Jak odkleić taśmę dwustronną?
Jak odkleić taśmę dwustronną?

Nie wiesz jak odkleić taśmę dwustronną piankową? Odpadł przedmiot przyklejony na dwustronną taśmę a pianka została? W tym poście znajdziesz odpowiedź na swoje pytania! Czasami potrzebujemy odkleić przedmioty przyklejone na taśmę dwustronną. Często bywa tak, ze przedmiot oderwiemy, ale taśma dwustronna zostanie tam, gdzie akurat nie chcemy żeby została. Jako ze blog poświęcony jest głownie tematyce rolet, to opiszemy jak sobie radzić, gdy taśma dwustronna piankowa zostanie na rolecie czy na oknie.

Kup teraz taśma dwustronna piankowa do rolet


1. Stosowanie rozpuszczalników.

Rozpuszczalniki pomagają jak najbardziej. Np. Rozpuszczalnik akrylowy, rozcieńczalnik akrylowy dobrze sobie radzi z klejem akrylowym, który stosowany jest w taśmach dwustronnych oraz z pianka poliuretanowaJednak wada stosowania rozpuszczalnika jest to, ze klej i pianka zaczynają się mazać po kasecie rolety czy po oknie. A jeżeli coś jest przyklejone na szafie lub ścianie to już w ogóle odpada.
Warto także spróbować zastosować zwykły majonez, nasmarować majonezem taśmę piankową i poczekać aż zżółknie następnie zdrapać majonez razem z pianką. Szczerze mówiąc nie próbowaliśmy tej opcji, dopisujemy ze względu na komentarz "Skelrotyczki" pod tym artykułem!

2. Zdrapywanie taśmy dwustronnej.

Jest najszybszym sposób na pozbycie się resztek taśmy dwustronnej piankowej. Aby dobrze zdrapać należy przygotować ostrą szpachelkę i dociskając szpachelkę do podłoża próbować zdzierać. Warto też zmiękczyć powierzchnie smarując rozcieńczalnikiem. W przypadku pozostałości po taśmie dwustronnej na prowadnicy rolety lub oknie ten sposób jest niezawodny. Zdzieranie ma też swoje wady, należy uważać na zadarcia ramy okiennej lub prowadnicy, dlatego trzeba być bardzo uważnym podczas zdzierania.


3.Odklejanie taśmy dwustronnej od mebli.

Jeżeli przyklejaliśmy vos na taśmę dwustronna np. Do mebli to nie polecam stosowania szpachelki, ponieważ zadarcie okleiny wiąże się z oszpeceniem całego mebla. Warto przygotować sobie jakiś kwadratowy plastikowy element, którym będziemy mogli zdrapywać piankę, ale który nie uszkodzi naszych mebli.Następnie zacząć procedurę zdrapywania. Najgorzej będzie pozbyć się kleju, który to będzie się ciągnął i rozmazywał.

Zobacz także:

Części do rolet plisowanych Części do rolet Części do żaluzji

Powiązane wpisy blogowe:

• Jak wymienić sznurek w rolecie zewnętrznej   • Jak przykleić roletę do okna  • Jak naprawić żaluzje

• Jak naprawić roletę wewnętrzną

5 Komentarze

  • Avatar
   Świat Toli

   Nie stosuje takiej taśmy choć na pewno to jest wygodne.

   sty 25, 2019
  • Avatar
   Sklerotyczka

   No sposoby znane, ale jeszcze można ją ściągnąć na majonez

   sty 26, 2019
   • Avatar
    Domero.pl

    Tego nie próbowaliśmy ;) oczywiście dopiszemy ten sposób do artykułu, dziękujemy!

    sty 26, 2019
  • Avatar
   Gabi

   Proszę o poradę. Przykleiłam nierowno blat szklany na komodę. Chciałabym oderwać szybe od mebla, aby przykleić równo.
   Nie moge sobie poradzić, gdyż szyba trzymacie zbyt mocno. Co mam zrobić?

   mar 28, 2021
   • Avatar
    domero.pl

    Witam, moze Pani spróbować wsunąć jakiś cienki nożyk i przeciąć taśmę piankową, to pozwoli na wyciągnięcie szyby bez jej uszkodzenia

    maj 25, 2021

Zostaw odpowiedź