Sznurki i drabinki do żaluzji

Sznurek do żaluzji - dla czego jest taki ważny?

Sznurek w żaluzji czy to drewnianej czy aluminiowej odpowiedzialny jest za podnoszenie pakietu lameli w żaluzji oraz za sterowanie kontem nachylenia lameli (w przypadku żaluzji o szerokości 50 mm). Ponieważ odpowiada z podnoszenie narażony jest na otarcia, dlatego też jest częścią, która może ulec ...

Sznurek do żaluzji - dla czego jest taki ważny?

Sznurek w żaluzji czy to drewnianej czy aluminiowej odpowiedzialny jest za podnoszenie pakietu lameli w żaluzji oraz za sterowanie kontem nachylenia lameli (w przypadku żaluzji o szerokości 50 mm). Ponieważ odpowiada z podnoszenie narażony jest na otarcia, dlatego też jest częścią, która może ulec zniszczeniu.

Drugą kwestią jest fakt iż sznurek jest najczęściej dotykanym elementem żaluzji, co powoduje jego zabrudzenie w miejscu użytkowania. Po pewnym czasie mimo mycia i czyszczenia sznurek staje się brudny. Dlatego często zdarza się że ze względów estetycznych jest on wymieniany. Ponad to przy głębokich zabrudzeniach zwłaszcza w kuchni gdzie drobinki oleju mogą dostać się w strukturę sznurka, co powoduje zwiększenie jego objętości i sztywności. Gdy sznurek zwiększy swoją objętość i zostanie usztywniony traci swoje właściwości i żaluzja może nie chcieć się opuszczać. Taki sznurek może powodować nieprawidłowe działanie żaluzji i niszczenie innych elementów.

Wymiana sznurka w żaluzji jest naprawdę łatwa, instrukcję wymiany sznurka znajdziesz w naszym artykule poniżej, w artykule znajduje się także film instruktażowy pokazujący jak wymienić sznurek w żaluzji!

Sznurki i drabinki do żaluzji aluminiowych, drewnianych. Sznurki i drabinki w kilku kolorach, szarym, beżowym oraz brązowym. Jeżeli chcesz wymienić sznurek w swojej żaluzji poziomej drewnianej lub aluminiowej, to u nas możesz kupić potrzebne akcesoria. 

Wpisy powiązane z Sznurki i drabinki do żaluzji

Jak naprawić żaluzję poziomą ?

Jak wymienić sznurek w żaluzji ?

Jak wymienić mechanizm w żaluzji ?

Jak dbać o sznurek w żaluzji?

Zobacz także

Uchwyty zaczepy do żaluzji

Więcej

Sznurki i drabinki do żaluzji 

Sznurek do żaluzji poziomej w kolorze białym Cena podana jest za 1 mb sznurka. Sznurek odpowiada za podnoszeni i opuszczanie żaluzji, w łatwy sposób można dokonać wymiany sznurka w żaluzji. 

1 Recenzja (e)
1,19 zł

Sznurek do żaluzji drewnianej i aluminiowej w kolorze brązowym, szarym, beżowym. Cena podana jest za 1 mb sznurka. W wiadomości do zamówienia należy podać kolor zamawianego sznurka, w innym wypadku zostanie wysłany losowy kolor.  

0 Recenzja (e)
1,39 zł

Drabinki do żaluzji poziomej w kolorze brązowym, szarym, beżowym Cena podana jest za 1 mb drabinki. W wiadomości do zamówienia należy podać kolor drabinki, w innym wypadku zostanie wysłany losowy. 

0 Recenzja (e)
2,09 zł

Drabinka do żaluzji 25 mm. Cena podana jest za 1 mb drabinki. Drabinka odpowiada za przytrzymywanie pojedynczych lamet żaluzji. Mocowana jest w rynnie górnej każdej żaluzji.

0 Recenzja (e)
1,99 zł

Sznurki do plis Sznurek do rolety plisowanej dostępny w 4 kolorach. Białym, szarym, brązowym oraz kremowym. Cena podana jest za 1 mb sznurka do żaluzji plisowanej. Szurek o średnicy 0.8 mm

1 Recenzja (e)
1,19 zł

góra