Żaluzje

Żaluzje okienne poziome

Obecnie coraz częściej odchodzi się od żaluzji okiennych aluminiowych, większość klientów przerzuca się na rolety materiałowe. Jest to spowodowane ceną oraz obecnym trendem. żaluzje aluminiowe k...

Żaluzje okienne poziome

Obecnie coraz częściej odchodzi się od żaluzji okiennych aluminiowych, większość klientów przerzuca się na rolety materiałowe. Jest to spowodowane ceną oraz obecnym trendem. żaluzje aluminiowe kojarzone są z okresem lat 90, gdzie były to jedyne dostępne osłony okienne oprócz rzecz jasna firanek i zasłon! Według nas żaluzje aluminiowe są jednak bardziej funkcjonalne niż rolety, co więcej, są jednymi z najbardziej funkcjonalnych osłon okiennych na rynku! Tak, zgadza się, mimo ta odległego czasu produkcji i pomysłu, pozostają one jednymi z najbardziej funkcjonalnych osłon. Prosta konstrukcja oraz możliwość sterowania kątem padania promieni słonecznych czyni te osłony bardzo wszechstronnymi.

Zalety żaluzji okiennych

Do zalet żaluzji aluminiowych niewątpliwie możemy zaliczyć:

  • Trwałość i długi czas użytkowania.
  • Estetyczny oraz minimalistyczny wygląd

  • Żaluzje montowane są w świetle szyby, dlatego też chowają się w ramie okiennej i nie ograniczają otwierania okna lub drzwi balkonowych

  • Posiadają lekką konstrukcję, dzięki której użytkowanie jest przyjemne

  • Posiadają funkcje sterowania kątem promieni słonecznych

  • Łatwo można je utrzymać w czystości

  • Największe zabrudzenia na lametkach można usunąć przy użyciu mokrej ścierki z płynem do myci

  • Łatwe w montażu.

  • Części zamienne do żaluzji są tanie.

Rodzaje żaluzji okiennych aluminiowych

Wyróżnia się żaluzje o szerokości lameli 25 mm , 50 mm , 16 mm. Najbardziej popularne zostają jednak żaluzje o szerokości 25mm. które występują w różnych wariantach. Wyróżniamy:

Żaluzje aluminiowe perforowane

Wyprodukowane są z taśmy aluminiowej, które posiada otwory, dzięki otworom w taśmie, tak zwanej perforacji do wnętrza pomieszczenia wpada o wiele więcej światła. Światło zostaje rozproszone zastosowanie tego typu żaluzji może być przydatne przy projektowaniu słabo doświetlonych wnętrz.

Żaluzje aluminiowe drewnopodobne

Jest to rozwiązanie dla miłośników drewna, którzy nie zdecydowali się na na  żaluzje typowo drewniane ze względu na dosyć wysoką cena żaluzji drewnianych. Żaluzje drewnopodobne aluminiowe dostępne są w kilku wzorach imitujący słojowanie drewna.

Rodzaje kolorów lameli

Lamele z nadrukiem lub obrazkami - W ofercie posiadamy także taśmy do żaluzji, które posiadają nadruk na lametach, np. Kwiaty, różne kolory, wzory, figury geometryczne. tego typu kolory żaluzji stosuje się w pokojach dziecięcych oraz wszędzie tam, gdzie trzeba ożywić wnętrze kolorami!

Kolory metaliczne - W ofercie posiadamy także bogatą ofertę kolorystyczną lamelek w kolorach metalicznych, np. srebro metalik, złoto metalik, czerń metaliczna itd. Żaluzje z metaliczną powłoką dodają wnętrzu blasku!

Kolory brokatowe - U nas znajdą państwo także kolory brokatowe, różne warianty kolorów występują także w wersji z brokatem.

Więcej

Żaluzje 

góra