Mechanizmy do rolet

Mechanizmy łańcuszkowe do rolet wewnętrznych materiałowych

Żadna roleta, nie będzie poprawnie działać, bez odpowiedniego mechanizmu. Właśnie dzięki mechanizmowi możliwe jest podnoszenie i opuszczanie materiału rolety. Pierwsze mech...

Mechanizmy łańcuszkowe do rolet wewnętrznych materiałowych

Żadna roleta, nie będzie poprawnie działać, bez odpowiedniego mechanizmu. Właśnie dzięki mechanizmowi możliwe jest podnoszenie i opuszczanie materiału rolety. Pierwsze mechanizmy musiały posiadać dodatkową blokadę łańcuszka montowaną na oknie, ponieważ służyły jedynie do obsługi góra-dół materiału rolety. Kolejną generacją mechanizmu były mechanizmy z systemami samohamującymi, gdzie nie trzeba było montować dodatkowej blokady do ramy okiennej.

Obecnie stosuje się jedynie mechanizmy samohamowne, ponieważ są o wiele bardziej wygodne niż te bez funkcji hamujących. W naszym sklepie ponad 90% mechanizmów są to mechanizmy samohamowne. 

Znajdź mechanizmy w naszym sklepie:

• Mechanizm rolety• Mechanizm koralikowy do rolet• Mechanizm do rolet• Mechanizm łańcuszkowy do rolet

Podział mechanizmów

Mechanizmy można dzielić ze względu na rodzaj rolety do których będą stosowane, czy będą to rolety wolnowiszące czy np. rolety w kasecie lub rolety w systemie dzień noc. Niektóre mechanizmy mogą być wykorzystane w wielu kategoriach. Np. mechanizm do rolety w kasecie może być wykorzystany także jako mechanizm do rolety w systemie dzień noc.

Mechanizmy rolet w kasecie

W naszych oknach coraz częściej decydujemy się na rolety w kasetach. Kaseta zabezpiecza materiał przed plamami, kurzem itp. oraz nadaje estetyczny wygląd osłonie okiennej nawet kiedy jest zwinięta. Kaseta zazwyczaj dobierana jest pod kolor ramy okiennej, tak aby komponowała się z oknem i tworzyła jednolitą całość.

Mechanizmy do rolet w kasecie dostępne są w różnych kolorach w naszym sklepie, tak aby z łatwością można było dobrać mechanizm pod kolor kasety.

Mechanizmy rolet wolnowiszących

Mechanizmy do rolet wolnowiszących składają się na ogół z wielu elementów. Niekiedy jest to rozsypanka, która może przysporzyć wiele zabawy, dlatego aby zaoszczędzić czas naszych klientów stworzyliśmy film instruktażowy, w którym pokazujemy w jaki sposób złożyć poprawnie wszystkie elementy. 

W ofercie posiadamy mechanizm wykonane z elementów metalowych oraz te wykonane z elementów plastikowych. Jak można się domyślać mechanizm z metalowymi elementami kosztuje więcej niż jego odpowiednik z plastikowymi częściami.

Mechanizm do rolety z tkaniną dzień noc

Dzień i noc jest to rodzaj tkaniny, nie rodzaj systemu, jednak ze względu na specyfikę tkaniny zostały wprowadzone dodatki do już istniejących mechanizmów, tak aby były w stanie obsługiwać tę tkaninę. Niektóre części w mechanizmie zostały specjalnie dopasowane. Dla przykładu uchwyty zaczepiane na ramę okienną posiadają dodatkowe mocowania do belki nośnej, w którą wsuwa się jedną cześć materiału dzień-noc. 

Zobacz także:

Prowadnice do rolet, Części do rolet dzień i nocUchwyty do rolet.

Filmy instruktażowe z kategorii Mechanizmy do roletGłówne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław, • Zielona Góra.• Kielce, • Opole, • Lublin


Potrzebujesz fachowych porad? Zajrzyj na nasz blog!

Blog- artykuły z kategorii akcesoria do rolet - DomeroTematy jakie znajdziesz na naszym blogu to:

Czym i jak przykleić roletę do okna?

Jak naprawić roletę materiałową ?

Co nowego w kategorii elementy do rolet styczeń 2017 ?


Producenci mechanizmów do rolet

Więcej

Mechanizmy do rolet 

Plastikowy mechanizm do rolety mini Mechanizm do rolety mini wykonany z elementów PCV. Cena podana jest za cały komplet widoczny na zdjęciu. Standardowo do każdego zestawu dodawany jest sznurek/łańcuszek do rolety o długości 180 cm.  Nie wiesz jak złożyć zakupiony mechanizm w naszym sklepie ? Sprawdź zakładkę filmy, tam znajdziesz film instruktażowy....

6,49 zł

Metalowy mechanizm do rolety mini Mechanizm do rolety mini wykonany z elementów metalowych oraz PCV. Cena podana jest za cały komplet widoczny na zdjęciu. Standardowo do każdego zestawu dodawany jest sznurek/łańcuszek do rolety o długości 180 cm. Standardowo wysyłany jest mechanizm biały, jeżeli potrzebujesz w kolorze brązowym napisz do nas w wiadomości...

8,99 zł

Mechanizm do rolety dzień i noc Wykonany z wysokiej jakości plastiku. Mechanizm przystosowany do rolety w systemie dzień i noc. Cena podana jest za cały komplet mechanizmu. 

9,99 zł

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej Mechanizm wykonany z elementów twardego białego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały sprzedawany jest w całym komplecie wraz z innymi elementami wymiennymi. Elementów w komplecie jest 8 sztuk. Cena podana jest za cały komplet.

11,05 zł
Obecnie brak na stanie

Mechanizm do rolety w kasecie SELT Biel / Brąz Wykonany z wysokiej jakości plastiku. Mechanizm dostępny w kolorze białym oraz brązowym. Cena podana za cały komplet. W wiadomości do zamówienia należy podać kolor mechanizmu w innym wypadku zostanie wysłany losowo.

15,00 zł
Obecnie brak na stanie

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej Hosten Vegas, kolory sosna, mahoń, złoty dąb, ciemny brąz. Mechanizm wykonany z elementów twardego PCV, twardego aluminium i stali. Produkt charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, stosowany do rolet w kasecie. W wiadomości prywatnej należy podać stronę mechanizmu, w innym wypadku zostanie wysłany losowo.

12,00 zł

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej Hosten Vegas, biel. Mechanizm wykonany z elementów twardego białego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały sprzedawany jest w całym komplecie wraz z innymi elementami wymiennymi. W wiadomości prywatnej należy podać stronę mechanizmu, w innym wypadku zostanie wysłany losowo.

11,00 zł
Obecnie brak na stanie

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej w kolorze jasnego brązu Mechanizm pasuje do kaset w kolorze złoty dąb oraz orzech, wykonany z elementów twardego białego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały sprzedawany jest w całym komplecie wraz z innymi elementami wymiennymi. Elementów w komplecie jest 8 sztuk. Cena podana jest za...

12,00 zł
Obecnie brak na stanie

Mechanizm do rolet w kasecie PCV i aluminiowej Besta, ciemny brąz Mechanizm wykonany z elementów twardego białego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały sprzedawany jest w całym komplecie wraz z innymi elementami wymiennymi. Elementów w komplecie jest 8 sztuk. Cena podana jest za cały komplet.

12,00 zł
Obecnie brak na stanie

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej kolor mahoń Mechanizm wykonany z elementów twardego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały. Cena podana jest za komplet tj. mechanizm i zaślepka. W wiadomości należy podać stronę mechanizmu w innym wypadku zostanie wysłany losowo.

10,00 zł

Mechanizm do rolety w kasecie PCV i aluminiowej Mechanizm wykonany z elementów twardego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały. Cena podana jest za komplet tj. mechanizm i zaślepka.

10,00 zł
Obecnie brak na stanie

Mechanizm do rolety wielkogabarytowej, mechanizm do rolety plus fi 32mm. Mechanizm wykonany z wysokiej jakości elementów metalowych oraz plastikowych z przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi.  

25,99 zł
Obecnie brak na stanie

Mechanizm do dużej rolety o rozmiarze rury fi 42-45 mm. Mechanizm pasujący do rolety o wielkich gabarytach. Mechanizm jest w kolorze białym i może być zastosowany do rur o średnicy między 42, a 45 mm. Mechanizm wyposażony został w specjalne bolce, dzięki którym możliwe jest podnoszenie i opuszczanie rolety. 

49,99 zł

Mechanizm do rolety o rozmiarze rury 23,8-24mm kolor brązowy Mechanizm w kolorze brązowym do rolety wielkogabarytowej. Cena podana jest za komplet mechanizmu wraz z uchwytami i elementem łożyskującym umożliwiającym płynne podnoszenie i opuszczanie rolety.

25,00 zł
Obecnie brak na stanie

Mechanizm do rolety dachowej z szerokimi prowadnicami Cena podana jest za kompletny mechanizm. W  skład mechanizmu wchodzi: sprężyna naciągająca, elementy blokujące w prowadnicy rolety, uchwyty pod sprężynę i tuleje, uchwyty transportowe, tuleja łożyskująca, rączka montowana w dolnej listwie służąca do podciągania i opuszczania rolety, zaślepki do...

49,90 zł

Mechanizm do rolety dachowej z wąskimi prowadnicami Cena podana jest za kompletny mechanizm. W  skład mechanizmu wchodzi: sprężyna naciągająca, elementy blokujące w prowadnicy rolety, uchwyty pod sprężynę i tuleje, uchwyty transportowe, tuleja łożyskująca, rączka montowana w dolnej listwie służąca do podciągania i opuszczania rolety, zaślepki do prowadnic...

39,90 zł

Mechanizm do rolety wielkogabarytowej dzień i noc w kasecie. Mechanizm wykonany z wysokiej jakości elementów metalowych oraz plastikowych z przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi. Przeznaczony do kasety aluminiowej Zonda Grande z naszego sklepu. Mechanizm pasuje do rolety o średnicy rury nawojowej fi 24mm. Wymiary: Szerokość: około 6,2 cm Wysokość:...

24,99 zł

góra