Jak dbać o sznurek do żaluzji?

Jak dbać o sznurek do żaluzji?

Jak dbać o sznurek do żaluzji?

Każdy z nas chciałby aby sznurki i drabinki w żaluzjach pozostawały w jak najlepszym wyglądzie przez lata. By mogły jak najdłużej spełniać swoją rolę i dodatkowo dekorować pomieszczenie. W tym artykule przedstawię Ci kilka porad, dzięki którym będziesz w stanie dłużej utrzymać w czystości Twoje żaluzje!


1. Unikaj dymu w pomieszczeniach gdzie znajdują się żaluzje.

Dym przesiąka strukturę sznurka jak i drabinki, skutecznie brudząc sznurek. Sznurki w żaluzji ciemnieją i dodatkowo przesiąkają dymem. Wielokrotnie naprawialiśmy żaluzje które było czuć dymem! Wtedy zwłaszcza na sznurkach i drabinkach  utrzymuje się zapach dymu. W takim wypadku pozostaje jedynie wymiana sznurka. Dlatego jeżeli jesteś palaczem w trosce o swoje żaluzje powinieneś palić na dworze. Uwaga, otwarte okno nie załatwi sprawy!

Zaluzje drewniane z czarnymi sznurkami i ozdobnymi taśmami


2. Obsługuj żaluzje czystymi rękoma.

Czyste ręce przy obsłudze żaluzji to bardzo istotna sprawa, ponieważ struktura sznurka wchłania różne rzeczy, takie jak tłuszcz, brud itd. W skutek czego sznurek twardnieje i tworzy się na nim powłoka. Przez co sznurek zwiększa swoją objętość. W skutek czego mechanizm zacina się przy opuszczaniu i podnoszeniu żaluzji. Jeżeli zdarzy nam się zabrudzić sznurek, to można go umyć nie rozkładając całej żaluzji. Wystarczy użyć gąbki nasączonej płynem do mycia naczyń lub mydłem i woda i przetrzeć sznurek. Należy przecierać aż brud zniknie. Można także rozłożyć żaluzji wyjąć sznurek i go uprać. Jeżeli nie wiesz jak wyjąc sznurek z żaluzji, przeczytaj instrukcję którą napisaliśmy w artykule : Jak wymienić zerwany sznurek?

Zobacz także

Uchwyty zaczepy do żaluzji Sznurki i drabinki do żaluzji

Powiązane artykuły

Jak naprawić żaluzje aluminiową? - wymiana sznurka, mechanizmu

6 Komentarze

  • Lifecrazy
   25 sty, 2019

   Bardzo przydatny i praktyczny wpis. Fajnie się czytało

  • Eff
   25 sty, 2019

   Nie mam takich żaluzji w domu, ale dobrze jest wiedzieć takie rzeczy na przyszłość! :)

  • ladymamma.pl
   25 sty, 2019

   Marzą mi się właśnie takie żaluzje w nowym domu! :)

  • Katarzyna
   25 sty, 2019

   Żaluzji co prawda nie mam, ale bardzo mi się podobają i kto wie, może w tym roku przyjdą małe zmiany w mieszkaniu :-)

  • Sklerotyczka
   26 sty, 2019

   Jak to jak? Po prostu wyczyścić

   • Domero.pl
    26 sty, 2019

    Umycie sznurka do żaluzji jest dosyć łatwe, jednak jeżeli zabrudzi się drabinka, to wtedy nie jest to takie proste :). Gdy mamy żaluzje w kolorze biały lub jasnym to wtedy zaczyna się kłopot, bo pożółknięte drabinki i sznurki bardzo rzucają się w oczy.

Umieść komentarz

* Imię
* E-mail: (nie zostanie obuplikowany)
* Komentarz
Przepisz znaki z obrazka powyżej

góra