Mechanizm do żaluzji aluminiowej

Mechanizm do żaluzji aluminiowej

Mechanizm wykonany z elementów twardego transparentnego PCV, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały specjalnie wzmocniony przy miejscu gdzie wkłada się patyk do sterowania natężeniem słonecznym. 

8,00 zł

Mechanizm składa się z dwóch części elementu hamującego sznurek stosowanego od wewnętrznej strony, który zbudowany jest z dwóch rolek wykonanych z aluminium, które powodują zatrzymanie żaluzji w dowolnym momencie. Elementu umożliwiającego regulacje kąta padania promieni słonecznych, który posiada wystający bolec, w którym montuje się drążek do żaluzji

Spis treści

Zalety

  • Mechanizm jest uniwersalny i pasuje zarówno na prawą stronę jak i na lewą. Aby zamienić mechanizm, należy w odpowiedni sposób przełożyć elementy.
  • Mechanizm wykonany jest z wysokiej jakości materiałów.
  • Dzięki niewielkim gabarytom może zostać wysłany listem ekonomicznym, co znacznie obniża koszty dostawy. 
  • Po zamontowaniu w rynnie żaluzji jest prawie niewidoczny.
  • Dzięki transparentnemu kolorowi może być stosowany do rynien o różnej kolorystyce.
  • Odporny na lekkie uderzenia
  • Umożliwia sterowanie kątem padania promieni słonecznych w płaszczyźnie poziomej.

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób wymienić mechanizm w żaluzji?

Domero.pl: W zakładce filmy, znajdą państwo film instruktażowy, gdzie pokazane jest krok po kroku w jaki sposób można dokonać wymiany mechanizmu. W zakładce #porady została spisana także instrukcja wymiany mechanizmu. Każdy klient korzystający z naszego sklepu ma także dostęp do wszelkich porad.

Film instruktażowy pod tytułem "Jak wymienić mechanizm w żaluzji aluminiowej? ✦"

Pozostałe filmy z kategorii Akcesoria do żaluzji

Film instruktażowy pod tytułem "♦ Jak zamontować ślizgacz i samolot w żaluzji? ♦ domero.pl"

Film instruktażowy pod tytułem "Montaż uchwytów do żaluzji ♦ domero.pl ✦"

Film instruktażowy pod tytułem "♦ Uchwyty pod żyłkę do żaluzji zalety, jak montować? ♦ domero.pl"

Film instruktażowy pod tytułem "♦ Jak wymienić drabinkę i sznurek w żaluzji poziomej? ♦ domero.pl"

W jaki sposób wymienić mechanizm do żaluzji aluminiowej? Instrukcja krok po kroku:

1. Na poczatku musimy przygotować sobie miejsce, gdzie wykonamy wymianę mechanizmu. Najlepiej jest zrobić to przy biurku, bądź na stole. Dobrze jest podłożyć sobie jaką szmatkę, aby nie porysować blatu. Przygotowujemy także nowy mechanizm do zaluzji, nożyczki, zapalniczkę, kombinerki i pensetę. 

2. Na oknie podciągamy żałuzje, aby złozyła nam się cała. Następnie wysuwamy zaczepy do żalzuji i wyciagamy rynnę. 

3. Następnie kładziemy żaluzje na szmatce i zdjemujemy boczną zaślepke rynny górnej. Kolejno chwytamy za kombinerki i łapiemy drut, wyciagamy drut od strony mechanizmu. Uwaga należy wyciągnąć cały drut od strony mechanizmu, ponieważ tlko z jednej strony drut jest spiłowany, aby mógł wejśc swobodnie w żaluzję

4. Nastepnie zdjemujemy zaślepke sznurka i rozcinamy sznurek, w taki sposób, aby po rozcięciu lewa jak i prawa część sznurka były takiej samej długości. Następnie używamy zapalniczki do przypalenia końcówek sznurka. 

5. Zaglądamy do żaluzji "od góry" i od góry mechanizmu wyciągamy przecięte części sznurka żpensety. Nastepnie lekko rozginamy rynne i wyciagamy stary zużyty mchanizm. Wkładamy nowy mechanizm złożony w taki sposób, aby nacięcia na sznurek były od strony wewnętrznej żaluzji. 

6. Tak samo jak wyciągaliśmy sznurek, tak teraz wkładamy go od góry używając do tego pensety. Przeplatamy "pompon" zakończenie sznurka i zawiązujemy obie cześci sznurka w równy sposób, aby żaluzja zwijała sie prosto.

7. Wkładamy drut zaokrąglona stroną od strony mechanizmu i pomoagamy sobie kombinerakmi. Nastepnie zakładamy zaslepkę rynny górnej i w taki sposób wymienilśmy mechanizm w żaluzji

Nasze produkty wysyłamy do każdego miejsca w Polsce, pod dowolny adres, przygotowaliśmy jednak spis miastz podziałem na województwa do których najczęściej wysyłamy nasze produkty.

Miasta wojewódzkie:


• Białystok
  
• Bydgoszcz  • Gdańsk  • Katowice  • Kraków  • Łódź  • Olsztyn  • Poznań  • Rzeszów  • Szczecin  • Warszawa  • Wrocław  • Zielona Góra • Kielce  • Opole

Ceny i opcje dostawy dostępne w sklepie domero.pl

W naszym sklepie dostępne są sposoby dostawy:
List ekonomiczny polecony7.99 zł
Poczta Polska Priorytet 12 zł
Poczta Polska do 1 kg12,50 zł
Poczta Polska do 2 kg14,90 zł
Przesyłka Pocztowa19 zł
Przesyłka pocztowa dłużycowa25 zł
Przesyłka płatna za pobraniem20 zł
Przy wyborze przesyłki płatnej za pobraniem, należy potwierdzić zamówienie telefonicznie. Bez potwierdzenia telefonicznego zamówienia nie będą wysyłane.

Przesyłka zależna jest od wagi i rozmiarów zamówienia
. Opcje przeysłki dostępne są przy składaniu zamówienia i wyliczane na podstawie zakupionych produktów. 

W okresie od maja do sierpnia czas realizacji zamówienia może uledz wydłużeniu.

Produkty Powiązane

Patyki, pokrętło do żaluzji Patyk wykonany z PCV dostepny w trzech dlugościach lub docinany na wybrany wymiar.

3,99 zł

Uchwyty kątowe do żaluzji w kolorze białym. Uchwyty przykręcane do kątów ramy okiennej. Uchwyt kątowy nadaje ładny wygląd każdej żaluzji. Cena podana za jedną sztukę. Wymiary rynny żaluzji, która pasuje do uchwytu to 25 mm x 19 mm. Dostępne są uchwyty na lewą i prawą stronę.

6,99 zł
Obecnie brak na stanie

Sznurek do żaluzji poziomej w kolorze białym Cena podana jest za 1 mb sznurka. Sznurek odpowiada za podnoszeni i opuszczanie żaluzji, w łatwy sposób można dokonać wymiany sznurka w żaluzji. 

1,19 zł

Drabinka do żaluzji 25 mm. Cena podana jest za 1 mb drabinki. Drabinka odpowiada za przytrzymywanie pojedynczych lamet żaluzji. Mocowana jest w rynnie górnej każdej żaluzji.

1,99 zł

Mocowanie drabinki w żaluzji. Mocowanie drabinki w żaluzji aluminiowej. Element służący do zaciskania drabinki sznurkowej w żaluzji.

1,00 zł

Zatyczka do żaluzji pod żyłkę. Zatyczka do rynny dolnej żaluzji poziomej aluminiowej pod prowadzenie żyłkowe. Zatyczka wyposażona jest w oczko pod żyłkę.

1,00 zł

Metalowy ślizgacz sznurka do żaluzji Cena podana jest za jedną sztukę ślizgacza. Ślizgacz służy do płynnej pracy sznurka w żaluzji poziomej. 

0,80 zł

Uchwyty, zaczepy metalowe do żaluzji poziomej twisty. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu do żaluzji. Produkty wykonane są z metalu, dlatego też uchwyty cechują się wysoką trwałością. Uchwyt pasuje pod rynnę o szerokości 25mm. Waga 0,023 kg

3,50 zł

Metalowy zaczepy typu twist do żaluzji poziomej. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu do żaluzji. Element wysokiej jakości, wykonany jest z metalowych elementów, co świadczy o wysokiej trwałości tych zaczepów. Uchwyt pasuje pod rynnę o szerokości 25mm. Waga 0,023 kg

4,50 zł
Obecnie brak na stanie

Patyk, pokrętło do żaluzji w kolorze białym Patyk wykonany z PCV długość 50cm. Na życzenie klienta, za dopłatą możemy zrobić patyk o dowolnej długości, maksymalnie 150 cm.

3,99 zł

Metalowo-plastikowe mocowanie przekręcane do żaluzji poziomej. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu do żaluzji. Element wysokiej jakości, wykonany jest z metalowych i plastikowych elementów, co świadczy o wysokiej trwałości tych zaczepów. Uchwyt pasuje pod rynnę o szerokości 25 mm. Zdjęcie poglądowe. Waga 0,023 kg

3,49 zł
Obecnie brak na stanie

Płaski element mocujący żyłkę w żaluzji poziomej  Uchwyt służy do zamocowania żyłki u dołu listwy szklącej przy montażu żaluzji z prowadzeniem żyłkowym. Cena podana jest za dwie sztuki uchwytów. Element jest płaski wykonany z plastiku i prosty w montażu.

7,20 zł

Mechanizm do żaluzji poziomej kolor biały Mechanizm wykonany z elementów twardego plastiku w kolorze białym, twardego aluminium i stali. Mechanizm bardzo wytrzymały specjalnie wzmocniony przy miejscu gdzie wkłada się patyk do sterowania natężeniem słonecznym. 

8,00 zł

Bezbarwna zaślepka rynny górnej w żaluzji Zaślepka wykonana z dobrej jakości transparentnego PCV. Ze względu iż zaślepka jest bezbarwna, ma ona szerokie zastosowanie, ponieważ pasuje zarówno do żaluzji, gdzie rynny jest w kolorze białym oraz do żaluzji gdzie rynna jest w innym kolorze. Cena podana jest za jedną sztukę.

1,00 zł

Bezbarwny korek do żaluzji Korek, zatyczka rynny dolnej w żaluzji poziomej służy do mocowania drabinki w rynnie. Korek wykonany z wysokiej jakości materiałów, a konkretnie wytrzymałego, lecz miękkiego plastiku. Cena podana jest za jedną sztukę korka.

0,50 zł

Biały korek do żaluzji Korek, zatyczka rynny dolnej w żaluzji poziomej jest niezbędnym elementem każdej żaluzji, odpowiada za mocowanie drabinki w rynnie dolnej. Korek wykonany z wysokiej jakości wytrzymałego, lecz miękkiego plastiku w kolorze białym. Cena podana jest za jedną sztukę korka.

0,25 zł 0,50 zł

Zaczepy, mocowania do rynny górnej żaluzji bezbarwne. Cena podana jest za 4 sztuki uchwytów do żaluzji. Jeden produkt, a posiada wiele nazw zaczepy górne wykonane są z wysokiej jakości materiału elastycznego PCV. Waga 0,013 kg

4,29 zł
Obecnie brak na stanie

Homonto, mocujące drabinkę z lametką w żaluzji Homonto w kolorze bezbarwnym, pasujące do każdego rodzaju żaluzji poziomej aluminiowej. Homonto wykonane jest z giętkiego, lecz trwałego plastiku. Cena podana jest za jedną sztukę homontka. 

0,50 zł

Bezbarwny uchwyt mocujący rynnę dolną żaluzji Uchwyt do żaluzji wykonany z trwałego, lecz elastycznego plastiku w kolorze bezbarwnym. Uchwyt mocuje rynnę dolną przy szybie, dzięki czemu nie ma problemu ze stukaniem żaluzji o szybę. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu. 

0,59 zł
Obecnie brak na stanie

Bezbarwna zaślepka rynny dolnej z bolcem Zaślepka rynny dolnej wykonana z twardego plastiku, służy do maskowania rynny dolnej w żaluzji poziomej. Zaślepka pasuje do każdego koloru rynny dolnej, dzięki temu że jest bezbarwna. Cena podana jest za 10 sztuk zaślepek.

8,00 zł
Obecnie brak na stanie

Uchwyt, zaczep kątowy pod żyłkę w żaluzji poziomej Uchwyt służy do zamocowania żyłki u dołu listwy szklącej przy montażu żaluzji z prowadzeniem żyłkowym. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu. Element jest płaski wykonany z plastiku i prosty w montażu.

2,50 zł

Stalowy uchwyt do żaluzji aluminiowej Uchwyt wykonany z dość grubej stali. Uchwyt przeznaczony jest do mocowania rynny górnej żaluzji poziomej w listwie szklącej, bądź ramie okiennej. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu.

1,59 zł

Bezinwazyjne uchwyty do żaluzji poziomej Bezinwazyjne białe uchwyty do żaluzji aluminiowej. Jeżeli nie chcesz wiercić w swoich oknach możesz użyć bezinwazyjnych uchwytów do żaluzji. Cena podana jest za jedną sztukę uchwytu.

7,90 zł

Bezbarwna żyłka do rolet i żaluzji Żyłka w kolorze bezbarwnym, cena podana jest za jeden metr bieżący żyłki. Żyłka z wszechstronnym zastosowaniem, może być użyta do rozwieszania prania oraz innych czynności. Żyłka jest wytrzymała na obciążenia i łatwa w zaplątywaniu.

0,70 zł

Bezbarwny i biały haczyk do pokrętła w żaluzji poziomej Cena podana jest za jedną sztukę haczyka do patyka w żaluzji. Haczyk jest w kolorze bezbarwnym oraz białym. W wiadomości do zamówienia należy podać kolor haczyka w inny razie zostanie wysłany losowo.

0,99 zł

Zakończenie sznurka w żaluzji w kolorze białym Cena podana jest za jedną sztukę zakończenia sznurka w żaluzji. Dzwonek do żaluzji wykonany jest z elastycznego PCV, montowany na końcu sznurka, ułatwia podnoszenie żaluzji i pełni funkcję ozdobną.

0,79 zł

Zatyczka dolna patyka do żaluzji Zatyczka służy do zaślepiania końcówki patyka w żaluzji poziomej. Zaślepka dostępna w kolorze białym i bezbarwnym, należy w wiadomości napisać preferowany kolor inaczej zostanie wysłana zatyczka w kolorze białym. Cena podana jest za jedną sztukę zaślepki.

0,99 zł

Rynna dolna żaluzji aluminiowej Rynna dolna do żaluzji aluminiowej w kolorze białym. Cena rynny podana jest za 1mb długości. W przypadku rynny o długości powyżej 1,5m wysyłanej w jednym kawałku cena przesyłki ustalana indywidualnie. Na życzenie klienta bezpłatnie wycinamy otwory pod korki w rynnie. Szerokość rynny: 24mm. Wysokość rynny: 5mm

4,99 zł

Rynna górna żaluzji aluminiowej w kolorze białym Rynna górna żaluzji aluminiowej o wymiarach: Szerokość rynny: 25mm, wysokość rynny: 19 mm. Rynna sprzedawana na metry bieżące. Cena podana za jeden metr bieżący rynny (wysyłamy w odcinkach jedno metrowych), na życzenie klienta wycinamy otwory w rynnie.

5,99 zł

Drut stalowy do żaluzji aluminiowej Drut stalowy odpowiada za sterowanie kątem nachylenia żaluzji. Cena podana za 1 mb druta do żaluzji.

2,49 zł

Opinie (0)

góra