Technika zamocowań

Technika zamocowań w sklepie internetowym domero.pl

Spis treści

Kotwy

Kotwa - metalowy łącznik służący do mocowania elementów o dużej masie. Kotwy posiadają charakterystyczną budowę, która wyróżnia je pośród innych zamocowań. Kotwy zbudowane są z tulei, bądź opaski i śruby, która powoduje rozparcie...

Technika zamocowań w sklepie internetowym domero.pl

Spis treści

Kotwy

Kotwa - metalowy łącznik służący do mocowania elementów o dużej masie. Kotwy posiadają charakterystyczną budowę, która wyróżnia je pośród innych zamocowań. Kotwy zbudowane są z tulei, bądź opaski i śruby, która powoduje rozparcie tulei za sprawą momentu dokręcającego.

Występują także kotwy z gwintem wewnętrznym, które pozwalają na kotwienie grubych elementów dzięki zastosowaniu prętów. Obecnie na rynku dostępne są także kotwy przystosowane do niekorzystnych warunków sejsmicznych. Jednak skala ich wytrzymałości nie może być większa niż wytrzymałość podłożą w którym stosujemy kotwienie. Kotwy te będą spełniać swoje zadanie jedynie w przypadku lekkich wstrząsów. Kiedy wstrząsy będą mocne, to podłoże może się rozpaść
i kotwa nie utrzyma elementów, które powinna.

Kołki

Kołki - potoczna nazwa  kołków szybkiego montażu. Każdy kołek składa się z koszulki i wkręta. Kołki różnią sie od siebie rozmiarami, różne rozmiary kołków zależne są od potrzeb mocowania, kiedy mocujemy np. lekką konstrukcje karton-gipsową do ściany możemy użyć do tego kołka o rozmiarze 6 x 40, któr w zupełności powinien wystarczyć. Kiedy jednak mocujemy coś przez styropian i kotwienie będzie dopiero po przejściu przez styropian, musimy wiziąć pod uwagę że w przypadku styropianu o grubości 10 cm, kołek będzie kotwił dopiero od długości 11cm. W takim przypadku należy użyć kołka o długości 20 cm czyli np. 10 x 200. Zaletą kołków jest to że nie trzeba ich wkręcać montaż przebiega przy użyciu młotka i wbiciu wkręta w koszulkę

Wkręty

Wkręt - Podłużny kawałek metalu o owalnym kształcie zbudowany z "łba" i "przedłużenia". Najczęściej występuje w kolorze złotawym, bądź czarnym.

Wkręty charakteryzuje stożkowy łeb z wycięciem na typ śrubokręta. Nacięcie w kształcie + ⊗ oznacza, że wkręta należy przykręcić śrubokrętem Ph w zależności od wielkości wkręta będzie to śrubokręt Ph 1, 2, 3. Jeżeli na łbie wkręta widzimy nacięcie w kształcie * gwiazdy, to oznacza, że wkręta przykręcimy śrubokrętem Pz 1, 2, 3.  ✸. Najczęstszym stosowanym podziałem wkrętów jest podział na wkręty do metalu i do drewna. Jest to mało precyzyjny podział, dlatego też podłoża zbliżone do metalu, czy do drewna będą nadawały się do przykręcenia danym wkrętem

Samowierty

Wkręty samowiercące charakteryzują się zaostrzona końcówka przypominającą wiertło. Dzięki czemu możliwy jest montaż bez używania wiertła i nawiercania otworu. Samowierty znacznie skracają czas montażu. Wkręty samowiercące dzielimy na:

 • Samowierty z łbem sześciokątnym
 • Samowierty z łbem walcowanym
 • Samowierty z łbem walcowym płaskim
 • Wkręty samowiercące z łbem stożkowym płaskimi ze skrzydełkami
 • Wkręty samowiercące z łbem podkładkowym płaskim.

Samowiert z łbem sześciokątnym Samowiert z łbem walcowanym wkręt samowiercący z łbem podkładkowym

Pręty Gwintowane


Pręt gwintowany - złącze budowlane od długości 1000, lub 2000 mm z naciętymi gwintami pod nakrętki. Pręty znajdują swoje zastosowanie podczas prac budowlanych, do montowania różnych przedmiotów na żywicę, bądź mechanicznie.

Posiadamy dostępne od ręki następujące wymiary prętów gwintowanych inaczej zwanych złączami budowlanymi:

 • Złącza budowlane 6x1000
 • Złącza budowlane 5x1000
 • Złącza budowlane 10x1000
 • Złącza budowlane 12x1000
 • Złącza budowlane 14x1000
 • Złącza budowlane 20x1000


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław• Zielona Góra.

Więcej

Technika zamocowań 

Podkategorie

na stronie

Kołek rozporowy na klucz 14/10 x 80 Cena podana jest za 100 szt. kołków. 

49,99 zł

Kołek rozporowy na klucz 14/10 x 80 Cena podana jest za 100 szt. kołków. 

79,99 zł

Solidny kołek rozporowy na klucz 12/8 x 80 Cena podana jest za 100 szt. kołków. 

36,99 zł

Łącznik rozporowy, kotwa rozporowa z trzpieniem 8 x 50 Łącznik rozporowy idealny produkt do średniej wielkości obciążeń. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

1,33 zł

Łącznik rozporowy, kotwa rozporowa z trzpieniem 8 x 110 Łącznik rozporowy idealny produkt do średniej wielkości obciążeń. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

1,73 zł

Kotwa rozporowa z trzpieniem 8x80

11,47 zł

Łącznik rozporowy, kotwa rozporowa z trzpieniem 20 x 200 Łącznik rozporowy idealny produkt do średniej wielkości obciążeń. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

10,56 zł

Łącznik rozporowy, kotwa rozporowa z trzpieniem 20 x 120 Łącznik rozporowy idealny produkt do średniej wielkości obciążeń. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

7,15 zł

Dobry kotwa metalowa, rozporowa z trzpieniem 16 x 120 Kotwa metalowa do betonu idealny produkt do średniej wielkości obciążeń. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

4,16 zł

Łącznik rozporowy, kotwa rozporowa z trzpieniem 14 x 160 Łącznik rozporowy idealny produkt do średniej wielkości obciążeń. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

4,00 zł

Wytrzymała kotwa do betonu, rozporowa z trzpieniem 12 x 60 Kotwa do betonu to idealny produkt do średniej wielkości obciążeń. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

1,88 zł

Łącznik rozporowy maszynowy, kotwa rozporowa z wkrętem 14 x 80 Łącznik rozporowy maszynowy z wkrętem  idealny produkt do średniej wielkości obciążeń. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

2,98 zł

Łącznik rozporowy z hakiem sufitowym, kotwa rozporowa z hakiem 8 x 85 Łącznik rozporowy z hakiem  idealny produkt do średniej wielkości obciążeń mocowanych w suficie. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych. Kotwa tego typu powszechna jest przy montażach żyrandolów oraz innych elementów...

1,88 zł

Łącznik rozporowy z hakiem sufitowym, kotwa rozporowa z hakiem 12 x 130 Łącznik rozporowy z hakiem sufitowym  idealny produkt do średniej wielkości obciążeń mocowanych w suficie. Łącznik rozporowy stosowany do montaży żyrandolów oraz innych elementów montowanych do sufitu.

2,60 zł

Łącznik rozporowy z hakiem prostym, kotwa rozporowa z hakiem 8 x 120 Łącznik rozporowy z hakiem  idealny produkt do średniej wielkości obciążeń mocowanych w suficie.

2,60 zł

Łącznik rozporowy z hakiem oczkowym, kotwa rozporowa z hakiem 16 x 380 Łącznik rozporowy z hakiem  idealny produkt do średniej wielkości obciążeń mocowanych w suficie. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

8,91 zł

Łącznik rozporowy z hakiem huśtawkowym, 12 x 140 Łącznik rozporowy z hakiem  idealny produkt do średniej wielkości obciążeń mocowanych w suficie. Kotwa sprawdza się przy montażu elementów ruchomych do sufitu np. worki treningowe, huśtawki itd.

3,09 zł
Obecnie brak na stanie

Łącznik ze śrubą podwójnie rozporową, 20 x 160 Łącznik rozporowy ze śrubą podwójnie rozpierającą to idealny produkt do dużych obciążeń. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

9,16 zł

Łącznik ze śrubą podwójnie rozporową, 14 x 120 Łącznik rozporowy ze śrubą podwójnie rozpierającą to idealny produkt do dużych obciążeń. Kotwa sprawdza się przy mocowaniu elementów drewnianych, oraz metalowych do powierzchni betonowych.

3,92 zł

góra