Części do rolet zewnętrznych

Części do rolet zewnętrznych 

Chcesz naprawić lub skompletować swoją roletę zewnętrzną? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj znajdziesz naszą ofertę na elementy do rolet aluminiowych. Większość elementów w naszym sklepie są to komponenty znanego polskiego producenta rolet zewnętrznych firmę Aluprof. Firma Aluprof jest częścią gr...

Części do rolet zewnętrznych 

Chcesz naprawić lub skompletować swoją roletę zewnętrzną? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj znajdziesz naszą ofertę na elementy do rolet aluminiowych. Większość elementów w naszym sklepie są to komponenty znanego polskiego producenta rolet zewnętrznych firmę Aluprof. Firma Aluprof jest częścią grupy kapitałowej Kęty notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Dzięki tej kategorii produktów będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę z zakresu elementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania rolety. Szukając wśród wielu akcesorii dostępnych w naszym sklepie możliwe że znajdziesz coś, co chciałbyś dodać w swojej rolecie! Zachęcamy do przeglądania całego asortymentu, ponieważ czasami możemy nie wiedzieć, że jest jakiś specjalny element, który rozwiąże nasz problem bardzo szybko.

Jeżeli opisy poszczególnych produktów nie będą wystarczające, to zachęcamy Cię do przeczytania artykułów na naszym blogu, które zostały stworzone w formie tutoriali, aby każdy krok po kroku mógł z łatwością naprawić swoją roletę! A jeżeli tego będzie mało, to zapraszamy Cie do naszego kanału na Youtube, gdzie także w formie tutoriali (samouczków) pokazujemy jak dokonać naprawy! 

Zwijacz

Zwijacze ręczne dostępne są na rynku w dwóch wersjach zwykłe oraz korbowe. Zwijacze są to bardzo ważne części rolet aluminiowych, różnią się od siebie sterowaniem, dostępne są zwijacze na sznurek oraz na taśmę. Zwijacze sznurkowe są bardziej popularne ze względu na niższą cenę zarówno zwijacza jak i osprzętu do całej rolety. Zwijacze korbowe powinny być stosowane do rolet, które posiadają dużą powierzchnie i pancerz jest dosyć ciężki. Przy dużych gabarytach może być problem z podnoszeniem rolety, dlatego też stosuje się zwijacz z przekładnia na korbę. Zaletą zwijacza korbowego jest możliwość lekkiego podnoszenia ciężkich rolet, natomiast wadą jest wydłużony czas podnoszenia rolety antywłamaniowej. 

Montaż

Zwijacz może być montowany do ramy okiennej za pomocą wkrętów do drewna lub samowiertów. Zwijacz możemy zamocować także do muru za pomocą kołków rozporowych

Zatyczka profilu

Zatyczka służy do zakończenia profilu aluminiowego w rolecie zewnętrznej. Funkcją zatyczki, zaślepki jest zapobieganie poruszania się listków pancerza. Najbardziej popularne są dwa rodzaje zatyczek do profila w rolecie antywłamaniowej, jest to zatyczka klasyczna oraz zatyczka pod rygle. Zatyczka pod rygle posiada nawiercone otwory, przez które przekłada się linkę od rygla.

Zakończenie rury

Zakończenie rury nawojowej, fachowo nazywa się obsadką. Obsadka umożliwia prawidłowe zamocowanie wału w boczku skrzynki roletowej. Aby obsadka spełniała swoje zadanie musi posiadać także łożysko, które odpowiada za prawidłowy obrót wału i powoduje że roleta może działać bez zarzutów przez kilka lat. Zakończenie rury mocowane jest do rury za pomocą samowiertów

Boczki skrzynki

Boczki skrzynki są niezbędną częścią każdej rolety podtynkowej. Boczki maskują skrzynkę roletową z obu stron i umożliwiają montaż rury nawojowej. Boczki dobierane są pod kolor skrzynki i mocowane są za pomocą nitów w skrzynce. Boczki występują w wielu kolorach. Najpopularniejszymi kolorami jest biały, brązowy, beżowy, szary antracyt. Boczki dostępne są także w okleinach drewnopodobnych najczęściej kupowane są boczki w kolorze złoty dąb, orzech, mahoń. 

Najczęściej zadawane pytania

Czy zatyczki do profilu rolety zewnętrznej są uniwersalne?

Domero.pl Zatyczki do profilu rolety zewnętrznej należy dobierać do wysokości profilu. Najczęściej jednak występuje profil pa 39, jednak przed zakupem należy zmierzyć wysokość profilu. 

Czy mogę wymienić ślizgacze piór bez rozkładania rolety metalowej?

Domero.pl Niestety nie jest to możliwe, ponieważ aby wymienić ślizgacze należy dostać się do boczków skrzynki roletowej, które schowane są w prowadnicach. Jeżeli roleta zamontowana jest w taki sposób, że można wysunąć skrzynkę do góry i wyjąć ją z prowadnic (po wcześniejszym odkręceniu skrzynki) to prowadnice mogą zostać nie odkręcane. Jeżeli roleta jest pod dachem, lub we wnęce, gdzie nie można wysunąć skrzynki, to należy zdemontować wszystko 


Filmy instruktażowe

Artykuły blogowe z kategorii akcesoria do rolet zewnętrznych

Producenci części do rolet zewnętrznych


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Więcej

Części do rolet zewnętrznych 

Podkategorie

na stronie

Brązowy ślizgacz do prowadnic w roletach zewnętrznych Cena podana jest za komplet ślizgaczy na prawa i lewą prowadnicę.  Funkcją ślizgacza jest zabezpieczanie pancerza rolety zewnętrznej przed ocieraniem o końcówkę prowadnicy podczas podnoszenia i opuszczania rolety. Ślizgacz montowany jest w boczku skrzynki roletowej. Ślizgacz jest bardzo ważną częścią...

3,99 zł

Wieszak do pancerza rolety zewnętrznej  Cena podana jest za jedną sztukę wieszaka. Wieszak służy do połączenia pancerza z rurą nawojową w rolecie zewnętrznej. Wieszak pasuje do pancerza wysokości 39 mm.  Dane techniczne: Szerokość wieszaka wynosi 12 cm, natomiast długość 12,5cm. Wieszak można stosować do profili:PT (37) PA (37, 39, 40, 45) PE (41)

2,69 zł

Łożysko do rolet zewnętrznych Łożysko jest ważną częścią w każdej rolecie zewnętrznej. Łożysko odpowiada za płynna pracę wału roletowego innymi słowy łożysko odpowiada za płynne podnoszenie i opuszczanie pancerza. Średnica zewnętrzna łożyska to 28 mm.

2,99 zł

Obsadka na wał 40 rolety zewnętrzne Obsadka, zakończenie wału w roletach zewnętrznych. Obsadka jest bardzo ważną częścią rolety zewnętrznej. Obsadka umożliwia poprawne zamontowanie wału nawojowego w rolecie. 

7,50 zł

Obsadka na rurę 60, zakończenie rury  Obsadka na rurę nawojową 60. Obsadka pełni bardzo ważną funkcje w każdej rolecie zewnętrznej. Obsadka umożliwia montaż rury w skrzynce. Dodatkowo obsadka jest miejscem, w którym mocuje się łożysko. 

9,00 zł

Zatyczka, zakończenie profilu 39 - Aretacja  Zakończenie profilu pancerza o wysokości 39 mm. Zatyczka profilu jest ważnym elementem, częścią każdej rolety zewnętrznej. Zatyczka służy do blokowania listków pancerza w taki sposób aby nie przesuwały się na boki.  Aretki do rolet

0,70 zł

Boczki do skrzynki rolety zewnętrznej 137 mm Białe. Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 13,7 cm. Boczki są w kolorze białym wykonane w całości z aluminium. 

34,50 zł

Przelotka sznurka w rolecie zewnętrznej Przelotka jest niezbędnym elementem każdej rolety zewnętrznej. Przelotka odpowiada za płynne wyprowadzenie sznurka z ramy okiennej, bądź muru. Przelotka dostępna w kolorze białym lub brązowym, przy zakupie należy napisać w wiadomości jaki kolor jest potrzebny, w innym wypadku zostanie wysłana biała.

3,09 zł

Zatyczka prowadnic biała w rolecie zewnętrznej Zatyczka służy do maskowania otworów w prowadnicach powstałych w skutek wiercenia dziur w celu przymocowania prowadnic do ramy okiennej bądź do muru. Cena podana jest za 10 sztuk zatyczek. Zatyczka do otworu o średnicy 10mm.

8,99 zł

Zatyczka prowadnic szary antracyt w rolecie zewnętrznej Zatyczka służy do maskowania otworów w prowadnicach powstałych w skutek wiercenia dziur w celu przymocowania prowadnic do ramy okiennej bądź do muru. Zatyczka o średnicy 10 mm.

8,00 zł

Pierścienie na rurę nawojową 40  Pierścienie odpowiedzialne są za prawidłowe nawijanie się pancerza na rurę nawojową. Dzięki pierścieniom pancerz nie będzie się wycierał w skrzynce. Pierścienie powodują, że więcej pancerza może zmieścić się w dana skrzynkę. 

2,99 zł

Nity zrywalne aluminiowe białe  Nity w rozmiarze 4x8mm Cena podana jest za 10 szt nitów. Nity stosowane do montażu i produkcji rolet zewnętrznych. Nity aluminiowe o szerokości 4 mm i długości 8mm. 

2,50 zł

Nity zrywalne aluminiowe brązowe Nity w rozmiarze 4x8mm Cena podana jest za 10 szt nitów. Nity stosowane do montażu i produkcji rolet zewnętrznych. Nity aluminiowe o szerokości 4 mm i długości 8mm. 

2,50 zł

Nity zrywalne aluminiowe szary antracyt  Nity w rozmiarze 4x8mm Cena podana jest za 10 szt nitów. Nity stosowane do montażu i produkcji rolet zewnętrznych. Nity aluminiowe o szerokości 4 mm i długości 8mm. 

3,00 zł

Ślizgacz do prowadnic w roletach zewnętrznych kolor szary antracyt. Cena podana jest za komplet ślizgaczy na prawa i lewą prowadnicę.  Funkcją ślizgacza jest zabezpieczanie pancerza rolety zewnętrznej przed ocieraniem o końcówkę prowadnicy podczas podnoszenia i opuszczania rolety. Ślizgacz montowany jest w boczku skrzynki roletowej. Ślizgacz jest bardzo...

3,99 zł

Zatyczka prowadnic brązowa w rolecie zewnętrznej Zatyczka służy do maskowania otworów w prowadnicach powstałych w skutek wiercenia dziur w celu przymocowania prowadnic do ramy okiennej bądź do muru. Cena podana jest za 10 sztuk zatyczek.  Zatyczka zaślepiająca otwór o średnicy 10mm.

8,00 zł

Sznurek do rolety zewnętrznej Cena podana jest za 1 mb sznurka. Sznurek odpowiada za podnoszenie i opuszczanie rolety zewnętrznej w przypadku sterowania ręcznego. Sznurek o średnicy 4,2 mm.

1,00 zł
Obecnie brak na stanie

Korba do zwijacza korbowego w rolecie zewnętrznej Korba wykonana jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Korba swoje zastosowanie znajdzie podczas podciągania rolety zewnętrznej przy większym zwijaczu. 

19,99 zł
Obecnie brak na stanie

Zwijacz korbowy do rolety zewnętrznej Zwijacz wykonana jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Zwijacz przeznaczony do podnoszenia rolet zewnętrznych o dużych gabarytach. Zwijacz do pancerza o masie 22 kg.

49,99 zł

Koło nawojowe 40/100 Cena podana jest za 1 sztukę koła. Koło nawojowe odpowiada za prawidłowe nawijanie się sznurka w rolecie zewnętrznej. Koło nawojowe wraz z obsadką pod rurę 40.

7,99 zł

góra