Mechanizmy do rolet

Mechanizmy łańcuszkowe do rolet wewnętrznych materiałowych

Żadna roleta, nie będzie poprawnie działać, bez odpowiedniego mechanizmu. Właśnie dzięki mechanizmowi możliwe jest podnoszenie i opuszczanie materiału rolety. Pierwsze mech...

Mechanizmy łańcuszkowe do rolet wewnętrznych materiałowych

Żadna roleta, nie będzie poprawnie działać, bez odpowiedniego mechanizmu. Właśnie dzięki mechanizmowi możliwe jest podnoszenie i opuszczanie materiału rolety. Pierwsze mechanizmy musiały posiadać dodatkową blokadę łańcuszka montowaną na oknie, ponieważ służyły jedynie do obsługi góra-dół materiału rolety. Kolejną generacją mechanizmu były mechanizmy z systemami samohamującymi, gdzie nie trzeba było montować dodatkowej blokady do ramy okiennej.

Obecnie stosuje się jedynie mechanizmy samohamowne, ponieważ są o wiele bardziej wygodne niż te bez funkcji hamujących. W naszym sklepie ponad 90% mechanizmów są to mechanizmy samohamowne. 

Podział mechanizmów

Mechanizmy można dzielić ze względu na rodzaj rolety do których będą stosowane, czy będą to rolety wolnowiszące czy np. rolety w kasecie lub rolety w systemie dzień noc. Niektóre mechanizmy mogą być wykorzystane w wielu kategoriach. Np. mechanizm do rolety w kasecie może być wykorzystany także jako mechanizm do rolety w systemie dzień noc.

Mechanizmy rolet w kasecie

W naszych oknach coraz częściej decydujemy się na rolety w kasetach. Kaseta zabezpiecza materiał przed plamami, kurzem itp. oraz nadaje estetyczny wygląd osłonie okiennej nawet kiedy jest zwinięta. Kaseta zazwyczaj dobierana jest pod kolor ramy okiennej, tak aby komponowała się z oknem i tworzyła jednolitą całość.

Mechanizmy do rolet w kasecie dostępne są w różnych kolorach w naszym sklepie, tak aby z łatwością można było dobrać mechanizm pod kolor kasety.

Mechanizmy rolet wolnowiszących

Mechanizmy do rolet wolnowiszących składają się na ogół z wielu elementów. Niekiedy jest to rozsypanka, która może przysporzyć wiele zabawy, dlatego aby zaoszczędzić czas naszych klientów stworzyliśmy film instruktażowy, w którym pokazujemy w jaki sposób złożyć poprawnie wszystkie elementy. 

W ofercie posiadamy mechanizm wykonane z elementów metalowych oraz te wykonane z elementów plastikowych. Jak można się domyślać mechanizm z metalowymi elementami kosztuje więcej niż jego odpowiednik z plastikowymi częściami.

Mechanizm do rolety z tkaniną dzień noc

Dzień i noc jest to rodzaj tkaniny, nie rodzaj systemu, jednak ze względu na specyfikę tkaniny zostały wprowadzone dodatki do już istniejących mechanizmów, tak aby były w stanie obsługiwać tę tkaninę. Niektóre części w mechanizmie zostały specjalnie dopasowane. Dla przykładu uchwyty zaczepiane na ramę okienną posiadają dodatkowe mocowania do belki nośnej, w którą wsuwa się jedną cześć materiału dzień-noc. 

Zobacz także:

Prowadnice do rolet, Części do rolet dzień i nocUchwyty do rolet.

Filmy instruktażowe z kategorii Mechanizmy do roletGłówne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław, • Zielona Góra.• Kielce, • Opole, • Lublin


Potrzebujesz fachowych porad? Zajrzyj na nasz blog!

Blog- artykuły z kategorii akcesoria do rolet - DomeroTematy jakie znajdziesz na naszym blogu to:

Czym i jak przykleić roletę do okna?

Jak naprawić roletę materiałową ?

Co nowego w kategorii elementy do rolet styczeń 2017 ?


Producenci mechanizmów do rolet

Więcej

Mechanizmy do rolet 

Plastikowy mechanizm do rolety mini Mechanizm do rolety mini wykonany z elementów PCV. Cena podana jest za cały komplet widoczny na zdjęciu. Standardowo do każdego zestawu dodawany jest sznurek/łańcuszek do rolety o długości 180 cm.  Nie wiesz jak złożyć zakupiony mechanizm w naszym sklepie ? Sprawdź zakładkę filmy, tam znajdziesz film instruktażowy....

4 Recenzja (e)
6,49 zł

Metalowy mechanizm do rolety mini Mechanizm do rolety mini wykonany z elementów metalowych oraz PCV. Cena podana jest za cały komplet widoczny na zdjęciu. Standardowo do każdego zestawu dodawany jest sznurek/łańcuszek do rolety o długości 180 cm. Standardowo wysyłany jest mechanizm biały, jeżeli potrzebujesz w kolorze brązowym napisz do nas w wiadomości...

1 Recenzja (e)
8,99 zł

Mechanizm do rolety dzień i noc Wykonany z wysokiej jakości plastiku. Mechanizm przystosowany do rolety w systemie dzień i noc. Cena podana jest za cały komplet mechanizmu. 

1 Recenzja (e)
9,99 zł

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej Mechanizm wykonany z elementów twardego białego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały sprzedawany jest w całym komplecie wraz z innymi elementami wymiennymi. Elementów w komplecie jest 8 sztuk. Cena podana jest za cały komplet.

4 Recenzja (e)
10,99 zł

Mechanizm do rolety w kasecie SELT Biel / Brąz Wykonany z wysokiej jakości plastiku. Mechanizm dostępny w kolorze białym oraz brązowym. Cena podana za cały komplet. W wiadomości do zamówienia należy podać kolor mechanizmu w innym wypadku zostanie wysłany losowo.

1 Recenzja (e)
13,00 zł
Obecnie brak na stanie

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej Hosten Vegas, kolory sosna, mahoń, złoty dąb, ciemny brąz. Mechanizm wykonany z elementów twardego PCV, twardego aluminium i stali. Produkt charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, stosowany do rolet w kasecie. W wiadomości prywatnej należy podać stronę mechanizmu, w innym wypadku zostanie wysłany losowo.

0 Recenzja (e)
12,00 zł

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej Hosten Vegas, biel. Mechanizm wykonany z elementów twardego białego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały sprzedawany jest w całym komplecie wraz z innymi elementami wymiennymi. W wiadomości prywatnej należy podać stronę mechanizmu, w innym wypadku zostanie wysłany losowo.

1 Recenzja (e)
10,00 zł

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej w kolorze jasnego brązu Mechanizm pasuje do kaset w kolorze złoty dąb oraz orzech, wykonany z elementów twardego białego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały sprzedawany jest w całym komplecie wraz z innymi elementami wymiennymi. Elementów w komplecie jest 8 sztuk. Cena podana jest za...

0 Recenzja (e)
12,00 zł

Mechanizm do rolet w kasecie PCV i aluminiowej Besta, ciemny brąz Mechanizm wykonany z elementów twardego białego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały sprzedawany jest w całym komplecie wraz z innymi elementami wymiennymi. Elementów w komplecie jest 8 sztuk. Cena podana jest za cały komplet.

1 Recenzja (e)
12,00 zł

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej kolor mahoń Mechanizm wykonany z elementów twardego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały. Cena podana jest za komplet tj. mechanizm i zaślepka. W wiadomości należy podać stronę mechanizmu w innym wypadku zostanie wysłany losowo.

0 Recenzja (e)
10,00 zł

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej Mechanizm wykonany z elementów twardego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały. Cena podana jest za komplet tj. mechanizm i zaślepka.

0 Recenzja (e)
10,00 zł

Mechanizm do rolety wielkogabarytowej, mechanizm do rolety plus fi 32mm. Mechanizm wykonany z wysokiej jakości elementów metalowych oraz plastikowych z przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi.  

3 Recenzja (e)
24,99 zł

Mechanizm do dużej rolety o rozmiarze rury fi 42-45 mm. Mechanizm pasujący do rolety o wielkich gabarytach. Mechanizm jest w kolorze białym i może być zastosowany do rur o średnicy między 42, a 45 mm. Mechanizm wyposażony został w specjalne bolce, dzięki którym możliwe jest podnoszenie i opuszczanie rolety. 

0 Recenzja (e)
62,00 zł

Mechanizm do rolety o rozmiarze rury 23,8-24mm kolor brązowy Mechanizm w kolorze brązowym do rolety wielkogabarytowej. Cena podana jest za komplet mechanizmu wraz z uchwytami i elementem łożyskującym umożliwiającym płynne podnoszenie i opuszczanie rolety.

0 Recenzja (e)
25,00 zł
Obecnie brak na stanie

Mechanizm do rolety dachowej z szerokimi prowadnicami Cena podana jest za kompletny mechanizm. W  skład mechanizmu wchodzi: sprężyna naciągająca, elementy blokujące w prowadnicy rolety, uchwyty pod sprężynę i tuleje, uchwyty transportowe, tuleja łożyskująca, rączka montowana w dolnej listwie służąca do podciągania i opuszczania rolety, zaślepki do...

0 Recenzja (e)
49,90 zł

Mechanizm do rolety dachowej z wąskimi prowadnicami Cena podana jest za kompletny mechanizm. W  skład mechanizmu wchodzi: sprężyna naciągająca, elementy blokujące w prowadnicy rolety, uchwyty pod sprężynę i tuleje, uchwyty transportowe, tuleja łożyskująca, rączka montowana w dolnej listwie służąca do podciągania i opuszczania rolety, zaślepki do prowadnic...

0 Recenzja (e)
39,90 zł

góra