Wydarzenia sponsorowane przez Aluprof w 2008 roku
Wydarzenia sponsorowane przez Aluprof w 2008 roku

Wydarzenia sponsorowane przez firmę Aluprof w 2008 roku.

Zawody konne w Międzyrzecu Górnym

W dniu 13 września 2008 w Jeździeckim Klubie Sportowym „Czanki” w Międzyrzeczu Górnym miały miejsce Regionalne Zawody Konne. Uczestnicy biorący udział w zawodach musieli wykazać się nie lada umiejętnościami aby przeskoczyć wyznaczone przeszkody. Puchar Starosty Bielskiego wywalczyła Alicja Grygier z klubu “Czanki”. Firma Aluprof była sponsorem zawodów.


Aluprof sponsorem warsztatów architektury


W dniach 17-24.X 2008 r. w Krakowie, miały miejsce XII ogólnopolskie warsztaty studenckie OSSA Kraków 2008. Organizator warsztatów – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury. Podczas warsztatów uczestnicy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami na temat prac projektowych oraz mogli porównać tworzone przez siebie projekty z innymi studentami.

Zorganizowana została także praca warsztatowa dla uczestników nadzorowana przez architektów z Polski (Biuro Projektów Lewicki Łatak, Kraków; dr Wojciech Wicher i dr Mateusz Gyurkovich, Kraków; ReWritable Research Team, Wrocław; Tamizo architects group, Łódź; WWAA, Warszawa) i z Europy (EFFEKT, Kopenhaga; BAR Architects, Rotterdam; Yvette Vasourkova i Igor Kovacevic, Praga; Marcin Kołtuński i Karolina Kania, Amsterdam). 

Wziąć udział w warsztatach mógł każdy student architektury, który wysłał do organizatorów pracę wstępną, w której wykazał się kreatywnością i ciekawymi umiejętnościami.

Tematem tegorocznych warsztatów będzie „Faktura Miasta”. 

"Faktura to cecha, którą odbieramy najlepiej poprzez kontakt bezpośredni. Odczuwać miasto możemy przez dotyk, obserwację, interakcję z detalami jego elementów składowych – architektury, budynków, urządzenia miejskiego. Fakturę możemy jednak odbierać w większej skali - skali urbanistycznej, gdy wyobrażamy sobie miasto, w którym żyjemy, którego doświadczamy codziennie na różne sposoby. Prowokacją i inspiracją do tej abstrakcji jest tutaj wypowiedź Salvadora Dali o architekturze miękkiej i włochatej."

Młodzi architekci będą musieli przedstawić swoje pomysły projektowe na zaniedbane miejsca i przestrzenie publiczne w Krakowie. Kraków potrzebuje solidnej modernizacji wizualistycznej szczególnie w przestrzeni publicznej. Wiele parków, pałaców jest zaniedbanych, aby miasto mogło odzyskać blask należy stworzyć pomysłowe projekty na unowocześnienie tych budowli. 

Pomoc dzieciom


W roku 2008 firma Aluprof producent akcesorii do rolet zewnętrznych wspomogła zajęcia szkolne z zakresu art- terapii oraz wspomogła finansowo zakup pompy insulinowej dla potrzebującego dziecka w wysokości 5 000 zł.   

Pomoc w sporcie


W sobotę 12 stycznia br. na hali sportowej w Bielsku-Białej odbył się mecz charytatywny mający na celu pomoc dwukrotnej złotej medalistce Mistrzostw Europy - siatkarce Agacie Mróz.

Na boisku spotkały się dwie drużyny: kadra narodowa Polski oraz drużyna gwiazd LSK. W czterosetowym spotkaniu wygrała kadra narodowa. Podczas spotkania odbywały się liczne aukcje i licytacje. Firma ALUPROF przekazała kwotę 10 tys na konto Pani Agaty Mróz

Aluprof zaangażowany jest w pomoc finansową zespołu, firma dba aby BKS brał udział w różnego rodzaju imprezach, nie tylko sportowych. Ostatnio wraz z siatkarkami BKS Aluprof wsparł lokalne obchody Dnia Dziecka organizowane w Galerii Handlowej Sarni Stok w Bielsku - Białej. 

Rajd politechniki krakowskiej

 W maju 2008 roku miejscem Rajdu była Zdynia położona w powiecie gorlickim. Podczas dni rajdu odbywało się wiele atrakcji. Pierwsze dwa dni przeznaczone były na wycieczki trasami górskimi. Kolejne dni to czas wielkiej imprezy plenerowej z szeregiem koncertów, konkursów oraz wiele zabaw sportowo-turystycznych.


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź,

Zostaw odpowiedź