Oddział Białystok

Na terenie województwa podlaskiego prowadzimy sprzedaż wysyłkową.

Przedsiębiorstwo MiD Grażyna i Piotr Majcher sp. j. 

ING Bank Śląski  
94 1050 1953 1000 0023 1628 6117 

ul. Anny Walentynowicz 24
20-328 Lublin

tel.: 509 367 823 
e-mail: mid@rubikon.pl

mid.info.pl


Oddziały:

Białystok
Bydgoszcz
Gdańsk
Katowice
Kraków
Łódź
Olsztyn
Poznań
Rzeszów
Szczecin
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Kielce
Opole

Powrót do formularza kontaktowego

Spis treści województwo Podlaskie, większe miasta:

• Informacje o Białymstoku

Domero.pl w Białymstoku, wejdź na nasz sklep!

Białystok jest miastem wojewódzkim położonym w północno-wschodniej części Polski. Białystok jest miastem wojewódzkim, którego liczba ludności wynosi prawie 297 tyś mieszkańców.
Miasto położone w województwie podlaskim, przez które przepływa rzeka Biała. Średnia temperatura w regionie miasta wynosi 7 stopni celcjusza. Tereny w obrębie Białegostoku są porośnięte lasami.
Województwo podlaskie słynie z zielonych terenów, w obrębie województwa znajduje się wiele rezerwatów przyrody i Parków Narodowych.
Na terenie Białegostoku rozwinęły się głównie ośrodki przemysłowe takie jak przemysł włókienniczy, elektromaszynowy, drzewny spożywczy. Miasto jest znaczące jeżeli chodzi o węzeł
komunikacyjny polski i wschodniej Europy. W Białymstoku działa jedno z największych muzeów w północno-wschodniej Polsce - Muzeum Podlaskie. Muzeum Podlaskiego tworzą oddziały Muzeum Historyczne, Białostockie Muzeum Wsi,
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

• Suwałki

Domero w Suwałkach

Miasto zlokalizowane w województwie Podlaskim nad rzeką Czarna Hańcza. Powierzchnia Suwałk wynosi 66km 2, miasto zamieszkuje prawie 70 tyś. obywateli. Miasto traktowane jest jako najzimniejsze miasto w Polsce, gdzie temperatura powietrza w ziemie spada poniżej 20 stopni. Wiele firm mających siedziby w Suwałkach eksportuje swoje produkty za wschodnią granicę do Rosji, Litwy, Estonii, Białorusi itd.
Głównymi gałęziami przemysłu rozwiniętymi na terenie Suwałk jest przemysł drzewny, materiałów budowlanych i spożywczy. Suwałki posiadają Park Naukowo Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp.z.o.o., Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

• Łomża

Domero.pl w Łomży, rynek łomża

Miasto zlokalizowane w województwie Podlaskim, trzecie co do wielkości miasto w tym województwie. Łomża położona jest na rzeką Narew, na terenie Mazowsza. Miasto zostało podzielone na 4 dzielnice takie jak: Stare miasto, Południe, Łomżyca, Kraska. W Łomży dominuje przemysł drzewny, spożywczy, browarniczy, materiałów budowlanych. Do głównych przedsiębiorstw w Łomży możemy zaliczyć Browar Łomża,  DE HEUS (producent pasz dla zwierząt), DOMEL (okna bezołowiowe), Fargotex, Konrad, Pepees UniGlass Polska.

• Augustów

Domero w Augustowie

Miasto zlokalizowane w województwie Podlaskim, o łącznej liczbie ludności przekraczającej 30 tyś. mieszkańców i powierzchni ponad 80 km2. W Augstowie działają stocznie jachtowe, największe z nich to Balt Yacht, Ślepsk. W latach 50 na terenie Augustowa została otwarta wytwórnia tytoniu przemysłowego, gdzie obecnie wytwarza się Pall Malle, Kenty, Lucky Strike, Vogue, Viceroy, Nevada. Ponadto w Augustowie jest obecna produkcja wód gazowanych,
gospodarstwa rybackie. Miasto znajduje się na obszarze Puszczy Augustowskiej, gdzie znajduje się znane uzdrowisko, które posiada park Zdrojowy. Przez Augustów przechodzi droa krajowa nr 61, która łączy miasto z Warszawą. Droga krajowa nr. 61 przebiega przez takie miejscowości jak Pułtusk, Ostrołęka, Łomża i Grajewo.

• Bielsk Podlaski

Domeropl w Bielsku Podlaskim

Bielsk Podlaski jest nie dużym miastem zlokalizowanym w Północno-wschodniej części Polski w województwie Podlaskim. Miasto liczy nie całe 27 tyś. mieszkańców, rozlokowanych na terenie 27km2, przez Bielsk Podlaski przepływa rzeka Biała. Do zabytków miasta możemy zaliczyć Grodzisko Średniowieczne (XIIw.), które potocznie zwane jest górą Zamkową. Na górze znajdował się zamek, który uległ spaleniu. W tym też zamku planowano podpisać Unię Lubelską. 

• Zambrów

Symbol Zambrowa parafia św. Trójcy. Tam też znajdziecie produkty domero.pl

Zambrów należy do województwa podlaskiego, liczba mieszkańców wynosi nieco ponad 22 tyś, powierzchnia miasta wynosi 19 km2. Miasto otoczone jest kompleksami leśnymi, na wschód od Zambrowa znajduje się Rezerwat Przyrody Grabówka. Rezerwat wyróżnia się wysokim stopniem naturalności, w którym dominują drzewa liściaste. Na terenie rezerwatu można znaleźć wiele drzew, które rosną tam od ponad wieku. Przez miasto przebiega droga Krajowa s8, 66 prowadząca prze pobliskie miejscowości takie jak: Wola Zambrowska, Wysokie Mazowieckie, Brańsk, Bielsk Podlaski.  

• Grajewo

Domero, sklep z czesciami do rolet i żaluzji w Grajewie

Grajewo jest miastem w Północno-wschodniej części Podlasia, właściwie leży tuż przy granicy z województwem Warmińsko-Mazurskim. Miasto o powierzchni nieco ponad 19 km2, ludność miasta to nieco ponad 22 tyś. mieszkańców. Do największych pracodawców należy zaliczyć Pfleiderer S.A., Mlekpol. Odwiedzając Grajewo, warto wybrać się nad jezioro Toczyłowskie oraz zwiedzić Biebrzański Park Narodowy.

Drogi krajowe przechodzące prze Grajewo:

Nr 61: Warszawa- Ostrołęka- Łomża- Grajewo- Augustów

Nr 65: Gołdap- Ełk- Grajewo- Mońki- Białystok- Bobrowniki

• Hajnówka

Nasze produkty znajdziesz także w Hajnówce

Miasto zlokalizowane we wschodniej części województwa Podlaskiego, tuż przy granicy z Białorusią. Miasto liczy 21,5 tyś mieszkańców, natomiast powierzchnia Hajnówki wynosi 21 km2. Miasto otoczone jest lasami, od wschodu graniczy z Puszczą Białowieską. Mimo iż Hajnówka jest nie wielkim miastem, jest ona bardzo dobrze skomunikowana z resztą Polski.

Główne drogi przechodzące przez miasto to:

Droga wojewódzka nr. 685: Zabłudów - Hajnówka - Kleszczele

Droga wojewódzka nr. 689: Bielsk Podlaski - Hajnówka - Białowieża 

Przejścia Graniczne:

Białowieża, Siemianówka, Czeremcha, Połowce.

Drogi kolejowe:

Siedlce - Siemianówka 

Lewki - Hajnówka - Nieznany Bór - Białowieżą Towarowa