Prowadnice do rolet

Do czego jest prowadnica, jakie są jej funkcje?

Prowadnica w rolecie pełni kilka funkcji. Pierwszą funkcją prowadnicy jest funkcja ozdobna, dzięki prowadnicom krawędzie materiału rolety nie są na wierzchu i nawet jeżeli...

Do czego jest prowadnica, jakie są jej funkcje?

Prowadnica w rolecie pełni kilka funkcji. Pierwszą funkcją prowadnicy jest funkcja ozdobna, dzięki prowadnicom krawędzie materiału rolety nie są na wierzchu i nawet jeżeli materiał na rogach się delikatnie postrzępił, to jest to niewidoczne.

Kolejną ważną funkcją prowadnicy jest przytrzymywanie materiału przy szybie. Dzięki belce dolnej materiał nie dotyka do szyby, a porusza się blisko niej. Prowadnica rolety także zapewnia równomierne nawijanie się materiału. Podczas podciągania rolety do góry materiał nie porusza się na boki, lecz jest prowadzony. Jest to bardzo ważne szczególnie w roletach montowanych na drzwiach, gdzie są duże wysokości. 

Prowadnice rolety są często nazywane plastikami do rolet, dlatego, że prowadnice na wykonane są z PCV. Mogą być także prowadnice aluminiowe, lecz są stosowane rzadziej niż te wykonane z PCV. W ofercie można znaleźć także prowadnice drewnopodobne dostosowane do okien drewnopodobnych, które to posiadają specjalną okleinę.

Jeżeli zadajesz sobie pytanie: "Gdzie znajdę plastiki do rolet", odpowiedź jest prosta, właśnie je znalazłaś. Owe plastiki do rolet to są właśnie prowadnice!

• Prowadnice do rolet, • Listwy do rolet, • Prowadnica do rolet

Rodzaje prowadnic 

W naszym sklepie znajdziesz prowadnice wykonane z plastiku oraz aluminium. Oferujemy także prowadnice przestrzenne, wypukłe, płaskie w kolorze białym lub brązowym

Producenci prowadnic do rolet

Najczęściej zadawane pytania 

1. Jak prawidłowo wymierzyć prowadnicę ?

Jeżeli dokupujemy prowadnicę do rolety, którą mamy już na oknie, to najlepszym sposobem będzie wymierzyć długość od końca kasety do końca listwy szklącej, tak aby prowadnica lekko nachodziła na okna. Jest to po to aby nie dochodziło do prześwitów na styku końca prowadnicy i ramy okiennej.

2.Kiedy kupić prowadnicę przestrzenną, a kiedy płaską?

Prowadnice przestrzenne stosuje się głównie w roletach typu dzień i noc, ponieważ rolety te mają podwójnie nawinięty materiał i może dochodzić do przyklejania się materiału do okna. Najgorzej jeżeli skropli się woda na szybie i dostanie się do materiału, wtedy może dojść do rozwoju pleśni i nieprzyjemnych zapachów z rolety.


Potrzebujesz fachowych porad? Zajrzyj na nasz blog!

Blog- artykuły z kategorii akcesoria do rolet - DomeroTematy jakie znajdziesz na naszym blogu to:

Czym i jak przykleić roletę do okna?

Jak naprawić roletę materiałową ?

Co nowego w kategorii elementy do rolet styczeń 2017 ?


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław, • Zielona Góra.• Kielce, • Opole, • Lublin

Zobacz także:

Więcej

Prowadnice do rolet 

Prowadnica pcv płaska do rolet wewnętrznych Cena podana jest za jedną sztukę prowadnicy. Prowadnica montowana jest na taśmę dwustronną piankową, (którą można zakupić w naszym sklepie) do listwy szklącej po obydwu bokach rolety. Prowadnica ma za zadanie doszczelnić roletę po bokach, tak aby wraz z tkaniną tworzyła całość. Szerokość: 32 mm

2,99 zł

Biała prowadnica pcv przestrzenna do rolet dzień i noc. Prowadnica wykonana jest z wysokiej jakości plastiku wyprofilowanego w kształt litery "U". Prowadnica chroni boki materiału przed strzępieniem i wspomaga prawidłowe nawijanie się materiału. Prowadnice do rolet

6,89 zł

Prowadnica maskująca do rolet materiałowych Cena podana jest za jedną sztukę prowadnicy o długości 50 cm. Prowadnica służy do maskowania krawędzi materiału oraz do tworzenia dodatkowego zaciemnienia w rolecie. Prowadnica wraz z kasetą i tkaniną podgumowaną tworzą produkt, który daje 100% zaciemnienia.

1,99 zł

Listwa do rolety płaska Wysokiej jakości prowadnica do rolety, wykonana z plastiku w kolorze białym. Prowadnica jest całkowicie płaska. Szerokość prowadnicy wynosi 3,2cm. Cena jest podana za 1mb i w takich odcinkach wysyłamy.

5,99 zł

Prowadnica pcv do rolet w kolorze Złoty Dąb Cena podana jest za 1szt prowadnicy . Szerokość prowadnicy wynosi 3,2mm. Prowadnica powinna być mocowana na taśmę dwustronną piankową.

8,69 zł

Prowadnica rolety w kolorze Mahoń Szerokość prowadnicy wynosi 3,2mm. Prowadnica, słuzy jako listwa maskująca do rolety materiałowej.

8,69 zł

Płaska aluminiowa prowadnica do rolet materiałowych Prowadnica służy do maskowania krawędzi materiału oraz do tworzenia dodatkowego zaciemnienia w rolecie. Prowadnica wraz z kasetą i tkaniną podgumowaną tworzą produkt, który daje 100% zaciemnienia. Szerokość: 32 mm

4,64 zł

góra