Prowadzenie żyłkowe do rolety mini, dzień i noc
  • Prowadzenie żyłkowe do rolety mini, dzień i noc

Prowadzenie żyłkowe do rolety mini, dzień i noc

Obecnie brak na stanie
5,99 zł

Prowadzenie żyłkowe do rolety mini, dzień i noc

Prowadzenie żyłkowe wykonane z plastikowych elementów, dostępne w kolorze białym oraz brązowym ( przypadku braku określenia koloru zostanie wysłany biały). W skład prowadzenie bocznego wchodzi: dwa uchwyty naciągające żyłkę oraz dwie żyłki o długości 170 cm. Regulacja uchwytu na skrzydle okiennym to zakres od 15 - 22 mm. 

Kolor
Ilość

Po co stosuje się prowadzenie żyłkowe?

Jeżeli chcesz, aby belka dolna od twojej rolety nie uderzała o szybę, kiedy roleta jest uchylona, możesz zastosować prowadzenie boczne w rolecie. Jest to najtańsze rozwiązanie, dla rolet w systemie wolno-wiszącym. Prowadzenie swoje zastosowanie znajdzie w szczególności w roletach zawieszanych na haczyki na ramę okienną, w roletach dzień i noc w systemie mini. Dzięki dwóm pospolitym kolorom, z łatwością dopasujesz prowadzenie żyłkowe do Twoich okien.

Osoby, które potrzebują dłuższą żyłkę do prowadzenia bocznego w rolecie, mogą ją kupić w naszym sklepie na metry bieżące. 

Jak zamontować prowadzenie boczne?

Montaż prowadzenie żyłkowego nie jest niczym trudnym, można zamontować prowadzenie boczne bez zdejmowania rolety z okna!

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie żyłki od spodu rolety przez otwór wywiercony w boczku. Zazwyczaj otwory wywiercane są fabrycznie, jeżeli w Twojej rolecie nie został wywiercony otwór pod żyłkę możesz zrobić to samemu, wystarczy wiertło o fi 2 mm. Po wywierceniu otworu wystarczy przełożyć jeden koniec żyłki przez boczek i zawiązać supeł.

Następnie należy przełożyć żyłkę przez oczko wystające z belki dolnej, jeżeli potrzebujesz oczek do rolety, także znajdziesz je w naszym sklepie. Kiedy przełożymy żyłkę przez oczko zapinamy zaczep za ramę okienną, przekładamy przez zaczep żyłkę lekko naciągając i zatrzaskujemy.