Przelotka sznurka
  • Przelotka sznurka

Przelotka sznurka

4,20 zł

Przelotka sznurka w rolecie zewnętrznej

Przelotka jest niezbędnym elementem każdej rolety zewnętrznej. Przelotka odpowiada za płynne wyprowadzenie sznurka z ramy okiennej, bądź muru. Przelotka dostępna w kolorze białym lub brązowym, przy zakupie należy napisać w wiadomości jaki kolor jest potrzebny, w innym wypadku zostanie wysłana biała.

Kolor
Ilość

Przelotka wykonana jest z elementów plastikowych oraz trzpienia metalowego. W górnej jak i dolnej części przelotka posiada otwory pod wkręty lub kołki. Otwory znajdują się w dwóch miejscach, aby mocowanie przelotki było bardziej stabilne. Z tylnej strony przelotka posiada otwór pod sprężynę, którego zewnętrzna średnica wynosi 13 mm, natomiast wewnętrzna strona wynosi 10 mm. Do wewnętrznej strony otworu należy wprowadzić sprężynę osłaniającą sznurek. Od przodu przelotka posiada koło zamocowane na metalowym trzpieniu o szerokości 8 mm, wewnątrz tego koła porusza się sznurek roletowy. W przypadku montażu rolety do muru, polecamy przelotkę na szerszym szyldzie, ponieważ otwory na wkręty są bardziej od siebie oddalone. 

Przelotkę na szerszym szyldzie znajdziesz w naszym sklepie.

Na co zwrócić uwagę przy montażu przelotki?

Bardzo ważną kwestią jest przełożenie sprężyny w otwór od tyłu przelotki. Sprężynę należy wcisnąć w otwór na długość około 7 mm, tak aby była stabilnie zamocowana w otworze. Kolejną rzeczą na którą warto jest zwrócić uwagę przy montażu jest pionowy montaż przelotki. Sznurek powinien przechodzić przez przelotkę i na koło wewnątrz kanalików, należy unikać sytuacji, gdzie sznurek będzie ocierał o ścianki przelotki przy kole. Ocieranie sznurka będzie prowadziło do niszczenia przelotki oraz sznurka. Dlatego jeżeli użytkownik przelotki chce aby służyła ona prze wiele lat, to musi zwrócić na to uwagę.

Rysunek techniczny przelotki do rolety zewnętrznej