Jak zamontować zwijacz w rolecie zewnętrznej?

Jak zamontować zwijacz w rolecie zewnętrznej?

Jak zamontować zwijacz w rolecie zewnętrznej?

Każda roleta zewnętrzna do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje jakiegoś rodzaju obsługi. Są trzy warianty. Pierwszą opcją jest zastosowanie zwijacza ręcznego w rolecie, drugą opcją jest sprężyna a trzecią opcją jest sterowanie elektryczne. Jednak w tym artykule chciałbym się skupić na sterowaniu ręcznym przy użyciu zwijacza. Konkretnie na poinstruowaniu was drodzy czytelnicy jak zamontować zwijacz krok po korku. Dlatego też powstał ten tutorialowy wpis.

Zwijacze do rolet zewnętrznych sklep

No dobra więc przejdźmy do konkretów. Zanim zaczniemy montaż zwijacza musimy odpowiedzieć sobie na jedno ale bardzo ważne pytanie "Co chcę w życiu robić" oczywiście to żart z kultowego filmu "Chłopaki nie płaczą" :D Pytanie faktycznie brzmi: "Jaki rodzaj zwijacza chcę zamontować?" Jest to dosyć ważne, ponieważ inaczej będziemy montować zwijacz korbowy a inaczej klasyczny.

Instrukcja montażu zwijacza klasycznego.

No dobra pierwsze ważne pytanie mamy już za sobą, jednak pora na drugie równie istotne pytanie. "Czy mój zwijacz będę obsługiwał sznurkiem/linką czy taśmą?" W zasadzie różnica w montażu zwijacza na sznur jak i zwijacza na taśmę różni się jednym małym ale jakże ważnym szczegółem. O tym dowiecie się w dalszej części artykułu :).

Załużmy że mamy zwijacz klasyczny na sznur
Teraz pora na 3 równie ważne pytanie, "gdzie zwijacz ma się finalnie znajdować?" Rozważmy parę przypadków.

Gdzie zamontować zwijacz?

1. Montaż zwijacza w ramie okiennej

Jest to opcja wskazana, kiedy zamontowaliśmy roletę na oknie a nie na murze i przelotka też została zamontowana na oknie. Dlaczego? Ponieważ zamontowanie zwijacza miedzy ścianą a skrzydłem okiennym tak jak została zmontowana przelotka zabezpiecza przelotkę w momencie zbyt gwałtownego otwarcia okna przed wyłamaniem.Zwijacz jest nieco szerszy niż przelotka, dlatego też, jeżeli nie ma wystarczająco miejsca na zwijacz, to powinniśmy lekko podkuć ścianę, aby go tam zmieścić. Warto przed wyborem sposobu montażu rolety i zwijacza rozważyć wszystkie za i przeciw. Jednak jeżeli jest sporo miejsca między skrzydłem okiennym a murem to polecamy montaż rolety na ramie.

2. Montaż zwijacz na ścianie.
Tutaj sprawa jest prosta, wystarczy wybrać miejsce na ścianie, w którym chcemy zamontować zwijacz, następnie odznaczyć miejsca na kołki i możemy przejść do procedury montażu.

Procedura montażu zwijacza w 5 krokach


1. Rozkładamy skrzynkę zwijacza, każdy zwijacz ma nacięcie wzdłuż obudowy, które należy podważyć najlepiej płaskim śrubokrętem, aby otworzyć pokrywę.

Instrukcja montazu zwijacza obraz pogladowy
2.Po otwarciu pokrywy musimy przełożyć sznurek przez hamulec, od zewnętrznej strony(można przypalić końcówkę sznurka aby się nie strzępiła). Hamulec będzie służył do skokowego podnoszenia rolet, a także umożliwi nam zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości.
3. Po przełożeniu sznurka przez hamulec zaciskamy zapinkę na końcu sznurka i zakładamy ja za wystający bolec. Bolec następnie dociskamy aby zapinka nie wyskoczyła.
4. Odbezpieczamy element blokujący sprężynę i delikatnie pozwalamy nawinąć się sznurkowi na koło nawojowe wewnątrz zwijacza.
5. Zamykamy pokrywę zwijacza zatrzaskując ją.

W przypadku zwijacza na taśmę jedyna różnica jest taka, że musimy zrobić nacięcie na taśmę i zacisnąć bolec na tym nacięciu.

Instrukcja montażu zwijacz korbowego

W przypadku zwijacza korbowego jedyna różnica jest taka, że nie ma tam sprężyny, która automatycznie nawija sznurek na koło zębate zwijacza. Aby nawinąć sznurek czy taśmę w zwijaczu korbowym musimy podłączyć korbę.

Film instruktażowy

Powiązane wpisy blogowe

Jak wymienić sznurek, linkę w rolecie zewnętrznej?   Jak wymienić ślizgi, ślizgacze w rolecie zewnętrznej? 

Zobacz także

Zwijacze do rolet zewnętrznych Odbojniki do rolet zewnętrznych Boki skrzyni w rolecie Ślizgi

 Koła nawojowe Prowadnice rolet zewnętrznych 


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra• Kielce• Opole• Lublin

Umieść komentarz

* Imię
* E-mail: (nie zostanie obuplikowany)
* Komentarz
Przepisz znaki z obrazka powyżej

góra