Oddział Kraków

W województwie Małopolskim prowadzimy sprzedaż wysyłkową.

Przedsiębiorstwo MiD Grażyna i Piotr Majcher sp. j.
ul. Lucyny Herc 48
20-328 Lublin

tel.: 509 367 823 , 81 744 56 44
e-mail: mid@rubikon.plOddziały:

Białystok
Bydgoszcz
Gdańsk
Katowice
Kraków
Łódź
Olsztyn
Poznań
Rzeszów
Szczecin
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Kielce
Opole

Powrót do formularza kontaktowego

Kraków jest miastem zlokalizowanym w południowej części Polski. Miasto wojewódzkie województwa małopolskiego położone nad Wisłą zajmujące powierzchnię 330 km2. W Krakowie mieszka ponad 765 tyś mieszkańców, co sprawia, że Kraków jest drugim co do wielkości liczby ludności miastem w Polsce. Obwodnicą Krakowa od strony południowo-zachodniej jest autostrada A4. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą Polski, w pobliżu Krakowa przebiegają takie drogi jak krajowa 7, 79, 94, 75.                                                                           Miasto podzielone jest na 18 dzielnic: Nowa Huta, Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony i Biały, Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki, Łagiewniki-Borek, Swoszowice, Podgórze Duchackie, Bieżanów-Prokocim, Podgórze, Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie.
Na terenie Krakowa znajdują się dwa uzdrowiska w Swoczowicach, gdzie znajdują się dwa źródła wody leczniczej Zdrój główny i Napoleon. Źródła dostarczają wody zmineralizowanej. Drugim uzdrowiskiem, jest uzdrowisko Mateczny, oferujące zabiegi odmładzające i odnowy biologicznej.
Kraków ze ze względu na systemy ogrzewania został zakwalifikowany jako jedenaste najbardziej zanieczyszczone miasto w Unii Europejskiej. Piece grzewcze opalane węglem montowane w domach odpowiadają za 68 proc zanieczyszczeń powietrza, do tego dochodzą piece na paliwa stałe i przemysł lokalny. Lotnisko na Balicach jest drugim pod względem ruchliwości Lotniskiem w Polsce. Kraków Airport im. Jana Pawła II wyposażony jest w
2550 metrowy pas startowy i dwa terminale. Lotnisko oferuje połączenia z ponad 60 miastami na świecie, jako pierwsze wprowadziło kolej łącząca centrum miasta z Lotniskiem, stacja końcowa jest wewnątrz budynku lotniska.

Tarnów

Nowy Sącz

Oświęcim

Chrzanów

Olkusz

Nowy Targ

Bochnia

Gorlice

Zakopane

Skawina

Wieliczka