Oddział Bydgoszcz

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prowadzimy sprzedaż wysyłkową.

Przedsiębiorstwo MiD Grażyna i Piotr Majcher sp. j.
ul. Lucyny Herc 48
20-328 Lublin

tel.: 509 367 823 
e-mail: mid@rubikon.plOddziały:

Białystok
Bydgoszcz
Gdańsk
Katowice
Kraków
Łódź
Olsztyn
Poznań
Rzeszów
Szczecin
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Kielce
Opole

Powrót do formularza kontaktowego

Spis treści województwo Kujawsko-pomorskie, większe miasta:

• Informacje o Bydgoszczy

Domeropl w Bydgoszczy, województwo Kujawsko-Pomorskie

Bydgoszcz jest miastem na prawach powiatu zlokalizowanym w północnej części Polski na terenach nizinnych. Bydgoszcz jest największym miastem wojewódzka kujawsko-pomorskiego, które liczy ponad 350 tyś mieszkańców i zajmuje powierzchnię 176 km2. W pobliżu miast przepływa największa rzeka w Polsce Wisła.
Miasto posiada nietypowy kształt, jest rozciągnięte na wschód i zachód wzdłuż kanału Bydgoskiego. Miasto podzielone jest na główne dzielnice takie jak: Dolny Taras, Górny Taras, Zachodnie osiedle Willowe, Wschodnia dzielnica, Południowo-wschodnia dzielnica przemysłowa, Północny Pas Rekreacyjny.
Bydgoszcz razem z Toruniem i pobliskimi mniejszymi miastami tworzy aglomerację liczącą prawie 850 tyś mieszkańców. Bydgoszcz posiada charakterystyczny Waterfront od brzegów rzeki i kanałów, gdzie dobrze prezentuje się Opera Nova, Poczta Główna, Nowe Spichrze, Stare Spichrze, Katedra św. Mikołaja i Marcina w Bydgoszczy. Na terenie miasta znajduje się miasteczko Stary Fordon, które posiada własne centrum. Fordon oddalony jest od Wisły zaledwie 200m, w XVIII wieku miasteczko zamieszkiwane było w większości przez Żydów.

• Toruń

Domero.pl w Toruniu. Cześci do rolet i żaluzji, Toruń

Drugie co do wielkości miasto w województwie Kujawsko-pomorskim, zlokalizowane na rzekami Wisłą i Drwęcą. Toruń jest także stolicą djecezji Toruńskiej. Miasto liczy ponad 200 tyś. mieszkańców, natomiast powierzchnia miasta wynosi 115 km2. Miasto zostało podzielone na 24 dzielnice, główne z nich to: Chełmińskie, Rubinkowo, Bydgoskie, Skarpa, Mokre, Wrzosy, Stawki, Jakubskie, Starówka, Bielawy, Grębocin, Bielany, Kaszczorek, Czerniewice. 

Najważniejsze uczelnie oraz obiekty naukowe w Toruniu to: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wyższe seminarium Duchowne w Toruniu. Palnetarium im. Władysława Dziewuslkiego, Centrum Astronomii.

Transport Drogowy i kolejowy:

Główne drogi kolejowe to:

18 -(Kutno - Piła Główna), (27) Nasielsk - Toruń Wschodni (246) - Olek

207 -(Toruń wschodni - Malbork), 734 -(Nieszawka - Toruń główny, Grębocin - Katarzynka), 353 -(Poznań Wschód - Skandawa)

Drogi asfaltowe:

A1- W kierunku północnym na Gdańsk oraz południowym na Łódź.

S10 - Służy jako południowa obwodnica miasta.

Ponad to drogi krajowe o numerach: 10(Bydgoszcz - Szczecin - Warszawa), 15(Inowrocław - Poznań - Krotoszyna - Wrocław - Olsztyn), 80(Bydgoszcz), 91(Gdańsk - Łódź) 

• Włocławek

Domeropl w mieście Włocławek!

Trzecie do wielkości miasto zlokalizowane w województwie kujawsko-pomorskim na rzeką Wisłą. Liczba ludności miasta wynosi nieco ponad 112 tyś. mieszkańców, natomiast powierzchnia miasta to 83 km2. We Włocławku można znaleźć Bazylikę katedralną Wniebowzięcia NMP, której wierze można dostrzec z wielu miejsc w mieście. Także na załączonej fotografii wierze są dobrze widoczne i podświetlone, na pierwszym planie możemy dostrzec most Edwarda Śmigłego, który nocą również pięknie się prezentuje. Miasto zostało podzielone na 10 dzielnic: 

Śródmieście, Zazamcze, Południe, Wschód Mieszkaniowy, Zawiśle, Michielin, Rybnica, Wschód Leśny, Zachód Przemysłowy, Wschód Przemysłowy.

Do największych przedsiębiorstw działających w mieście niewątpliwie można zaliczyć: 

Anwil Włocławek S.A, Brugmann, Delecta, Drumet.

Przez miasto przebiegają 3 drogi krajowe:

Droga nr. 62 prowadząca przez miejscowości (Strzelno, Płock, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Siemiatycze)

Droga nr. 67 (Włocławek, Lipno)

Droga nr. 91 (Gdańsk, Toruń, Włocławek, Łódź, Częstochowa)

• Grudziądz

Grudziądz, to piekne miasto, w którym znajdziecie produkty domeropl

Grudziądz jest miastem o średniej wielkości, liczba ludności wynosi ponad 96 tyś. mieszkańców i rozlokowana jest na 59 km2. Miasto wysunięte najbardziej na północny kraniec województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to także miasto łączące pomorze z południowa i centralną Polską. Miasto posiada wiele pozostałości z poprzednich wieków, takich jak mury miejskie z przełomu XIV i XV w., Brama Wodna, zespół Spichrzy oraz ruiny Zamku Krzyżackiego.

Drogi krajowe i wojewódzkie, które przebiegają w pobliżu miasta:

Droga nr 91 prowadząca przez miasta (Gdańsk, Tczew, Jeleń, Warlubie, Świecie, Chełmno, Toruń, Częstochowa).

Droga nr 16 (Dolna Grupa, Grudziądz, Olsztyn, Ełk, Ogrodniki).

Droga nr 55 (Stolno, Grudziądz, Kwidzyń, Malbork, Nowy Dwór Gdański).

Droga nr 534 (Grudziądz, Wąbrzeźno, Golub Dobrzyń, Rypin).

• Inowrocław

Domero w Inowrocław

Kolejne duże miasto w województwie kujawsko-pomorskim. Inowrocław zlokalizowany jest w Południowo-zachodniej części województwa nad rzeką Noteć. Liczba ludności miasta wynosi ponad 74 tyś. mieszkańców i rozlokowana jest na obszarze ponad 30 km2. Mieszkańcy Inowrocławia mają dużo szczęścia, ponieważ w niedalekiej odległości od miast zlokalizowane są największe jeziora w tym regionie (Pakorskie i Gopło). Miasto podzielone zostało na osiedla główne z nich to: Rąbin, Śródmieście, Bydgoskie, Toruńskie, Piastowskie, Bajka, Solno, Szymborze, Zdrojowe, Kolejowe, Sady,Mątwy.

Główne drogi krajowe to:

Droga nr 15 (Ostróda, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Jarocin

Droga nr 25 (Bobolice, Bydgoszcz, Inowrocław, Konin, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Oleśnica)

• Brodnica

Domero w Brodnica

Brodnica niewielkie miasto zlokalizowane na Kujawach, nad rzeką Drwęcą, liczące ponad 28 tyś. mieszkańców. Część miasta położona jest na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego, co ciekawe na terenie parku znajduje się 60 jezior, z czego aż 6 o powierzchni ponad 100ha. Do zabytków Brodnicy niewątpliwie można zaliczyć Średniowieczny Ratusz, Spichlerz z XVIIw., Wieża Mazurska. Do największych firm w mieście można zaliczyć Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego Polmo, Fabryka Żelatyny.

• Świecie

Domero w Świecie

Świecie jest nie dużym miastem zamieszkiwanym przez ponad 26 tyś. mieszkańców, powierzchnia miasta wynosi ponad 17 km2. Miasto zlokalizowane na pojezierzu pomorskim. Miasto zostało podzielone na kilka dzielnic: Śródmieście, Chmielniki, Przechowo, Kościuszki, Marianki, Miasteczko, 800-lecia. Największą znaną firmą w Świeciu są zakłady papiernicze funkcjonujące pod nazwą: Papiernia - Mondi Świecie S.A. 

• Chełmno

Domero w Chełmno

Chełmno to nie wielkie miasteczko w województwie kujawsko-pomorskim, w którym mieszka ponad 20 tyś. mieszkańców, powierzchnia miasta to 13 km2. Zabytki miasta, które warto jest zobaczyć: Dominikański kościół św. Piotr i Pawła, Renesansowy Ratusz, Klasztor Sióstr Miłosierdzia.