Mechzm do rolety mini plastikowy
  • Mechzm do rolety mini plastikowy

Mechanizm do rolety mini plastikowy T

8,50 zł

Plastikowy mechanizm do rolety mini

Mechanizm do rolety mini wykonany z elementów PCV. Cena podana jest za cały komplet widoczny na zdjęciu. Standardowo do każdego zestawu dodawany jest sznurek/łańcuszek do rolety o długości 180 cm. 

Nie wiesz jak złożyć zakupiony mechanizm w naszym sklepie ? Sprawdź zakładkę filmy, tam znajdziesz film instruktażowy

waga: 0,055

Ilość

Komplet do montażu rolety mini wraz z mechanizmem sterującym. Mechanizm jest niezbędnym elementem każdej rolety, potocznie można powiedzieć, że jest on sercem całej rolety. Bez mechanizmu nie możliwe byłoby podnoszenie i opuszczanie rolety oraz zatrzymywanie jej na wybranej wysokości. 

Skład zestawu mechanizmu

W skład zestawu wchodzi: Mechanizm, łożysko, elementy mocujące łożysko w uchwycie, uchwyt górny oraz zaślepki tego uchwytu. W zestawie znajduje się także łańcuszek o długości 180 cm, co daje 90 cm zwisu oraz dwie złączki.

W naszym zestawie dajemy dwie złączki, ponieważ jedna ze złączek służy jako ogranicznik. Zaletą tego zabiegu jest fakt iż w momencie kiedy zgubi się jedna złączka, uszkodzi się lub stanie się z nią coś co spowoduje że nie będzie już spełniać swojego zadania, mamy zapasową złączkę łańcuszka.

Najczęściej zadawane pytania przez klientów

1. Jak długo wytrzymuje mechanizm, czy jest on trwały?

domero.pl: Mechanizmy plastikowy może wytrzymać od 5 do 10 lat w zależności od częstotliwości podnoszenia i opuszczania rolety. Mechanizmy najwyższej jakości to oczywiście mechanizmy metalowe dostępne w naszym sklepie. Żywotność mechanizmu zależy od dbałości i delikatności w obsłudze rolety.

2. Jak wymienić mechanizm w rolecie mini ?

domero.pl: Aby w szybki sposób wymienić mechanizm w rolecie mini należy przygotować sobie nowy mechanizm i trochę miejsca. Wymiany mechanizmu najlepiej dokonywać przy stole. Należy zdjąć roletę z okna, a następnie zdjąć pierścień z mechanizmu. Kolejnym krokiem jest wyjęcie mechanizmu i włożenie nowego wraz ze sznurkiem. Ostatnim krokiem jest założenie mechanizmu na rurę i założenie pierścienia. 

Pozostałe rodzaje mechanizmów:

• Mechanizm łańcuszkowy do rolet• Mechanizm rolety• Mechanizm do rolety mini• Mechanizm rolety plastikowy