Kołek rozporowy 6/ 3,5 x 30
  • Kołek rozporowy 6/ 3,5 x 30

Kołek rozporowy 6/ 3,5 x 30

Obecnie brak na stanie
8,80 zł

Kołek rozporowy 6/3,5 x 30 

Cena podana jest za 200 sztuk.

Ilość

Kołek rozporowy, często nazywany także kołkiem rozprężnym oraz kołkiem rozpierającym. Kołek zbudowany jest z koszulki i wkręta i działa na zasadzie rozparcia koszulki na boki poprzez dokręcanie wkręta.

Zastosowanie

Kołek stosowany w wielu dziedzinach przemysłowych. Kołki rozporowe popularne są w budownictwie i wszelkich pracach związanych z remontem mieszkań. Kołki znajdują swoje zastosowanie także w lekkich pracach w domu takich jak przykręcenie wieszaka, przykręcenia obrazu, przykręcenia szafki itd.

  • Hydraulika, podczas prac montażowych związanych z rozprowadzeniem sieci kanalizacyjnej w domu, mieszkaniu. Kołki stosuje się do mocowania uchwytów na rury kanalizacyjne, mocowania kabin prysznicowych oraz baterii do prysznica.
  • Prace wykończeniowe. Kołki stosowane do montaży profili ściennych pod płyty karton-gipsowe. Mogą być także stosowane do mocowania listew przypodłogowy, jednak częściej listwy montowane są na kołki szybkiego montażu, zwłaszcza nowe listwy, gdzie w listwie można schować także kabel.
  • Prace garażowe. Kołki swoje zastosowanie znajdą także podczas montaży bram garażowych, gdzie należy mocować całą konstrukcje do ściany i sufitu.
  • Produkt sprawdza się także podczas montaży osłon okiennych, takich jak Verticale, czyli żaluzje pionowe. Przy montażu verticali potrzebne jest mocowanie klipsa do sufitu za pomocą właśnie tych kołków.