Części do rolet zewnętrznych

Części do rolet zewnętrznych 

Chcesz naprawić lub skompletować swoją roletę zewnętrzną? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj znajdziesz naszą ofertę na elementy do rolet aluminiowych. Większość elementów w naszym sklepie są to komponenty znanego polskiego producenta rolet zewnętrznych firmę Aluprof. Firma Aluprof jest częścią gr...

Części do rolet zewnętrznych 

Chcesz naprawić lub skompletować swoją roletę zewnętrzną? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj znajdziesz naszą ofertę na elementy do rolet aluminiowych. Większość elementów w naszym sklepie są to komponenty znanego polskiego producenta rolet zewnętrznych firmę Aluprof. Firma Aluprof jest częścią grupy kapitałowej Kęty notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Dzięki tej kategorii produktów będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę z zakresu elementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania rolety. Szukając wśród wielu akcesorii dostępnych w naszym sklepie możliwe że znajdziesz coś, co chciałbyś dodać w swojej rolecie! Zachęcamy do przeglądania całego asortymentu, ponieważ czasami możemy nie wiedzieć, że jest jakiś specjalny element, który rozwiąże nasz problem bardzo szybko.

Jeżeli opisy poszczególnych produktów nie będą wystarczające, to zachęcamy Cię do przeczytania artykułów na naszym blogu, które zostały stworzone w formie tutoriali, aby każdy krok po kroku mógł z łatwością naprawić swoją roletę! A jeżeli tego będzie mało, to zapraszamy Cie do naszego kanału na Youtube, gdzie także w formie tutoriali (samouczków) pokazujemy jak dokonać naprawy! 

Zwijacz

Zwijacze ręczne dostępne są na rynku w dwóch wersjach zwykłe oraz korbowe. Zwijacze są to bardzo ważne części rolet aluminiowych, różnią się od siebie sterowaniem, dostępne są zwijacze na sznurek oraz na taśmę. Zwijacze sznurkowe są bardziej popularne ze względu na niższą cenę zarówno zwijacza jak i osprzętu do całej rolety. Zwijacze korbowe powinny być stosowane do rolet, które posiadają dużą powierzchnie i pancerz jest dosyć ciężki. Przy dużych gabarytach może być problem z podnoszeniem rolety, dlatego też stosuje się zwijacz z przekładnia na korbę. Zaletą zwijacza korbowego jest możliwość lekkiego podnoszenia ciężkich rolet, natomiast wadą jest wydłużony czas podnoszenia rolety antywłamaniowej. 

Montaż

Zwijacz może być montowany do ramy okiennej za pomocą wkrętów do drewna lub samowiertów. Zwijacz możemy zamocować także do muru za pomocą kołków rozporowych

Zatyczka profilu

Zatyczka służy do zakończenia profilu aluminiowego w rolecie zewnętrznej. Funkcją zatyczki, zaślepki jest zapobieganie poruszania się listków pancerza. Najbardziej popularne są dwa rodzaje zatyczek do profila w rolecie antywłamaniowej, jest to zatyczka klasyczna oraz zatyczka pod rygle. Zatyczka pod rygle posiada nawiercone otwory, przez które przekłada się linkę od rygla.

Zakończenie rury

Zakończenie rury nawojowej, fachowo nazywa się obsadką. Obsadka umożliwia prawidłowe zamocowanie wału w boczku skrzynki roletowej. Aby obsadka spełniała swoje zadanie musi posiadać także łożysko, które odpowiada za prawidłowy obrót wału i powoduje że roleta może działać bez zarzutów przez kilka lat. Zakończenie rury mocowane jest do rury za pomocą samowiertów

Boczki skrzynki

Boczki skrzynki są niezbędną częścią każdej rolety podtynkowej. Boczki maskują skrzynkę roletową z obu stron i umożliwiają montaż rury nawojowej. Boczki dobierane są pod kolor skrzynki i mocowane są za pomocą nitów w skrzynce. Boczki występują w wielu kolorach. Najpopularniejszymi kolorami jest biały, brązowy, beżowy, szary antracyt. Boczki dostępne są także w okleinach drewnopodobnych najczęściej kupowane są boczki w kolorze złoty dąb, orzech, mahoń. 

Najczęściej zadawane pytania

Czy zatyczki do profilu rolety zewnętrznej są uniwersalne?

Domero.pl Zatyczki do profilu rolety zewnętrznej należy dobierać do wysokości profilu. Najczęściej jednak występuje profil pa 39, jednak przed zakupem należy zmierzyć wysokość profilu. 

Czy mogę wymienić ślizgacze piór bez rozkładania rolety metalowej?

Domero.pl Niestety nie jest to możliwe, ponieważ aby wymienić ślizgacze należy dostać się do boczków skrzynki roletowej, które schowane są w prowadnicach. Jeżeli roleta zamontowana jest w taki sposób, że można wysunąć skrzynkę do góry i wyjąć ją z prowadnic (po wcześniejszym odkręceniu skrzynki) to prowadnice mogą zostać nie odkręcane. Jeżeli roleta jest pod dachem, lub we wnęce, gdzie nie można wysunąć skrzynki, to należy zdemontować wszystko 


Filmy instruktażowe

Artykuły blogowe z kategorii akcesoria do rolet zewnętrznych

Producenci części do rolet zewnętrznych


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Więcej

Części do rolet zewnętrznych 

Podkategorie

na stronie

Koło nawojowe 40/120 Cena podana jest za 1 sztukę koła. Koło nawojowe odpowiada za prawidłowe nawijanie się sznurka w rolecie zewnętrznej. Koło nawojowe wraz z obsadką pod rurę 40.

9,50 zł

Koło nawojowe 40/135 Cena podana jest za 1 sztukę koła. Koło nawojowe odpowiada za prawidłowe nawijanie się sznurka w rolecie zewnętrznej. Koło nawojowe wraz z obsadką pod rurę 40.

11,50 zł

Koło nawojowe 40/155 Cena podana jest za 1 sztukę koła. Koło nawojowe odpowiada za prawidłowe nawijanie się sznurka w rolecie zewnętrznej. Koło nawojowe wraz z obsadką pod rurę 40, średnica koła 15cm

13,50 zł

Koło do rolety zewnętrznej 40/170 Cena podana jest za 1 sztukę koła. Koło nawojowe odpowiada za prawidłowe nawijanie się sznurka w rolecie zewnętrznej. Koło nawojowe wraz z obsadką pod rurę 40.

15,50 zł
Obecnie brak na stanie

Boczki do skrzynki rolety zewnętrznej 165 mm Białe. Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 16,5 cm. Boczki są w kolorze białym wykonane w całości z aluminium. 

39,80 zł

Bok do skrzynki rolety zewnętrznej 180 mm biały. Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 18 cm. Boczki są w kolorze białym wykonane w całości z aluminium. 

49,80 zł

Boczki do skrzynki rolety zewnętrznej 205 mm  Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 20,5 cm. Boczki są w kolorze  wykonane w całości z aluminium. 

59,92 zł

Brązowy bok do skrzynki rolety zewnętrznej 137 mm. Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 13,7 cm. Boczki są w kolorze brązowym wykonane w całości z aluminium.

34,50 zł

Boki do skrzynki rolety zewnętrznej 165 mm brązowe. Cena podana jest za komplet boczków do skrzynki rolety zewnętrznej o wysokości 16,5 cm. Boczki są w kolorze brązowym wykonane w całości z aluminium. 

39,80 zł
Obecnie brak na stanie

Biały korbowy zwijacz do rolety zewnętrznej Zwijacz wykonana jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Zwijacz przeznaczony do podnoszenia rolet zewnętrznych o dużych gabarytach. Zwijacz do pancerza o masie 30 kg. W skład zestawu wchodzą 4 sztuki kołków rozporowych (fi 6)i 4 zaślepki na wkręty.

59,99 zł

Biały zwijacz do rolety zewnętrznej na sznurek do 6 m Mechanizm zwijający do rolety zewnętrznej wyprodukowany jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Mechanizm o nie dużych gabarytach przeznaczony do stosowania wewnętrznego. Mechanizm posiada funkcję samo-zwijania się. Zwijacz jest w stanie pomieścić sznur o długości 6,5m. Cena podana za jedną...

26,99 zł

Biały bufor, odbojnik do rolety zewnętrznej  Bufor do rolety zewnętrznej w kolorze białym. Bufor zabezpiecza przed wciągnięciem pancerza całej rolety do środka skrzynki. Bufory montuje się w roletach zewnętrznych sterowanych ręcznie, w przypadku rolet automatycznych stosuje się skrajne ustawienia krańcowe. Cena podana za jedną sztukę bufora.

1,89 zł

Brązowy ogranicznik, bufor do rolety zewnętrznej  Element ograniczający górne, krańcowe położenie pancerza rolety zewnętrznej. Bufory zabezpieczają przed wciągnięciem pancerza do kasety rolety zewnętrznej. Cena podana za jedną sztukę.

1,89 zł
Obecnie brak na stanie

Biały ślizgacz do prowadnicy rolety zewnętrznej  Element montowany w prowadnicy rolety zewnętrznej. Ślizgacz zabezpiecza pancerz rolety przed rysowaniem przez zakończenie prowadnicy. Cena podana za jedną komplet, lewą i prawą część ślizgacza.

3,99 zł

Odbojnik, ogranicznik do rolety zewnętrznej w kolorze szary antracyt Element ograniczający górne, krańcowe położenie pancerza rolety zewnętrznej. Bufory zabezpieczają przed wciągnięciem pancerza do kasety rolety zewnętrznej. Cena podana za jedną sztukę.

1,99 zł

Zatyczka profilu PA 39 pod rygle do rolety zewnętrznej  Zatyczka służy do zaślepiania profilu w rolecie zewnętrznej. Ten rodzaj zatyczki znajdzie swoje zastosowanie w przypadku rolety z ryglami. Zatyczka posiada specjalne nacięcia na stalową linkę pod rygle. Cena podana jest za jedną sztukę zaślepki. Aretki do rolet, Zatyczka profilu do rolety

0,99 zł
Obecnie brak na stanie

Szary ślizgacz do prowadnic w rolecie zewnętrznej  Ślizgacz odpowiada z prawidłową pracę pancerza w rolecie zewnętrznej. Ślizgacze montuje się w boczku skrzynki rolety zewnętrznej, gdzie prowadnica łączy się ze skrzynką. Cena podana jest za komplet, tj. lewą i prawą część ślizgacza.

3,99 zł

Zatyczka do prowadnicy rolety zewnętrznej złoty dąb i kremowy  Zatyczka pod otwory na wkręty w prowadnicach rolety zewnętrznej. Cena podana jest za 10 sztuk zatyczek w kolorze kremowym lub złoty dąb.

10,00 zł

Rygle automatyczne do rolety zewnętrznej  Rygle automatyczne do rolet zewnętrznych. Cena podana jest za cały komplet rygli automatycznych. Rygle zabezpieczają przed podniesieniem pancerza rolety od zewnętrznej strony. Dlatego rygle są dodatkowym zabezpieczeniem każdej rolety zewnętrznej.

44,99 zł

Sprężyna do rolety zewnętrznej Cena podana jest za jedną sztukę sprężyny do rolety zewnętrznej. Sprężyna umożliwia bezpieczne przeprowadzenie sznurka od rolety do mechanizmu zwijającego. Sprężyna o długości 25 cm. Sprężyna po przełożeniu przez mur powinna być docięta na odpowiedni wymiar. 

6,79 zł

góra