Domero.pl w  Kielce

Na terenie Kielce i całego województwa prowadzimy sprzedaż wysyłkową. 

Przedsiębiorstwo MiD Grażyna i Piotr Majcher sp. j. 

ING Bank Śląski  
94 1050 1953 1000 0023 1628 6117

tel.: 509 367 823
e-mail: mid@rubikon.pl

mid.info.pl

Oddziały:

Białystok
Bydgoszcz
Gdańsk
Katowice
Kraków
Łódź
Olsztyn
Poznań
Rzeszów
Szczecin
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Kielce
Opole

Powrót do formularza kontaktowego

Kielce

    Domero.pl w Kielcach

Kielce są stolicą województwa Świętokrzyskiego. Ludność zamieszkująca teren miasta to niecałe 200 tyś. mieszkańców. Z kolei powierzchnia miasta wynosi niecałe 110 km2. Miasto położone jest na malowniczym terenie w górach Świętokrzyskich. Są to najniższe i najstarsze góry w Polsce. Przez miasto przepływa rzeka Silnica, która jest dopływem Bobrzy. Kielce słyną z kompleksu wystawienniczego znanego pod nazwą "Targi Kielce". Ośrodek wystawienniczy w Kielcach jest jednym z największych ośrodków w Polsce, obecnie rocznie na Targach wystawia się ponad 6 400 wystawców, a liczba odwiedzających to ponad 220 tyś. Główne osiedla w Kielcach to: Wielkopole, Zagórze, Szydłówek, Skrzetele, Herby, Niewachlów, Karczówka, Białogon, Leśniówka, Bukówka. Do największych przedsiębiorstw w Kilecach niewątpliwie możemy zaliczyć Cersanit, Barlinek, Opoczno, Echo Investment, Kolorter. W Kielcach funkcjonuje ponad 12 szkół wyższych głównymi z nich są: Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Politechnika Świętokrzyska. 

Przez Kielce przebiegają 3 drogi krajowe: Droga szybkiego ruchu, która przebiega przez miasta: Gdańsk, Elbląg, Warszawa, Radom, Kielce, Kraków, Chyżne.

     Główne drogi wojewódzkie to:

     745 - prowadząca przez Kielce - Dąbrowa - Masłów Pierwszy - Radlin

     762  - Kielce - Chęciny - Małogoszcz

     764 - Kielce - Raków - Staszów - Połaniec - Tuszów Narodowy

     786 - Kielce - Ruda Strawczyńska - Łopuszno - Włoszczowa - Koniecpol - Święta Anna - Częstochowa

Ostrowiec Świętokrzyski

Sklep domero.pl w Ostrowcu Świętokrzyskim

Drugie co do ilości mieszkańców miasto w województwie Świętokrzyskim. Ostrowiec Świętokrzyski zamieszkuje ponad 70 tyś. mieszkańców, od lat 90 zauważalny jest spadek ilości mieszkańców. Podobną tendencje wyludniania się miast możemy zaobserwować w wielu województwach, najszybciej wyludniają się miasta poniżej 100 tyś. mieszkańców. Ostrowiec Świętokrzyski podzielony został na kilka dzielnic główne z nich to: Śródmieście, Kamienna, Ludwików, Hutnicze, Kuźnia, Kolonia Robotnicza, Sienkiewiczowskie.

Drogi krajowe i wojewódzkie, które przebiegają przez Ostrowiec Świętokrzyski to:

9: Radom - Ostrowiec - Barwinek

751: Suchedniów - Nowa Słupia - Ostrowiec

754: Ostrowiec - Solec nad Wisłą - Gołębiów

755: Ostrowiec - Ożarów - Kosin.

Starachowice

domero.pl sklep internetowy prowadzący sprzedaż wysyłkową także do Starachowic

Trzecie co do wielkości miasto w województwie Świętokrzyskim. Miasto położone jest w dolinie rzeki Kamiennej i otoczone przez gęste lasy Puszczy Świętokrzyskiej. Na terenie Starachowic w latach 90 została utworzona Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wcześniej miasto należało do Centralnego Okręgu Przemysłowego. W mieście mieszka nie całe 50 tyś. mieszkańców. Głównymi pracodawcami w mieście są: Man Bus, Cersanit, Gerrard, Gerda, Odlewnia Polskie, Perfopol.

Starachowice zostały podzielone na kilka dzielnic:

Wierzbnik, Górniki, Wierzbowa, Skarpa, Żeromskiego, Łazy, Skałka, Trzech Krzyży, Lubianka, Michałów, Szalkowisko, Majówka.

Skarżysko Kamienna

Domero.pl w Skarżysku Kamiennej

Miasto położone w centralnej Polsce na wysokości 250 m.n.p.m., stanowiące ważny łańcuch komunikacyjny. Skarżysko kamienna tworzy zespół miejski wraz z innymi pobliskimi miastami, do których zaliczmy: Suchedniów Bilżyn, Szydłowiec, Skarżysko Kościelne. Ludność miejska liczy nieco ponad 47 tyś. mieszkańców rozlokowanych na 64 km2 powierzchni. Do największych pracodawców miasta można zaliczyć Mesko S.A., PGE S.A.

Miasto otoczone jest przez wielkopołaciowe skupiska leśne. W lasach otaczających Skarżysko Kamienną dominują drzewa iglaste, 90% drzew to drzewa iglaste, z czego 70% przypada na sosnę.

Miasto zostało podzielone na osiedla, główne osiedla to: Borki, bór, Bzinek, Dolina Kamienna, Osiedle Kolejowe, Kolonia Górna, Skarżysko Książęce, Łyżwy, Metalowiec, Odrodzenia.

Przez Skarżysko Kamienną przebiegają drogi krajowe:

nr 7: Żukowo - Gdańsk - Warszawa - Radom - Skarżysko - Kielce - Kraków - Chyżne

nr 42: Kamienna - Radomsko - Skarżysko Kamienna - Starachowice - Rudnik

oraz s7.

Sandomierz

Końskie

Busko Zdrój