Rygle automatyczne, zabezpieczające
  • Rygle automatyczne, zabezpieczające

Rygle automatyczne, zabezpieczające

Obecnie brak na stanie
54,49 zł

Rygle automatyczne do rolety zewnętrznej 

Rygle automatyczne do rolet zewnętrznych. Cena podana jest za cały komplet rygli automatycznych. Rygle zabezpieczają przed podniesieniem pancerza rolety od zewnętrznej strony. Dlatego rygle są dodatkowym zabezpieczeniem każdej rolety zewnętrznej.

Ilość

Jak działają rygle automatyczne?

Rygle automatyczne zapobiegają podnoszenia pancerza rolety od zewnętrznej strony. Jeżeli roleta nie jest wyposażone w rygle, pancerz można lekko unieść do góry. Oczywiście do pewnego momentu, ponieważ później zablokuje się on w skrzynce. 

Rygle montowane są w listwie dolnej pancerza rolety zewnętrznej. Plastikowe elementy muszą być wsunięte w listwę dolną, w taki sposób, aby lekko wystawały metalowe bolce, na sprężynach. Należy także zastosować specjalne aretacje(zatyczki profila) z otworami pod rygle, przez które należy przeprowadzić linkę. Po 10 listku pancerza należy przymocować metalowy element, który będzie służył do naciągnięcia linki rygla. Do mocowania elementu najlepiej jest użyć nitów zrywalnych aluminiowych, tak aby nie rysowały prowadnicy.

W prowadnicy należy wywiercić otwory pod rygle, gdzie przy opuszczonej rolecie będą wchodziły bolce blokujące.