Części do rolet zewnętrznych

Części do rolet zewnętrznych 

Chcesz naprawić lub skompletować swoją roletę zewnętrzną? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj znajdziesz naszą ofertę na elementy do rolet aluminiowych. Większość elementów w naszym sklepie są to komponenty znanego polskiego producenta rolet zewnętrznych firmę Aluprof. Firma Aluprof jest częścią gr...

Części do rolet zewnętrznych 

Chcesz naprawić lub skompletować swoją roletę zewnętrzną? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj znajdziesz naszą ofertę na elementy do rolet aluminiowych. Większość elementów w naszym sklepie są to komponenty znanego polskiego producenta rolet zewnętrznych firmę Aluprof. Firma Aluprof jest częścią grupy kapitałowej Kęty notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Dzięki tej kategorii produktów będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę z zakresu elementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania rolety. Szukając wśród wielu akcesorii dostępnych w naszym sklepie możliwe że znajdziesz coś, co chciałbyś dodać w swojej rolecie! Zachęcamy do przeglądania całego asortymentu, ponieważ czasami możemy nie wiedzieć, że jest jakiś specjalny element, który rozwiąże nasz problem bardzo szybko.

Jeżeli opisy poszczególnych produktów nie będą wystarczające, to zachęcamy Cię do przeczytania artykułów na naszym blogu, które zostały stworzone w formie tutoriali, aby każdy krok po kroku mógł z łatwością naprawić swoją roletę! A jeżeli tego będzie mało, to zapraszamy Cie do naszego kanału na Youtube, gdzie także w formie tutoriali (samouczków) pokazujemy jak dokonać naprawy! 

Zwijacz

Zwijacze ręczne dostępne są na rynku w dwóch wersjach zwykłe oraz korbowe. Zwijacze są to bardzo ważne części rolet aluminiowych, różnią się od siebie sterowaniem, dostępne są zwijacze na sznurek oraz na taśmę. Zwijacze sznurkowe są bardziej popularne ze względu na niższą cenę zarówno zwijacza jak i osprzętu do całej rolety. Zwijacze korbowe powinny być stosowane do rolet, które posiadają dużą powierzchnie i pancerz jest dosyć ciężki. Przy dużych gabarytach może być problem z podnoszeniem rolety, dlatego też stosuje się zwijacz z przekładnia na korbę. Zaletą zwijacza korbowego jest możliwość lekkiego podnoszenia ciężkich rolet, natomiast wadą jest wydłużony czas podnoszenia rolety antywłamaniowej. 

Montaż

Zwijacz może być montowany do ramy okiennej za pomocą wkrętów do drewna lub samowiertów. Zwijacz możemy zamocować także do muru za pomocą kołków rozporowych

Zatyczka profilu

Zatyczka służy do zakończenia profilu aluminiowego w rolecie zewnętrznej. Funkcją zatyczki, zaślepki jest zapobieganie poruszania się listków pancerza. Najbardziej popularne są dwa rodzaje zatyczek do profila w rolecie antywłamaniowej, jest to zatyczka klasyczna oraz zatyczka pod rygle. Zatyczka pod rygle posiada nawiercone otwory, przez które przekłada się linkę od rygla.

Zakończenie rury

Zakończenie rury nawojowej, fachowo nazywa się obsadką. Obsadka umożliwia prawidłowe zamocowanie wału w boczku skrzynki roletowej. Aby obsadka spełniała swoje zadanie musi posiadać także łożysko, które odpowiada za prawidłowy obrót wału i powoduje że roleta może działać bez zarzutów przez kilka lat. Zakończenie rury mocowane jest do rury za pomocą samowiertów

Boczki skrzynki

Boczki skrzynki są niezbędną częścią każdej rolety podtynkowej. Boczki maskują skrzynkę roletową z obu stron i umożliwiają montaż rury nawojowej. Boczki dobierane są pod kolor skrzynki i mocowane są za pomocą nitów w skrzynce. Boczki występują w wielu kolorach. Najpopularniejszymi kolorami jest biały, brązowy, beżowy, szary antracyt. Boczki dostępne są także w okleinach drewnopodobnych najczęściej kupowane są boczki w kolorze złoty dąb, orzech, mahoń. 

Najczęściej zadawane pytania

Czy zatyczki do profilu rolety zewnętrznej są uniwersalne?

Domero.pl Zatyczki do profilu rolety zewnętrznej należy dobierać do wysokości profilu. Najczęściej jednak występuje profil pa 39, jednak przed zakupem należy zmierzyć wysokość profilu. 

Czy mogę wymienić ślizgacze piór bez rozkładania rolety metalowej?

Domero.pl Niestety nie jest to możliwe, ponieważ aby wymienić ślizgacze należy dostać się do boczków skrzynki roletowej, które schowane są w prowadnicach. Jeżeli roleta zamontowana jest w taki sposób, że można wysunąć skrzynkę do góry i wyjąć ją z prowadnic (po wcześniejszym odkręceniu skrzynki) to prowadnice mogą zostać nie odkręcane. Jeżeli roleta jest pod dachem, lub we wnęce, gdzie nie można wysunąć skrzynki, to należy zdemontować wszystko 


Filmy instruktażowe

Artykuły blogowe z kategorii akcesoria do rolet zewnętrznych

Producenci części do rolet zewnętrznych


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Więcej

Części do rolet zewnętrznych 

Podkategorie

na stronie

góra