Klamki drzwiowe

Jakie są rodzaje klamek drzwiowych ?

Podstawowy podział klamek drzwiowych to klamki z długim oraz krótkim szyldem. Co to znaczy? klamki z długim szyldem są to klamki, które posiadają także otwory na zamek do drzwi toalety lub klamki, które posiadają otwór na wkład...

Jakie są rodzaje klamek drzwiowych ?

Podstawowy podział klamek drzwiowych to klamki z długim oraz krótkim szyldem. Co to znaczy? klamki z długim szyldem są to klamki, które posiadają także otwory na zamek do drzwi toalety lub klamki, które posiadają otwór na wkładkę lub na klucz. Z kolei klamki z krótkim szyldem, to klamki, do których musimy dokupić oddzielnie osłonkę na zamek.

Klamki drzwiowe wewnętrzne

Klamki drzwiowe wewnętrzne stosowane są do drzwi wewnętrznych w naszych domach lub miejscach pracy. Klamki wewnętrzne dobierane są pod kolor drzwi, podłogi, lub innych elementów dekoracyjnych w naszym mieszkaniu. Klamki sprzedawane w naszym sklepie wykonane są ze stopów różnych metali, dlatego też są gwarantem wysokiej jakości oraz trwałości.

Klamki drzwiowe wewnętrzne występują z długim szyldem jak i z krótkim szyldem. Co wyróżnia klamki drzwiowe wewnętrzne od zewnętrznych?

Klamki drzwiowe zewnętrzne

Klamki do drzwi zewnętrznych stosowane są przy drzwiach wejściowych do bloków, domów jednorodzinnych, wolnostojących. Klamki zewnętrzne stosujemy wszędzie, gdzie klamka będzie narażona na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych. Zazwyczaj klamki zewnętrzne wykonane są ze stali nierdzewnej lub anodowanego aluminium, dodatkowo klamki te posiadają specjalne warstwy, które tworzą powłokę ochronną klamki.

Jak kształtują się ceny klamek drzwiowych ?

Ceny klamek drzwiowych zależą od wielu czynników. Zaczynając od stopów metali z jakich są wykonane, poprzez kształty, design, unikalność itd. Cena klamki zależy także od rodzaju czy chcemy kupić klamkę z długim czy z krótkim szyldem.

Klamki z długim szyldem na pierwszy rzut oka wydają się droższe, jednak jeżeli decydujemy się na zakup klamki drzwiowej to kupujemy także rozetę, szyld dolny do takiej klamki. Rozeta jest to dekoracyjna osłona zamka w drzwiach. Ceny rozet zaczynają się od mniej więcej 12 zł, natomiast górna granica nie istniej, jednak średnio cena wynosi około 20 -25 zł za samą rozetę.

Klamki na krótkim szyldzie to koszt od około 10 zł w przypadku bardzo podstawowych modeli, natomiast średni cena klamki drzwiowej na krótkim szyldzie to kwota około 30 - 40 zł. 

Ceny klamek z długim szyldem zaczynają się od około 15 zł w przypadku podstawowych, klasycznych rodzai, natomiast średnia cena wynosi około 50 - 70 zł, za klamkę na długim szyldzie.

Klamki drzwiowe do toalety, WC

Klamki drzwiowe do drzwi pokojowych


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław, • Zielona Góra. • Kielce, • Opole, • Lublin

Więcej

Klamki drzwiowe 

Podkategorie

Ozdobna klamka drzwiowa w kolorze złoto nikiel-satyna. 

43,99 zł

Ozdobna klamka drzwiowa w kolorze antyk, w stylu retro. 

43,99 zł

Ozdobna klamka drzwiowa w kolorze złoto satyna. 

35,00 zł

Ozdobna klamka drzwiowa w kolorze chrom, połysk. 

43,99 zł

Ozdobna klamka drzwiowa w kolorze matowego niklu. 

43,00 zł

Ozdobna klamka drzwiowa w kolorze czarnego złota. 

43,99 zł

Klasyczna klamka drzwiowa w kolorze białym. 

6,65 zł

Klamka biała z długim szyldem 72 na klucz Klasyczna klamka na długim szyldzie, stosowana do drzwi wejściowych. 

10,09 zł

Klamka biała z długim szyldem 90 na klucz Klasyczna klamka na długim szyldzie, stosowana do drzwi wejściowych. 

10,09 zł

Klamka zielona z długim szyldem 90 na klucz Klasyczna klamka na długim szyldzie, stosowana do drzwi wejściowych. 

10,99 zł

Klamka drzwiowa Venus Patyna Dobrej jakości klamki drzwiowe od Polskiego producenta Metal -Bud.

39,00 zł

Klamka biała z długim szyldem 72 na wkład Klasyczna klamka na długim szyldzie, stosowana do drzwi wejściowych. 

10,09 zł

Klamka zielona z długim szyldem 72 na klucz Klasyczna klamka na długim szyldzie, stosowana do drzwi wejściowych. 

10,09 zł

Klamka zielona z długim szyldem 72 na wkład Klasyczna klamka na długim szyldzie, stosowana do drzwi wejściowych. 

10,09 zł

Klamka zielona z długim szyldem 90 na wkład Klasyczna klamka na długim szyldzie, stosowana do drzwi wejściowych. 

10,09 zł

Klamka z krótkim szyldem z kolekcji Proton w kolorze patyna Klamka na krótkim szyldzie kolekcja proton, stosowana do drzwi wewnętrznych. Klamka w ciekawej kolorystyce, różnorodnej Patyny.

39,00 zł

Klamka z krótkim szyldem z kolekcji Nina w kolorze nikiel-satyna Klamka na krótkim szyldzie kolekcja Nina, stosowana do drzwi wewnętrznych.

27,00 zł

Klamka brązowa z długim szyldem 90/72 na wkład Klasyczna klamka na długim szyldzie, stosowana do drzwi wejściowych. W wiadomości proszę podać który rozmiar wysłać 72, czy 90.

10,09 zł

Klamka brązowa z długim szyldem 90/72 na klucz Klasyczna klamka na długim szyldzie, stosowana do drzwi wejściowych. W wiadomości proszę podać który rozmiar wysłać 72, czy 90.

10,09 zł

Klamka biała z długim szyldem 72 na wkład Klasyczna klamka na długim szyldzie, stosowana do drzwi wejściowych. 

10,09 zł

góra