Zwijacze do rolet zewnętrznych

Definicja zwijacza do rolet

Zwijacz do rolet - To plastikowa skrzynka w kształcie kwadratu lub prostokąta z zaokrąglonymi krawędziami, dostępna w wielu kolorach. Umożliwiająca podnoszenie oraz opuszczanie rolety zewn...

Definicja zwijacza do rolet

Zwijacz do rolet - To plastikowa skrzynka w kształcie kwadratu lub prostokąta z zaokrąglonymi krawędziami, dostępna w wielu kolorach. Umożliwiająca podnoszenie oraz opuszczanie rolety zewnętrznej przy użyciu sznurka (linki) lub taśmy (paska).

Zwijacze oraz mechanizmy zwijające

Zwijacze do rolet zewnętrznych dzielą się na zwykłe klasyczne oraz zwijacze korbowe. Klasyczne zwijacze dostępne w naszym sklepie mogą pomieścić nawet do 6,5m sznura, dzięki czemu mogą obsługiwać rolety antywłamaniowe do okien balkonowych. Klasyczne zwijacze sprawdzą się jednak jedynie w przypadku rolet o niewielkich szerokościach. Rolety które są długie oraz szerokie zazwyczaj mają także dużą masę, przy tego typu roletach polecamy stosowanie zwijaczy korbowych, które świetnie nadają się do rolet o większej masie.

Dodatkowo można wyodrębnić zwijacze do rolet na sznur i zwijacze do rolet na taśmę. W przypadku pierwszej wersji zwijacz obsługiwany jest sznurem, natomiast w drugiej do obsługi rolety służy taśma.

• Zwijacz do rolet, • Zwijacz do rolet zewnętrznej, 

Nie wiesz jak zamontować zwijacz?

Możesz obejrzeć film instruktażowy przygotowany przez naszą firmę

Zwijacze korbowe

Wadą zwijaczy korbowych, jest to, że podnoszenie i opuszczanie rolety trwa o wiele dłużej niż w przypadku zastosowanie klasycznego zwijacza. Zwijacze korbowe charakteryzują się także wyższą ceną, ponieważ przeznaczenie są do naprawdę dużych rolet. Do tego dochodzi także koszt korby. Korby do zwijaczy psusją się jednak najrzadziej. Korba do zwijacza w całości wykonane jest  z metalu i rzadko  dochodzi do jej uszkodzenia.

• Zwijacz korbowy

Najczęściej zadawane pytania o zwijacz do rolet zewnętrznych

Jaki kolor zwijacza wybrać do okien w kolorze szarego antracytu?

domero.pl: Według nas do antracytu najlepiej pasuje kolor biały, dlatego też warto wybrać właśnie zwijacz w kolorze białym. Często elewacja domów z oknami, czy drzwiami w kolorze antracytu jest właśnie w kolorze bieli. Często także elewacje wykonana jest z dwóch kolorów antracytu oraz bieli, ponieważ, te dwa kolory świetnie się uzupełniają!

Jaki zwijacz wybrać?

domero.pl: Wybór zwijacza uzależniony powinien być od gabarytów rolety oraz od osób, które będą je na co dzień obsługiwały. Przy roletach o powierzchni ponad 3,5 m 2 warto było by pomyśleć o zwijaczu korbowym, ponieważ taka roleta waży dosyć sporo i obsługa klasycznym zwijaczem będzie dosyć ciężka. Jeżeli na co dzień będą roletę obsługiwały filigranowe kobiety to aby ułatwić im życie dobrze było by zastosować zwijacz korbowy.

Kolejnym kryterium jest cena, jeżeli wystarczy nam klasyczny zwijacz ręczny, to wyznacznikiem jakości niestety będzie cena. W ofercie mamy tańsze i droższe zwijacze do rolet. Tańsze pomieszczą mniejsza długość sznura lub taśmy i wykonane są z gorszych jakościowo elementów. Polecamy te droższe gdyż różnica w cenie nie jest oszałamiająca, a posłuży dłużej.

Wpisy blogowe powiązane z kategorią Zwijacze do rolet antywłamaniowych

Jak wymienić sznurek, linkę w rolecie zewnętrznej?   Jak wymienić ślizgi, ślizgacze w rolecie zewnętrznej? 

Jak zamontować zwijacz w rolecie zewnętrznej? 

Producenci


Główne miasta do których wysyłamy nasze produkty:

• Białystok, • Bydgoszcz, • Gdańsk,• Katowice, • Kraków, • Łódź, • Olsztyn, • Poznań, • Rzeszów, • Szczecin,• Warszawa, • Wrocław, • Zielona Góra.• Kielce, • Opole, • Lublin

Więcej

Zwijacze do rolet zewnętrznych 

Biały zwijacz do rolety zewnętrznej na sznurek do 6 m Mechanizm zwijający do rolety zewnętrznej wyprodukowany jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Mechanizm o nie dużych gabarytach przeznaczony do stosowania wewnętrznego. Mechanizm posiada funkcję samo-zwijania się. Zwijacz jest w stanie pomieścić sznur o długości 6,5m. Cena podana za jedną...

26,99 zł

Mechanizm zwijający do rolety zewnętrznej brąz Mechanizm wykonany z elementów twardego PCV, twardego aluminium i stali. Zwijacz wysokiej jakości, charakteryzujący się wysoką niezawodnością. W zwijaczu mieści się do 6m sznura, co pozwala na obsługę dłuższych rolet np. balkonowych.

26,99 zł

Biały korbowy zwijacz do rolety zewnętrznej Zwijacz wykonana jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Zwijacz przeznaczony do podnoszenia rolet zewnętrznych o dużych gabarytach. Zwijacz do pancerza o masie 30 kg. W skład zestawu wchodzą 4 sztuki kołków rozporowych (fi 6)i 4 zaślepki na wkręty.

59,99 zł

Sznurek do rolety zewnętrznej Cena podana jest za 1 mb sznurka. Sznurek odpowiada za podnoszenie i opuszczanie rolety zewnętrznej w przypadku sterowania ręcznego. Sznurek o średnicy 4,2 mm.

1,00 zł

Zwijacz korbowy do rolety zewnętrznej Zwijacz wykonana jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Zwijacz przeznaczony do podnoszenia rolet zewnętrznych o dużych gabarytach. Zwijacz do pancerza o masie 22 kg.

49,99 zł

Korba do zwijacza korbowego w rolecie zewnętrznej Korba wykonana jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Korba swoje zastosowanie znajdzie podczas podciągania rolety zewnętrznej przy większym zwijaczu. 

19,99 zł
Obecnie brak na stanie

Biały korbowy zwijacz na taśmę do rolety zewnętrznej Zwijacz wykonany jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Zwijacz przeznaczony do podnoszenia rolet zewnętrznych o dużych gabarytach. Świetnie sprawdza się przy roletach o ciężarze pancerza do 22 kg. 

59,99 zł

Zwijacz do rolety zewnętrznej na taśmę do 6 m Mechanizm zwijający do rolety zewnętrznej wyprodukowany jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Kaseta zwijająca w bardzo ergonomicznym opływowym kształcie. Mechanizm posiada funkcję samo-zwijania się. Zwijacz rolety jest w stanie pomieścić taśmę o długości 6m. Cena podana za jedną sztukę zwijacza. 

29,90 zł

Zwijacz korbowy do rolety zewnętrznej Zwijacz wykonana jest z elementów metalowych oraz plastikowych. Zwijacz przeznaczony do podnoszenia rolet zewnętrznych o dużych gabarytach. Zwijacz do pancerza o masie 22 kg. Zwijacz nowy, nigdy nie był używany. Jedyną wadą są przypalenia powstałe od odprysków ze spawania widoczne na zdjęciu.

31,99 zł
Obecnie brak na stanie

Koło zębate do zwijaczy korbowych maksymalny udźwig 30 kg

29,99 zł

góra