Fajnie się czytało

  • Eff
   25 sty, 2019

   Nie mam takich żaluzji w domu, ale dobrze jest wiedzieć takie rzeczy na przyszłość! :)

  • ladymamma.pl
   25 sty, 2019

   Marzą mi się właśnie takie żaluzje w nowym domu! :)

  • Katarzyna
   25 sty, 2019

   Żaluzji co prawda nie mam, ale bardzo mi się podobają i kto wie, może w tym roku przyjdą małe zmiany w mieszkaniu :-)

  • Sklerotyczka
   26 sty, 2019

   Jak to jak? Po prostu wyczyścić

   • Domero.pl
    26 sty, 2019

    Umycie sznurka do żaluzji jest dosyć łatwe, jednak jeżeli zabrudzi się drabinka, to wtedy nie jest to takie proste :). Gdy mamy żaluzje w kolorze biały lub jasnym to wtedy zaczyna się kłopot, bo pożółknięte drabinki i sznurki bardzo rzucają się w oczy.

Umieść komentarz

* Imię
* E-mail: (nie zostanie obuplikowany)
* Komentarz
Przepisz znaki z obrazka powyżej

góra